Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#231

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Üdv!
Valai használ itt heti eu rom-t ?
Gondolom talán @szekelyelek.

Egy srácnak segítség kellene, és nem jöttem rá. Van recovery rom, amit TWRP -ből lehet telepíteni.
ROM telepítés után nem indul el a rendszer, csak a twrp jön be, ha újra indítjuk.
Ha formázza, utána a belsőtáróló inaktív.
Eu (xiaomi.eu) Fastboot -s rom -t tettünk fel neki, az legalább megy.
Heti eu (xiaomi.eu), ami recovery rom -s, nem sikerül.
Telepítés alatt nincs hiba a LOG -ba.
Nem találkoztam ilyennel, máshol user errornak gondolják, lehetséges, 1-2 tipp a javítási kísérletnek nem lenne rossz.
Köszi.


12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#232

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

3.6.2-12 TWRP van fent nálam heti romból...
Úgy rémlik, a Xiaomi.eu oldalról kiindulva a júniuaban feltöltött TWRP-t szedtem le (ami a mostanitól eltérő induló képernyővel kezdett), majd minimal ADB-vel csak bebootoltam vele, format data, reboot recovery, majd a rom telepítés, wipe és reboot system. (ilyen esetben a rom-ot egy pendrive-ról teszem a telefonra egy 50 Ft-os USB-USB_c átalakító segítségével)
Azóta már volt egy OTA frissítés, ami simán ment fel az updater app-al...


Tapatalkkal küldve az én M2012K11AG eszközömről


Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#233

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Üdv!
Sikerült megoldani, de sajnos a hibára nem jöttünk rá. Lehet valami félre ment, nála elsőre, vagy 10-ből pont azaz egy eset volt rossz, nem tudom...
Megoldás, ami helyre rakta: Miflash -el feltettünk egy gyári rendszert, majd utána twrp alol a heti xiaom.eu recovery rom -ot.
Örül, ezt akarta, működik.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#234

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Üdv!
Valakit érdekel (rajtam kívűl) twrp -be mentés és visszaállítás alap szinten ?
Diskurálnék veled kicsit röviden hosszan.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#235

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

Az én álláspontom e tekintetben már biztos mondtam, de negatív...

Tapatalkkal küldve az én 22021211RG eszközömről

Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#236

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Na mindegy le írom, hátha akad valaki aki elmodja miért sikerült így.
Rom telepítés után a rendszert indítani kell, ott beállítani amit akarunk, appok telepítése ect. Ha kész vagyunk, akkor mehetünk vissza TWRP -be, ott a Backup menüben csak a /data -t válassztjuk ki, ezt szeretnénk menteni. (Ez most alap eset, lehet cifrázni)
Nos a mentést elkészítjük, és kimentjük ahová akarjuk. PC, USB, Bakelit, bármi, ect.
Ezek után TWRP -be formázunk, és rendszert indítunk, asztalig elindul a renszer, majd vissza TWRP -be ott most restore menüpont, és a mentést vissza teszük, telepítjük, ha végez, akkot reboot system.
Ebben az esetben nem indul el a mentett rendszer, twrp írni fogja mi a gond, 3 opciót mond, factory reset, format, vagy tiszta telepítést csinálj. De tudjuk, hiába csináljuk meg, a mentás nem fog elindulni, helyette "új üres" rendszer indul el.
Na mindegy, ez van, formázunk, és megint elindítjuk, asztalig elmegyünk, és most amikor a TWRP -t indítjuk el, csak most se elötte se utána DFE -t telepítünk, formázunk, és már megint elindírtjuk az "üres" rendszert, ha ebben az esetben elindult, akkor eddig jó.
Most megint vissza TWRP -be és most a restore menüböl telepítjük a mentést. (Igen, igen, újra vissza kell másolni a telefonra, hogy ott legyen)
Nos, telepítés lefut, reboot system, és elindul a mentett /data particióval abban az állapotban amiből a mentés készült. Ott vannak az appok amikat pluszba telepítettünk, stb.

Na szóval, én úgy tudom, hogy a DFE -t a ROM telepítés után kell fel tenni. Na de a fenti írt példában nem akkor tettem fel
DFE -nek nincs köze a descryt és az encrypt hez így nem értem, hogy miért lett jó a visszaállítás.
Minden esetre örülök neki.

Poco F3, skkks v3.7, weekly rommal próbálgattam.
NE próbáld ki, mert a formázás mindent töröl!!! Főlef ha nem akarsz beállítani mindent újra és újra. Nem is azért írtam le, hogy próbáld ki, hanem, hogy ki tud hozzá szólni.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
labe
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2019.06.06. 20:57
4
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#237

Hozzászólás Szerző: labe »

Te rendesen rá vagy gyógyulva erre a twrpzésre meg romolásra. :D :ymdevil:
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#238

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Jaja :D
Ha van időm nyüstölöm, hogy majd akinek segítség kell tudjak segíteni, mert részben érdekel és részben kikapcsol.

Tudod.. ? Szeretem, ha egyszerre alátét, távirányító, pinpongütő, tv, rádió, néha telefon, stb :D :D :D
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#239

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

Most akkor a TWRP zsonglőrködés eredménye hogyan összegezhető...?
Sikeres volt bármely része, vagy csak kizártál néhány zsákutcát?

(Én az update-ekből és egyéb reszelgetésből adódóan örülök ha megszabadulok az "előzményektől" néha tiszta telepítéssel, nemhogy tovább kuszáljam a szálakat, de látom, többen is kerestek kihívást ezen a téren...)

Tapatalkkal küldve az én 22021211RG eszközömről

Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Poco F3 kérdések, válaszok, megoldások

#240

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Szia!
Az írásom, ha követhető, akkor az alapján működik a mentés vissza állítás. Viszont nem értem, h mi elven, nem esik le... Hisz a DFE telepítése, Rom telepítés utan kell, csak egyszer, hogy /data partíciót a ROM ne titkosítsa.

Titkositas kell, jó dolog, ha elhagyod, ellopják, ect ne legyen lehetőség, hogy a te adataidat lássák, ne férjének hozzá.
De nem lehet elmenteni, le menteni egyszerűen, ez a hátránya (egyszerűbben fogalmazva)
Természetesen ott van két lehetőség a mentésre, a kézimentés, amikor magad mented ki amit szeretnél, persze ez kb annyiba merül ki, hogy a zenéid, képeid, doksik, amit PC-re, penre, tudsz ki tenni. Illetve a felhőbe való szinkron. Ez utóbbi tág is lehet, mert mondhatni, aminek van felhője az mind felmehet, hivasnapló, SMS, üzenetek, jegyzetek, képek, stb. Ez tok jó dolog, egyszerű nagyszerű.

De vannak különcök, mint pl én, akik inkább alternatív megoldásokat keresnek, pl telefon szoftveres tartalma részben, egészben mentve saját tárhelyre.
Alternatív megoldás "csúcsa" szerintem a Magisk + root.
Aztán alább a root mentes lehetőségek, (ha) vannak. Pl ilyen ez a TWRP felé mentés is.
Pl aki szeret mókolni, de root nem érdekli, akkor neki ez utóbbi irányba kell kutakodni.
Aki egyenest root irányba neki pl.: Swift backup, migrate appok tudnak hasznos lenni. (természetesen ezek teljes egy az egyben rendszert nem tudnak menteni), még a TWRP nand backup tud(na). De igazából lényegtelen már napjainkban szerintem a teljes rendszer mentes, hisz hamar fel lehet pakolni tiszta telepítéssel, a molyolás a további appok, letölt, beállit, vissza szinkron, stb dolog veszi el az időt.

Aki gyakran cserél rendszert, különböző okok miatt, nekik e dolgok hasznosak lehetnek. Nem kell napi szinten újra és újra "be lakni" a rendszert. Mentésből vissza áll, és mehet tovább.
Természetesen ott a hátránya, hogy valami félre megy és akkor kakukk, minden nulláról kezdődhet.
De ezt tudni kell, és tisztába lenni vele, ha belevág az ember alternatív dolgokba.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Válasz küldése

Vissza: “Poco F3”