Cyanogenmod 11

Avatar
zolikaDB
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.08.01. 10:43
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Cyanogenmod 11

#1

Hozzászólás Szerző: zolikaDB »

Elérkezett ennek is az ideje. A 4pda-s srácok elkészítették a napokban a címadó ROM-ot MiPad-re.
Mivel sajnos nem tudok oroszul, ezért az innen máshova átszivárgott információk segítségével merültem bele a témába.

Források: A ROM faust93/pumbaster (xda/4pda) munkája.

Telepítése:
elsőként fel kell tenni a CWM MiPad-re szánt 6.0.5.0-ös verzióját, illetve a "mi" tudásbázisunk is nagy segítség ebben.
System1:
-> Wipe data / factory reset
-> Advanced -> Wipe Dalvik Cache
++++ Go to back ++++ (vissza a start menübe)
-> Managed system -> Select System2
-> Wipe data / factory reset
-> Install zip -> (előbb telepítsd a ROM-ot, majd a gapps-ot)
++++ Go to back ++++ (vissza a start menübe)
-> Managed system -> Select System1
-> Install zip -> (előbb telepítsd a ROM-ot, majd a gapps-ot)
++++ Go to back ++++ (vissza a start menübe)
-> Reboot system now (MINDEN kérdésre NO-val válaszolj!)

Észrevételek, lényegesebb infók:
  • a ROM indításkor elszöszöl egy darabig, gyorsabb a boot, mint Mi3-on egy CM12 vagy AOSP 4.4, a restart meg végképp szélsebes
  • elvileg van dualboot, gyakorlatilag nem mindenkinek (a Flipstone nevű user megoldotta a dolgot, neki nem sikerült elsőre: Had an older miui cwm backup which I used and now it works fine... I updated to miui 5.1.9 afterwards and it is still working (removed the boot.img from the update zip btw, might try with boot.img just to see if that indeed breaks it).
    So now running CM11 on partition 1 (with the only bug seeming to be an audio bug where audio in (some) apps is higher pitched then normal, for example the case in the youtube app) and MIUI 5.1.9 on system2
    , neki viszont nem ment...)
  • van root
  • a Táblagépről/build szám többszöri megnyomása után vannak Fejlesztői lehetőségek, van Dalvik/ART választó, utóbbi működik
  • természetesen van angol/magyar nyelv
Hibák:
  • wifi direct nem működik
  • Video Sound is High Pitched ( youtube etc.) Music plays ok - nos, ezt még nem próbáltam, az angolom meg nem az igazi :)
  • nálam a Clean Master widgetje működik csak, a menüjében nem tudok lépkedni, mert összeomlik
Összességében van egy majdnem tökéletesen működő CM11 ROM-unk MiPad-re. Ahogy este próbálgattam, netezgettem, végeztem a dolgaimat rajta, nem vettem észre hibát, olyat végképp nem, ami zavaró lenne, tehát nem laggol, nem akad, a sebesség nagyon jó, smooth a rendszer, igazán kiváló alternatívája a MIUI jelenlegi verziójának (értem ezalatt a telefonokhoz képest funkciószegényebb rendszert), és számos extrát tartalmaz, amit pl egy AOSP nem. A szabad RAM nálam cirka 10-11 alkalmazás háttérben futásával kb 400MB volt, a Launchert nem töltötte újra, reagált mindenre azonnal.

A továbbiakban, ha módosítással kapcsolatban új infó születik, ide írom, az eredeti leírást nem szedem szét, de nem is hsz-be teszem, ne vesszen el az érdeklődők kérdései közt ->

A TDB működik, ennek menete:
1. Take a CWM backup of your current MIUI V6 system.
2. Disable TrueDualBoot in CWM (choose wipe) and reboot recovery
3. Do a factory reset on both systems (system1 & system2)
4. Clear cache
5. Clear Dalvik Cache of both systems (system1 & system2)
6. Format both system partitions (system1 & system2)
7. Format both data partitions (data1 & data2)
8. Flash CM 11 zip in SYSTEM1
9. Flash GAPPS in system1 (optional)
10. Enable TrueDualBoot in CWM (choose wipe) and reboot recovery
11. Restore CWM backup of your previous system to SYSTEM2
12. Voila!! Now choose your default system. (System1 for CM & System2 for MIUI). Have fun with CM11
Elvileg az Mi3-féle CM11 & MIUI V6 módszer alkalmazása ez.

Akkumulátoridő elég jól alakul:
link 1
link 2
link 3

xiaomi.eu topik is van már és itt az eredeti 4pda link is.

ÚJ VERZIÓ ÉRHETŐ EL: 2015.01.14 dropbox letöltőlink Tartalmaz bizonyos Omni ROM extrákat, hang hiba javítva!

2015.01.16: Pumbaster szakít a Teamasek-féle alapokkal, páran hibákra panaszkodnak, visszatér a nyers Cyanogenmodhoz, crDroid-os elemekkel tuningolja a ROM-ot. (ha nem menne a link: Mega link vagy 4pda.ru)

Új topik XDA-n: [ROM][UNOFFICIAL][4.4.4] CyanogenMod 11 + crDroid for Xiaomi MiPad

Új nap, új build: 2015.01.17

2015.01.18
Changelog:
- Synced up with CM repo.
- Added USB Mass Storage mode for external sd. Though it does not work along with ADB Debug enabled, need to be switched off when using UMS mode.

2015.01.20
Changelog:
- Sleep issue fixed
- Adopt nvcplsvc for CM & implement Performance Profile selection

2015.01.21
Changelog:
- Updated the kernel version from Mon Dec 29 from the last miui
- The idea should disappear zhor service processor NvCPLSVc, test, write

2015.02.02
Changelog:
- nagy újítás nincs, javítja a 2015.01.26 egyik nagy hibáját, azaz, h nem lehetett rebootolni a recoverybe
A hozzászólást 8 alkalommal szerkesztették, utoljára zolikaDB 2015.02.04. 12:01-kor.


Picur130
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015.01.11. 19:25
9
Telefonom: Xiaomi MiPad

Re: Cyanogenmod 11

#2

Hozzászólás Szerző: Picur130 »

Köszönöm szépen a leírást felis tettem eddig remekül megy minden megy aminek kell :) egy hülye kérdés 5.0 vajon lesz?? :) arra lennék igazán kíváncsi h ilyen hardveren h megy :)
Avatar
zolikaDB
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.08.01. 10:43
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Cyanogenmod 11

#3

Hozzászólás Szerző: zolikaDB »

Nem tudom, xdadevelopers-en nincs még róla szó, oroszul meg nem tudok. Gondolom lesz, bár annak is megvan az oka, h ebbe fektetnek energiát és nem a CM12-be/AOSP 5.0-ba. Mi3-ra már van mindkettő, bár döcögősek, legalábbis, amikor még én próbáltam pár hete. Szépen kellene futniuk, elvégre is a Tegra K1 frissebb vas.
De meglátjuk, mit hoz a jövő. Ígérik a telefonok kernelét, MiPad-ról nemnagyon volt még szó...
Avatar
zolikaDB
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.08.01. 10:43
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Cyanogenmod 11

#4

Hozzászólás Szerző: zolikaDB »

A jövővel kapcsolatban egy kis infó oroszoktól angolra fordítva:
"In fact, CM and MIUI - it's the same thing, they have one database, only applications and different design.
And in order to collect a "clean" CM need to prepare the source code, a lot of free time.
Here, the guys do it:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry37255046
Ask a question in the subject 4PDA or look in sections developers XDA.
All official nightie CM are here:
http://download.cyanogenmod.org
If your device does not have the firmware, you need to look only custom build.
Accordingly, the OTA will be from ROMadela or developer sites kastomov.
Incidentally, the current firmware CM12, based on 5.0.2. I think that you'll get them soon.
Already exist for the source assembly."


A legutóbbi, s egyben második build-el kapcsolatban felmerült, h egyeseknek nem stabil, mert valószínű, h nem a teamasek féle verzióból készült.
Pumbaster azt reagálta, h új builden dolgozik, ami a crdroidra épül, és a fentiből is lesznek haonlóságok.
KRYTECH
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.07.10. 11:00
9
Telefonom: Xiaomi MiPad

Re: Cyanogenmod 11

#5

Hozzászólás Szerző: KRYTECH »

Köszi a leírást, itt elerhetőegy újjabb verzió: https://www.dropbox.com/s/r7uvko2vku3xp ... a.zip?dl=0
Még nem próbáltam majd hétvégén felrakom
Avatar
zolikaDB
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.08.01. 10:43
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Cyanogenmod 11

#6

Hozzászólás Szerző: zolikaDB »

Akartam linkelni, de keson ertem haza.
A fenti problemak miatt Pumbaster kivette az Omni-s dolgokat, bar nekem az 5.1.14-el sem volt bajom. Igazabol nalam mindharom ROM megfelel. A penteki mar fentvan, semmi gond vele.
Avatar
zolikaDB
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.08.01. 10:43
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Cyanogenmod 11

#7

Hozzászólás Szerző: zolikaDB »

Az OMNI-s verzió olyannyira nem jött be, h míg a többi elérhető, azt lekaparták mind a dropboxról, mind a 4pda szerveréről :-s

Illetve tobb helyrol jelentik, h a 01.15 ota nem akar alvo modba menni a keszulek...
Ha van igeny, es nem talaljatok, feltoltom a 01.14-et!
Avatar
zolikaDB
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.08.01. 10:43
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Cyanogenmod 11

#8

Hozzászólás Szerző: zolikaDB »

Tessék csekkolni a topikot, új build-ek vannak :) Mondhatjuk, h napi használatra tökéletes Cyanogenmod 11 született MiPad-ra!!!
Picur130
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015.01.11. 19:25
9
Telefonom: Xiaomi MiPad

Re: Cyanogenmod 11

#9

Hozzászólás Szerző: Picur130 »

Én eddig az összeset fel tettem és mindegyik tökéletesen futott nekem :)
Avatar
zolikaDB
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.08.01. 10:43
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Cyanogenmod 11

#10

Hozzászólás Szerző: zolikaDB »

Nekem is, igaz, a 16-i es a 18-i nagyon huzta az akksit lefele, de ez javitva lett. Szerintem az Omni-is is hibatlan. Persze par extrem usernek semmi sem tokeletes xda-n :D
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi Pad”