Scishare Xiaomi kávéfőző

Avatar
MVSV
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1324
Csatlakozott: 2014.12.13. 21:22
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Magyarország, Fejér megye
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#11

Hozzászólás Szerző: MVSV »

Rajen, akkor most lehet összeomlik egy világ benned, de ez a kávéfőző csak a Nespresso kapszulájával méret kompatibilis.
Tehát ezek méret különbség miatt nem jók hozzá: Dolce Gusto kapszulák, Nestlé (Dolce Gusto kapszula), Tchibo Cafissimo,
Cremesso (Nagyon hasonlít a Nespressora, méreteit kellene tudni és lehet, hogy jó lenne), Barista (Dolce Gusto kapszula).

Elviekben jó, lehet: Gimoka,
Tesztelés alatt van nálam: Lavazza (3 féle), Davidoff Café,

Itt van egy oldal ahol nagyon jól fel van tüntetve, hogy melyik Nespresso kompatibilis és sok márka is van, kicsit régi cikk:

Kód: Egész kijelölése

https://hzoltan.com/2014/07/nespresso-es-kompatibilis-kapszulak/


Fő telefon: Mi11 Lite 5G NE
Tartalék: Redmi Note 9S
Nyugdíjas készülékeim (még mind működik):
Xiaomi Mi3, Redmi Note 3 Pro (Kenzo), Redmi Note 5 Pro (Whyred),
Kép
Avatar
herdsman12
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2014.02.07. 01:01
10
Telefonom: Redmi 2

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#12

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

@ rajen

Lassan egy éve kóstolgatjuk ezeket.
Szerintem az eredeti Nespresso kapszula a legfinomabb, bő a választékuk. Érdemes megkóstolni 25 és 40 ml-es adagot is.
A MM készletéből van pár iható, de leginkább drágábbak mint az eredeti.
Iható még a Lollo Caffé és a Caffé Perté kávéja (szerdánként személyesen is lehet vásárolni Budaörsön).
A Bellarom (L...) tartaléknak elmegy, újabban nem tömörítik rendesen és kb 6 sec alatt lefolyik.
A másik multi (S...) saját márkása az kb ihatatlan, kicsomagolva inkább "szaga" van, na ebből milyen kávé lesz?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára herdsman12 2018.02.22. 21:33-kor.
Avatar
MVSV
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1324
Csatlakozott: 2014.12.13. 21:22
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Magyarország, Fejér megye
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#13

Hozzászólás Szerző: MVSV »

Szerintem, hogy kinek melyik kávé ízlik nyitunk majd egy új témát ne ebbe beszéljük meg, mert ebbe inkább a készülékkel és a különböző márkájú kapszulákkal foglalkozzunk olyan szemszögből, hogy ténylegesen kompatibilis-e egy adott kapszula. Köszi azért az ajánlatokat. Nem a tömörítéssel van baj, hanem az őrlés minőségével, mert ha durvább (nagyobb szemcse méretű) akkor könnyen átfolyik a víz a nagy nyomás miatt, ha túl finom akkor nehezebben.
Amúgy is minden ember más, lehet, hogy pl. Neked nem ízlik egy adott márkájú kapszula, de lehet, hogy másnak be jön.
Direkt nem teszem közzé az én véleményemet a különböző kapszulák ízvilágáról, mert nem akarom senkitől elvenni a kísérletezgetés élményét. Pl én a 25ml-nek ajánlott kapszulát is lefőzöm 40ml-esnek vagy picit többnek tesztelés kedvéért és ez a szép ebben a készülékben, hogy nagyon sok mennyiség beállítható.
Fő telefon: Mi11 Lite 5G NE
Tartalék: Redmi Note 9S
Nyugdíjas készülékeim (még mind működik):
Xiaomi Mi3, Redmi Note 3 Pro (Kenzo), Redmi Note 5 Pro (Whyred),
Kép
Avatar
herdsman12
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2014.02.07. 01:01
10
Telefonom: Redmi 2

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#14

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

Szerintem simán átléphetted volna a hsz-om.
Ha már a hsz-om nem jött be, azért még megkérdezem...most komolyan, leteszteled, hogy a "Nespresso kompatibilis kapszulák" belemennek-e a Nespresso kapszula kompatibilis gépedbe? Ezt a Nespresso kompatibilis kapszulák dobozán jól láthatóan feltüntetik.
Az lényegtelen, hogy tragikus a kifolyt ital, szívjon más is?
A további szakmai kérdésekről (tömörítés, szemcse méret, nyomás, vízhőfok) valóban nincs mit beszélni itt, mert a minőségi kávézás még bőven ezen túl kezdődik.
(Nem is várok választ, csak úgy visszaszóltam.)
Avatar
MVSV
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1324
Csatlakozott: 2014.12.13. 21:22
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Magyarország, Fejér megye
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#15

Hozzászólás Szerző: MVSV »

@ herdsman12: Válaszolok, mert szerintem nagyon félre értetted a válaszom.
Nem tudom, mit szólnál, ha mondjuk ott lenne az első hozzászólásomban a listában (még nincs, mert nem jutottam még hozzá, majd rendelek) a Lollo Caffé kapszula, hogy kompatibilis a készülékkel, de szerintem Sz*r..., mondjuk Te nem ismered ezt a márkát és az én véleményemre hallgatsz, így nem kóstolod meg, pedig Neked ízlene. Én nem akarok befolyásolni senkit, ezért is írtam, hogy nyiss egy topicot "Kávékapszulák ízvilága Pro és Kontra" címmel akár és kezd el ott felsorolni, hogy neked mi ízlik és mi nem. És ne itt ebbe a topicba, mert itt inkább a használati oldalról nézzük a kávéfőzőt és a kapszulákat.
Azt, hogy miért kell nézni, hogy kompatibilis-e egy kávékapszula ezzel a készülékkel, nagyon egyszerű. Ott van az első hozzászólás alján, hogy amibe belefutottam ami szerintem nem kompatibilis az a Recaps után tölthető fém kapszula(mert ugye valaki akár Cafe Frei kávét is főzhet, ilyen módon magának). Elárulom, gyári Nespresso készülékkel tökéletesen működik ez az után tölthető kapszula, gond nélkül zárható a kapszula tartó. Több Scishare kávéfőző hozzászólást olvastam, hogy van olyan kávékapszula (le is írták több, helyen, hogy nem tudják tökéletesen lemásolni a Nespresso kapszuláját) amit mondjuk ez a gép, nem tud rendesen lefőzni, mert mondjuk, nem szakítja ki a víz nyomása 3 helyen a kapszula alját, hanem mondjuk csak egy helyen, így nagyon nehezen tudja csak lefőzni a kávét, vagy akár nem is tudja (ezeket a kapszulás kávé márkákat nálunk nem forgalmazzák) hiába, pedig rajta van a kávé dobozán, hogy Nespresso kompatibilis, de mondjuk egy másik fajta készülék meg simán meg birkózik vele gond nélkül. Minek tegyem ki egy esetleges felesleges meghibásodásnak a készüléket. Recaps is Nespresso kompatibilis, de én nem ajánlom ehhez a készülékhez, mert a kapszula tartó lezárásánál nagyon befeszül a mechanika. Ezért kell tesztelni, mert kis hazánkban is kis millió fajtájú kapszula kapható és bele futhatunk akár egy ilyen Nespresso kompatibilis - rajta van a dobozon, de ezzel a készülékkel még sem esetbe. Ha Scishare Xiaomi kávéfőződ van és leírod a márkát és azon belül is a fajtát amit kipróbáltál megírod privátba, nagyon szívesen beleteszem az első hozzászólásba vagy bárki aki Scishare Xiaomi kávéfőzővel rendelkezik és még fel nem sorolt kapszula márkát tesztelt írja meg privátban (fórum felhasználói név megjelöléssel, hogy tudjuk ki tesztelte be teszem az adott szekcióba a kávékapszula márkát) az egyéb észrevételével együtt(nagyon nehezen főzi le, kapszula teteje nem szakad át rendesen, stb.. hibát észlel a főzés során), azt, hogy ízlett-e a kávé neki az nem érdekel... A lényeg még, hogy Scishare Xiaomi kávéfőződ legyen és ne más Nespresso kapszula kompatibilis kávéfőződ legyen.

És @KákalakiAkka és @herdsman12, igazatok van a minőségi kávézás nem itt kezdődik, de sokan azt meg se tudnánk fizetni.
Fő telefon: Mi11 Lite 5G NE
Tartalék: Redmi Note 9S
Nyugdíjas készülékeim (még mind működik):
Xiaomi Mi3, Redmi Note 3 Pro (Kenzo), Redmi Note 5 Pro (Whyred),
Kép
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#16

Hozzászólás Szerző: rajen »

Ha végre megjön, besegítek a tesztelésbe. Addig is gyűjtöm az infókat.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
MVSV
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1324
Csatlakozott: 2014.12.13. 21:22
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Magyarország, Fejér megye
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#17

Hozzászólás Szerző: MVSV »

Vannak azért nagyobb "márka", illetve kütyü hívek is itt, mint én ha rám céloztál.
Dolce Gusto-t kár itt emlegetni, teljesen más világ...
Azért kicsit mi is utána jártunk, mielőtt elhatároztuk, hogy meg rendeljük ezt a kávéfőzőt. Ismerősöm kávégépeket javít, rákérdeztem, hogy garancia lejárat után megoldható lenne-e a javítás, azt mondta igen. Nespresso gépekbe, több típusba is az ULKA olasz cég gyártja a szivattyúkat, ebbe is ez a cég gyártja. Jól megnézve és összehasonlítva nagyjából a 45-50000 forintos Nespresso készülékek árkategóriájába sorolható ez a készülék is, viszont az árnál azért mégis csak elő jön kb. 15-20000 forint különbség a Scishare javára. Egy jó akcióval vagy kuponnal akár 30000 forint körüli áron is beszerezhető a készülék.
De igen beismerem Xiaomi fun vagyok és kockáztatok néha, de eddig bejött minden (Mi3, Redmi Note3, Vr szemüvegek, kávéfőző, sport cipő és még a sok apróság.)
Fő telefon: Mi11 Lite 5G NE
Tartalék: Redmi Note 9S
Nyugdíjas készülékeim (még mind működik):
Xiaomi Mi3, Redmi Note 3 Pro (Kenzo), Redmi Note 5 Pro (Whyred),
Kép
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#18

Hozzászólás Szerző: rajen »

Kép

:))
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
herdsman12
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2014.02.07. 01:01
10
Telefonom: Redmi 2

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#19

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

@ MVSV

Nem értettem én félre semmit, sejtettem, hogy ez nem lesz egyszerű menet a beszólásod után.
Sajna itt a fórumon alapból nem azonosítható, hogy mire reagál bárki is, így aztán felesleges vitába bonyolódhatunk. A jövőben kínosan ügyelek, hogy egyértelmű legyen kinek is szól a hsz-om. Kijavítottam, így már látod, hogy kinek címeztem.
Eredetileg rajen "több, ismertebb márkás" kérdésére reagáltam, amikor röviden leírtam a tapasztalataimat, módosítom is picit, hogy ne tűnjön nagyon elfogultnak. Persze az általad már kétszer megnevezett löttyről marad ott a véleményem, aki ennek ellenére azt állítja, hogy iható, azt meghívom egy rendes kávéra.
Semmi bajom nem lenne, sőt örülnék, ha megosztanád iható/ihatatlan minősítéssel a véleményed a különböző fajtákról. Amennyiben titkolod, azzal sincs nagy bajom, nem fogok itt hisztizni.

Legutóbb még nem olvastam a GyIK és egyéb helyeken, hogy "MVSV a király írja a szabályokat", ezért mertem ide írni. Ilyen ez a fórumozás, ha nem bírod más hsz-át, akkor átléped, lelépsz, stb.

Ha már megszólítottál, akkor volna némi ellenvéleményem pár gondolatoddal kapcsolatban.
Meggondolatlan bátorság egy hónapos használat után, külföldről 3xxxx ezerért, űberzűrös garival beszerzett kávéfőzőt ajánlani bárkinek is. Megvárnám az ajánlgatással a minimum egy évet.
Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz az ajánlott mennyiség feletti főzésnek. Idővel megtapasztalod, hogy nem izletesebb az ajánlott 25 vagy 40 ml feletti adag kávé.
Szerinted a mai világban hihető az, hogy nem tudnak egy szabályos mértani formájú Nespresso alu kapszulát lemásolni? Ha még olvasgatnál kicsit a kérdésről, akkor megtudnád, hogy szabadalmi oka van a Nespresso kompatibilis kapszulák formájának. Ezért lehet, hogy a gyárin kívül nincs is olyan, aminek a keskenyebbik végét szúrni kell. Ettől még simán elképzelhető, hogy létezik 1:1 másolat, eddig nem találkoztam ilyennel.
Persze nem a víz nyomása, hanem 3 tű szúrja ki az eredeti kapszulát. A kompatibilis kapszulák gyárilag lyukacsosak, így ott nincs szükség szúrásra. Azért is csomagolják külön légzáró tasakba, hogy megmaradjon az aromája.
kapszula1.jpg
Részemről itt lezárnám.
Avatar
MVSV
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1324
Csatlakozott: 2014.12.13. 21:22
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Magyarország, Fejér megye
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Scishare Xiaomi kávéfőző

#20

Hozzászólás Szerző: MVSV »

@ herdsman12
Ha már itt van a válasz gomb válaszolok. Szerintem, eddig még nem szóltam be, de ezek után se fogok, max egy kicsit.
Attól, hogy Rajen-nek címezted, mi is el tudjuk olvasni, és hozzá tudunk szólni.
Ezért is kértelek meg, mert ez a topic inkább a kávéfőzőről szól és nem a lefőzött kávék ízvilágáról, hogy csinálj egy külön témát ahol megtudod osztani, hogy neked mi ízlik és mi nem. Biztos lesznek még páran akik leírják a véleményüket. Én nem fogom iható / ihatatlan jelzéssel ellátni, minősíteni a különböző kapszulákat, mert mint már többször leírtam, nem fogok ezzel befolyásolni másokat. Természetesen meg vannak a magam kedvencei, amikhez vissza térek, ha majd nem lesz mit tesztelni, vagy épp nem mert addig találok jobbat ami jobban ízlik.
Teljesen igazad van, nem én írom a Szabályzatot, szerintem Rajen. Ja amúgy köszönöm a Király rang címet, nem tudtam, hogy van ilyen a fórumon. :D (Ha van ilyen rang Rajen, akkor kérem ezt a rang jelzést is)
Azért, mert valaki megkérdezi,( mivel én írtam egy egyszerű bemutatót a termékről és egyszerű betűkkel odaírtam, hogy ha van kérdés kérdezzenek és megpróbálok válaszolni) és volt aki megkérdezte, hogy merném-e ajánlani azért, ne haragudj meg, de ne akard már szabályozni, hogy a személyes véleményem mi lehet és mi nem. 1 hónap alatt azért elég sok mindent meg lehet tudni egy készülékről. 1 évet várjak vele, lehet addigra már kifutott modell lesz ez a kávéfőző.
De ennyi erővel, nyugodtan leírhatod, hogy neked mik a tapasztalataid Scishare Xiaomi kávéfőzővel, mivel Te akkor már biztos nagyobb tapasztalattal bírsz a készülékről ( nem a kapszulákról). De ha jól nézem ezt a topicot is azóta találtad meg mióta Rajen kirakta a Kütyük közé.

Azért, mert saját véleményt (nem ajánlást teszek) nyilvánítok arról, hogy ki szoktam próbálni a Hosszúkávé-t, eszpresszónak, mert a kávéfőző lehetővé teszi (mert nem csak 3 mennyiség van, mint egyes készülékeknél) és leírom, akkor itt és most elnézést kérek Mindenkitől, hogy néhány sorral többet kell olvasnia.

Természetesen, lehet tudni, hogy szabadalmi gondok miatt változtatnak mindig valamit, de átlagba ezt egyszerűbben elhiszik, hogy nem lehet pontosan lemásolni és ez a fő gond. Mert ha letudnák már biztos lenne 1:1 másolat. Abban viszont, hogy minden kompatibilis kapszula gyárilag lyukacsosak, kicsit tévedsz, mert nézd meg a Cafe Liegeois kapszulát, nem lyukacsos, de a Capsa se előre lyukasztott.

ÉS találtam neked egy oldalt, mehetsz vitázni a hölggyel és meghívhatod egy általad rendesnek gondolt kávéra: Figyelem csak erős idegzetűeknek :)

Kód: Egész kijelölése

http://www.bioinyenc.hu/irasaim/termek-osszehasonlitas/item/84-te-hogy-szereted-a-kaved-spar-espresso-kavekapszulak


@Rajen gyorsan meg is kérdezem, hogy a "Xiaomi MiJia szónikus fogkefe – Bemutató és teszt" cikket ugye csak egy év használat után írtad, mert a végén úgy veszem ki a leírásból, hogy ajánlanád a terméket. :) De tényleg mennyi ideig tesztelted a cikk írása előtt?
Fő telefon: Mi11 Lite 5G NE
Tartalék: Redmi Note 9S
Nyugdíjas készülékeim (még mind működik):
Xiaomi Mi3, Redmi Note 3 Pro (Kenzo), Redmi Note 5 Pro (Whyred),
Kép
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi kávéfőző”