Xiaomi Hongmi ROM telepítési útmutató -- Frissítve 3.22 --

Avatar
vagyula
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2013.12.12. 09:17
10
Telefonom: Xiaomi MiNote Pro

Medálok

Xiaomi Hongmi ROM telepítési útmutató -- Frissítve 3.22 --

#1

Hozzászólás Szerző: vagyula »

Xiaomi Red Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

Az alábbiakban részletesen bemutatjuk a Hongmi-ra készülő ROM telepítésének menetét.
(Mivel nálunk teljes értékűen (3G hálózat) csak a WCDMA verzió működik, ezért ennek a verziónak a telepítését írjuk le,de a recovery és a ROM fájlon kívül mindent ugyanúgy kell csinálni)

Bár a miuiandroidon van egyfajta telepítési eljárás,én egy egyszerűbb telepítési formát ajánlanék:

1. Töltsd le az alábbi stabil romot, amely már alapból tartalmazza a rootot,valamint magyar nyelv az alap beállítása: Letöltés
2. Töltsd le a TWRP recoveryt innen.
3. Menj be a Settings-> about phone-> System updates menüpontba,majd a menü gomb megnyomásával válaszd ki a Reboot to recovery mode menüpontot,majd nyomjuk meg az OK gombot.
4. A Recovery módba lépve egy android figura fogad, piros felkiáltójellel, nyomjuk meg a bekapcsológombot,majd a listából a hangerő LE gomb megnyomásával válasszuk ki az apply update from sdcard menüpontot.A menüpontba belépni a hangerő FEL gomb megnyomásával lehet. Menjünk rá a hangerő LE gomb megnyomásával a HM1W-TWRP-2.5.0.0-stas2z.zip fájlra majd a hangerő FEL gomb megnyomásával telepítsük azt. Ezzel felrakjuk a TWRP recoveryt.A telepítés befejeztével nyomjuk meg a hangerő FEL gombot (reboot system now), ezzel újraindítjuk a rendszert.(Sajnos itt nem tudunk rögtön recoverybe bootolni, ezért kell elindítani a rendszert)
5. A rendszer újraindulása után újra a Settings->About phone->system updates->majd Reboot to recovery mode.
6. A TWRP recovery már érintős, használata sokkal egyszerűbb,belépve könnyedén telepíthetjük a multilang (vagy bármilyen) romot.
7.Válasszuk ki az Install menüpontot,majd az emmc mappában megtaláljuk a már előre felmásolt multilang romot.(miuiandroidhu_HM2013023_WCDMA_JHBCNAL5.0_jb-4.2 rooted.zip)
8. Menjünk alulra a Swipe To Confirm Flash előtt lévő nyílra és húzzuk el jobbra. Ezzel elkezdődik a telepítés.(Ha időközben lezárna a képernyő, a Swipe to Unlock-kal bármikor kinyitható)
9.A telepítés után nyomjuk meg a Home gombot,majd a Wipe gombot.majd Swipe to Factory reset.(Ez azért kell,hogy a stabil rom adatpartícióját is leformázzuk.)
10.Nyomjuk meg a vissza gombot, majd Reboot és System. A végén pedig Swipe To Fix Root.

Várjuk meg még elindul a rendszer,nem kell kikeresni a magyar nyelvet, alapból azzal fog elindulni.

Remélem elég szájbarágósra sikerült.

Ezzel megkapjuk a tiszta stabil, rootolt multilang verziót.
Én leteszteltem, tökéletesen működik ez a telepítési metódus.

Itt pedig a miuiandroid team által készített telepítési eljárás:

Első lépés:
-Töltsd le az alábbi csomagot:
HongmiPOMPakk

1. Telepítsd a Driverek mappából az az operációs rendszerednek megfelelő drivert.
2. Másold fel az alábbi fájlokat a telefon SD kártyájára:
- Az APK mappából mobileuncle.toolbox_327.apk fájlt
- A Recovery mappából a recovery-wcdma.img fájlt
-az elérhető legfrissebb többnyelvű stabilt ROM-ot (jelenleg a JHBCNAL5.0)

3. A Developer options menu bekapcsolásához 7x érintsd meg az - About Phone - Android version - menüpontot

4. Menj be a Developer options menüpontba és kapcsold be az USB debugging opciót

Kép
Kép

5. Telepítsd a számítógépre a csomagban található vROOT exe fájlt, futtasd (lehet,hogy a frissítésre rá fog kérdezni) és csatlakoztasd a telefont a számítógéphez

Kép

6. Az eszköz sikeres felismerése után nyomd meg a ROOT gombot és várd meg míg újraindul a telefon és megjelenik az új SU app

Kép
Kép

7. Telepítsd a mobileuncle.toolbox_327.apk fájlt.

8. Futtasd és engedélyezd a ROOT hozzáférést (allow root)

Kép

9. Válaszd ki a Recovery Update menüpontot

Kép

10. Válaszd ki a recovery-wcdma.img fájlt az SD kártyáról és telepítsd.

Kép

Kép

Ezzel felraktuk az angol nyelvű CWM recovery-t.

ROM telepítés menete:

Indítsuk újra a telefont recovery módban (A hangerő fel és bekapcsológomb nyomva tartása amíg meg nem jelenik a MI logo,a recoveyben a hangerő gombokkal lehet fel-le navigálni,a bekapcsológombbal pedig kiválasztani)

Kép

1. Wipe Data/factory reset
1.b Válaszd ki: "Yes -- delete all user data"

Kép

2. Wipe cache partition
2.b Válaszd "Yes -- Wipe cache"
3. Install zip from sdcard

Kép

4.Válaszd ki: Choose zip from internal sdcard

Kép

5.Keresd meg az SD kártyán a korábban lementett romot (ami jelen esetben: miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAL5.0_jb-4.2.zip)

Kép

5.b Válaszd ki: "Yes - Install **miuiandroidrom**.zip

6.A telepítés után válaszd a "+++++++Go Back+++++++

7. Végezetül: Indítsd újra a rendszert (Reboot system now) az alábbi két kérdéssel fogsz találkozni: Akarod-e,hogy a google használja a helyzetedet és válaszd ki a nyelvet

Kép

A miui által beépített Updater alkalmazásával történő frissítés után csak angol és kínai nyelven lesz újra elérhető a ROM.


ROOT jogok a stabil verzióhoz

Akinek szüksége van rendszergazdai jogokra az töltse le ezt a root-stable.zip fájlt,majd telepítse recoveryből.

Az újabb kiadású Hongmin nem működik az angol cwm.
A ROM tökéletesen feltelepül.
Ha recoverybe lépbe viszont az alábbi képernyő fogad vissza kell tenni a kínai gyári recoveryt, amíg a frissített cwm meg nem érkezik.

Kép

TWRP 2.5 Recovery

Kép Kép Kép

Letöltés

Root a stabil JHBCNAL5.0 verzióhoz:
Letöltés

Gyári recovery (zip telepítős formátumban,saját készítés)
Letöltés

Legfrissebb stabil többnyelvű rom

Xiaomi Hongmi WCDMA - Stable 13.0 Multilang

Root

A rom telepítéséből adódó esetleges hibáért felelősséget nem vállalunk!

Sikeres ROM telepítést és használatot kívánunk.


Dufresne
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.12.23. 10:58
10
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Xiaomi Re Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

#2

Hozzászólás Szerző: Dufresne »

Még érdemes lehet a ROM telepítése után az itteni hsz-ek http://xiaomi.eu/community/threads/3-12-27.23178/page-9 között található root.zip telepítésére recovery-ből, ha szükségünk volna root jogokra a friss stabil v5.0 verzióhoz is.
Xiaomi MI2A & Hongmi WCDMA
kano
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.01.02. 22:53
10
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Re Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

#3

Hozzászólás Szerző: kano »

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. Fent van a stable V5 a Hongmimon és nem tudom rootolni. A vROOT nem rootolja így CWM-et sem tudok feltenni. Ennek megfelelően viszont a root_stable.zip-et sem tudom feltenni CWM-ből.
Mi lehet a megoldás?
Olvasom, hogy egy hangyányit eltoltam a stable v5 telepítésénél. A ROM telepítése után azonnal fel kellett volna dobni a CWM-ből a stable_root.zip-et.
Akkor ez most azt jelenti, hogy nem tudom root-olni sehogyan a V5-öt?
Ajjaj....
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28442
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Re Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

#4

Hozzászólás Szerző: rajen »

Töltsd le a telefonra ezt az appot:
Framaroot

Indítsd el, válaszd ki a SuperSU-t (sztem jobb), majd kopp az egyik arcra, amelyik szimpibb.(Gandalf nem a legjobb)

Ha azt írja ki:
- Succes... :) akkor minden rendben, SuperSU feltelepítve, újra kell indítanod
- Failed... :( akkor a ROOT működik, csak a SuperSU nem lett feltelepítve
- Half-Succes... a rendszer partíció csak olvasható.

Remélem segítettem! Várom az eredményt!
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
kano
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.01.02. 22:53
10
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Re Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

#5

Hozzászólás Szerző: kano »

Köszi, de a framaroottal sem ment.
Viszont a xiaomi.eu-n lévő megoldással vissza lehet flashelni a v1.0-t és onnantól már mehet a root, majd a v5 a stable_root.zip. :D
Nape
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.01.09. 12:26
10
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Re Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

#6

Hozzászólás Szerző: Nape »

A CWM fent van a telefonodon ha azzal csináltad a Multi ROM felrakást. Kikapcsolod a telefont, majd lefelé hangerő gomb+power gomb egyszerre, kicsit vársz és bejön a CWM indító menü, ez kicsit trükkös, de ott kiválasztod a hangerőgomb lefelé nyomkodásával az indítást és a hang felfelé gomb megnyomásával elindítja a CWM-t. Persze érdemes előtte SD-re felrakni a root.zip-t, majd a CWMben install zip és felrootolja a telót, felrakja a SuperSu-t ezután újra kell indítani és már kész is.

Én is szívtam ezzel mert nekem meg ahhoz kellett a root hogy fel tudjam cserélni az sd kártyát, mivel az 3.0-hoz képest az 5.0-ban fordítva van, a Phone Storage meg betelt 2 nap alatt, és állandóan azt írta, hogy: Nincs elég hely a letöltéshez...

Ennek a menete meg itt van:
http://xiaomi.eu/community/threads/repl ... ard.22100/
waveriderz
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.01.10. 23:00
10
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Re Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

#7

Hozzászólás Szerző: waveriderz »

ÜDV Mindenkinek!

2 napja van nálam a teló és nagyon tetszik,de sajnos Nekem TD verziós van, bár az akksi alatt az van irva, hogy wcdma/gsm, de a dobozán már a td-s verzió van feltüntetve.
Full láma vagyok :roll: sajnos a root-oláshoz, nem igazán fogom hetente vagy havonta változtatni a Rom-ot rajta, így szeretnék valami stabil (ha lehet magyar) bug és fagyás mentes verziót kérni Tőletek! Esetleg a V5-t érdemes feltenni, vagy elég a 4-es?
Ha jól olvasom a telepítést ugyanugy kell csinálni mint a wdcma-s verziónál, csak recovery és a ROM fájl más?
Előre is köszönöm a segítségeteket, remélem nem rontom el a root-olást.
További szép napot!
Dufresne
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.12.23. 10:58
10
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Xiaomi Re Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

#8

Hozzászólás Szerző: Dufresne »

Én a V5-öst raknám fel, nálam nincs vele gond. A v4-ről viszont azt olvastam hogy sok a hiba benne. Azért bizonyosodj meg róla, hogy milyen verzió, mert ha eredeti a telefon és a cimkére wcdma van írva, akkor nem értem miért lenne TD verziós.

Szabályzatot kérném elolvasni! rajen Átolvasva, megértve :-)
Xiaomi MI2A & Hongmi WCDMA
tumacs
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.02.02. 09:28
10
Telefonom: Xiaomi Redmi 1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Xiaomi Re Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

#9

Hozzászólás Szerző: tumacs »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Hogyan lehet azt megoldani, hogy ne a telefon belső memóriájába telepítse a programokat? Vagy hogyan lehet áthelyezni a már telepítetteket. Nem túl sok programot telepítettem, de már azt írta a legutóbbi próbálkozásnál, hogy nincs több hely.

Valamint nem értek még valamit ezzel kapcsolatban. Belépek a tárhely menübe és a következőt látom:
Belső tárhely: összes 2,11GB elérhető: 1,15GB
SD kártya: összes 822MB elérhető: 53,90MB
Phone storage: 7,94GB elérhető: 7,04GB

Az SD kártyaként írt meghajtó valójában a RAM? Mert a beletett micro SD 8GB-os és azt Phone storage-ként írja. Jól van ez így?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Redmi Note 4 Global, Redmi 1
Nape
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.01.09. 12:26
10
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Re Rice (Hongmi) ROM telepítési útmutató

#10

Hozzászólás Szerző: Nape »

Szia!

Én is belefutottam ebbe a problémába itt van a megoldása:
http://xiaomi.eu/community/threads/repl ... ard.22100/
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 1 (!!! NEM REDMI 1S !!!)”