[Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#91

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

👍


Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Arpicsku
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.11.22. 10:42
4
Telefonom: POCO X3
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#92

Hozzászólás Szerző: Arpicsku »

Sziasztok. Valamelyik éjjel önhatalmulag frissítette a REDMI 8 a MIUI-t 12-esre, azóta nem működik a telefon GPS-e, egyetlen egy térkép alkalmazás sem működik (Google, Waze, Igo). Másnál is gond vagy csak engem szivat a MIUI12?
Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13856
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#93

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

Egy gyári adatok visszaállítása...ha utána se, az már gáááz.

Sent from my Redmi K30 Pro using Tapatalk

Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#94

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

Ismerősöm telefonja frissült MIUI12-re. Beállítottam neki ugyanazt a háttérképet ami eredetileg is volt, a Marsos helyett. Fölül az állapotsorban, ahol a térerő és egyéb ikonok vannak, fehér színű. A háttérkép ezen felső része is világis, így nem igazán látszik semmi. Korábban ez rendesen látszott, fekete színű volt az ikon sereg. Érdekes az, hogy mikor alkalmazásokat indítok, akkor ha mondjuk a felső része világos, akkor az ikonok átváltanak sötétre. De a kezdő oldalnál nem. Most azt csináltam, hogy a Képernyőkivágásnál beállítottam az "Elrejtés az állapotsor elmozdítása nélkül opciót. Így a felső sor fekete lett, így látszik az ikonsor. Érdekes, nekem Redmi 9-en Elrejtés az állapotsor elmozdításával van beállítva és nekem normálisan látszik, igaz még MIUI11 van. Lehet én is megszívom ha 12-re vált. Bár nálam a háttér sötétebb, így azon rendesen látszik a fehér felirat. Ha ezt a módot állítom be a Redmi 8-on, akkor ugyanaz a helyzet áll elő mint az alap esetben, hogy az ikonsor felirata fehér marad és ugyanúgy nem látszik semmi. Érdekes. Mondjuk az én beállításommal az állapotsorba sokkal több minden kifér, hiszen a kamera alá helyeződik az állapotsor és a kamera így nem szakítja meg.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#95

Hozzászólás Szerző: rajen »

Állítsd be az alapértelmezett témát és utána válts hátteret. Témánként változnak a színek. A mars téma sötét, azért fehér az állapotsor.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#96

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

Ahha, na ezt megpróbálom majd. Nem az enyém a telefon, így most nincs velem, majd hétfőn lesz a kezemben. Köszi!
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
Avatar
tinidisco
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2016.11.15. 12:35
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#97

Hozzászólás Szerző: tinidisco »

Sziasztok.
A Párom telefonja gyári global ROM-os MIUI 12-es rendszer van rajta, de amit most leírok azt már kezdettől fogva csinálja, a korábbi 11-es verzióval is fennállt ez a probléma. Az 1 slotban telek@m, a másodikban v@dafonos SIM kártya van. Gyakran előfordul, hogy hiába hívják a párom telek@mos telefonszámát, a készülék nem jelzi a hívást, csak később jön egy SMS a szolgáltatótól, hogy volt egy nem fogadott hívása. Ha újraindítod a telefont, akkor egy darabig minden rendben van, de aztán egy idő után megint nem lehet elérni a telefonját.
Azt már észrevettem, hogy ha telek@m mobiladat is be van kapcsolva, akkor még gyakrabban jelentkezik a probléma. Először azt gondoltam, hogy ez a készülék hibája lehet - mert mások is panaszkodtak már erre a jelenségre- ezét most lecseréltük a (-ast egy POCO M3-ra és ugyanazt a jelenséget hozza, mint a 8-asnál.
Segítsetek, lehet hogy a SIM beállításoknál kell valamit beállítani, vagy cseréltessem ki a Telek@mos SIM-et? Már cseréltem foglalatot is a SIM-ek között, de ez sem segített.

Köszi előre is :)
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#98

Hozzászólás Szerző: rajen »

A Tékomos kártya mikor lett cserélve utoljára?
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
tinidisco
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2016.11.15. 12:35
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#99

Hozzászólás Szerző: tinidisco »

Pont most kértem újat és raktam be a telefonba. Majd beszámolok, hogy ért-e valamit...
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#100

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

tinidisco írta: 2021.02.07. 20:59 Sziasztok.
A Párom telefonja gyári global ROM-os MIUI 12-es rendszer van rajta, de amit most leírok azt már kezdettől fogva csinálja, a korábbi 11-es verzióval is fennállt ez a probléma. Az 1 slotban telek@m, a másodikban v@dafonos SIM kártya van. Gyakran előfordul, hogy hiába hívják a párom telek@mos telefonszámát, a készülék nem jelzi a hívást, csak később jön egy SMS a szolgáltatótól, hogy volt egy nem fogadott hívása. Ha újraindítod a telefont, akkor egy darabig minden rendben van, de aztán egy idő után megint nem lehet elérni a telefonját.
Azt már észrevettem, hogy ha telek@m mobiladat is be van kapcsolva, akkor még gyakrabban jelentkezik a probléma. Először azt gondoltam, hogy ez a készülék hibája lehet - mert mások is panaszkodtak már erre a jelenségre- ezét most lecseréltük a (-ast egy POCO M3-ra és ugyanazt a jelenséget hozza, mint a 8-asnál.
Segítsetek, lehet hogy a SIM beállításoknál kell valamit beállítani, vagy cseréltessem ki a Telek@mos SIM-et? Már cseréltem foglalatot is a SIM-ek között, de ez sem segített.

Köszi előre is :)
Amikor a kártyákat megcseréltétek a telefonban, akkor is ugyanazzal a SIm-el volt a probléma? Hasonlókat tapasztaltunk mi is. Csak itt Telenor/Vodafone páros van és itt a Telenor kártyával volt probléma. Viszonylag új a SIm, nincs 2 éves. MÁsik telefonban korábban ez a kártya rendben működött. A telefonról a térerő ikon is eltűnik ilyenkor, és a telefonban semmi nyoma annak, hogy benne lenne a kártya. Miután megcseréltük a két kártyát, nem tűnik el, viszont gyakran előfordul, hogy nem lehet róla hívni, illetve nem lehet hívni sem. Az újraindítás segít ilyenkor. A 12 pár napja van rajta, eddig még nem tapasztaltuk a hibát, de ezek szerint nem MIUI a probléma alapja.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 8/8A”