MIUIHU JLB52.0 Stabil ROM magyar

csireg
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.02.23. 10:03
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#131

Hozzászólás Szerző: csireg »

peanar » 2015.01.10. 21:53 írta:Frissítve: MIUIHU_JLB50

Mint ahogy az első hsz-ben is írtam, nem tudtam tesztelni, így legyetek szívesek ezt megtenni helyettem, illetve jelezzétek, ha valami nem az igazi!!
Szia!

Eddig annyit vettem észre, hogy a hangerő szabályzó léptetése megint olyan mint a JLB39 előtt. Vagyis a leghalkabb csengetési hangerő is hangos és onnan már csak feljebb lehet tekerni. A JLB39-nél egész jó volt, mert a leghalkabb az pont olyan halk volt, hogy mondjuk éjjel, ha felhívtak akkor nem ugrott ki a szívem ahogy felriadtam. :)
Ez most viszont szerintem már alapban is nagyon hangos.
Valamint (bár lehet ez (is) szubjektív), de a keyboard időnként nehézkesen ugrik fel és az írás is lassabban megy.
Más problémát eddig nem vettem észre, fut szépen simán.

Üdv: csireg


Tboy
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.12.23. 05:44
9
Telefonom: Xiaomi Mi2S

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#132

Hozzászólás Szerző: Tboy »

peanar » 2015.01.10. 22:53 írta:Frissítve: MIUIHU_JLB50

Mint ahogy az első hsz-ben is írtam, nem tudtam tesztelni, így legyetek szívesek ezt megtenni helyettem, illetve jelezzétek, ha valami nem az igazi!!
Sziasztok!
Egy pár tapasztalat a részemről a magyar JLB50-hez.
Először is köszi a munkát az alkotó(k)nak!
Volt gondom a JLB39-el, hogy bármit csináltam (tiltottam) rögtön frissített az angol/kínai JLB50-re

A tapasztalataimhoz próbáltam először lemerítenem az akksit, de nem sikerült az elmúlt 4 napban... (igaz 3100-as akksi).
Tehát ez az akkukímélés rész a magyarnál is áll.
Mérsékelten használtam, de egész nap wifi-n lóg, volt egy kis navigáció is benne, persze néhány telefon és olvasgatás.

Amit észrevettem, hogy a Biztonság/Tiltólista résznél - maradt benne 1-2 angol szó, illetve a beállításokra kattintva kidob főképernyőre. Ezt egyáltalán nem használtam JLB39-nél sem, úgyhogy nálam nem játszik és viszonyítani sem tudom, hogy 39-nél működött-e és hogyan.

Szóval jónak tűnik és stabilnak!

Köszi még egyszer!
Tboy
Avatar
peanar
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2013.12.14. 19:25
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Medálok

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#133

Hozzászólás Szerző: peanar »

Köszönöm mindenkinek a visszajelzést!
Vissza kaptam a telefont, így én is tudtam tesztelni, illetve így sikerült megoldást találni a rootra is[WINKING FACE]
Valaki, aki letöltötte mégegyszer és feltette, megnézné, hogy a leírtak alapján működike e nála is a root, mert efelől nem érkezett vissza jelzés.
Nálam működik rendesen, de azért jó lenne, ha még valaki ezt alá támasztaná[WINKING FACE]
Mobil:
System1:
System2:
CWM:
TDB:
csireg
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.02.23. 10:03
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#134

Hozzászólás Szerző: csireg »

Hali!

A mégegyszer alatt arra gondolsz, hogy a SuperSU-val? Mert ott jól működik a root. De persze elegáns lenne a beépítette vezérlővel. B-)
Köszi a fáradozást!

csireg
csireg
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.02.23. 10:03
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#135

Hozzászólás Szerző: csireg »

Tboy » Ma, 11:17 írta:
peanar » 2015.01.10. 22:53 írta:Frissítve: MIUIHU_JLB50

Mint ahogy az első hsz-ben is írtam, nem tudtam tesztelni, így legyetek szívesek ezt megtenni helyettem, illetve jelezzétek, ha valami nem az igazi!!
Sziasztok!
Egy pár tapasztalat a részemről a magyar JLB50-hez.
Először is köszi a munkát az alkotó(k)nak!
Volt gondom a JLB39-el, hogy bármit csináltam (tiltottam) rögtön frissített az angol/kínai JLB50-re

A tapasztalataimhoz próbáltam először lemerítenem az akksit, de nem sikerült az elmúlt 4 napban... (igaz 3100-as akksi).
Tehát ez az akkukímélés rész a magyarnál is áll.
Mérsékelten használtam, de egész nap wifi-n lóg, volt egy kis navigáció is benne, persze néhány telefon és olvasgatás.

Amit észrevettem, hogy a Biztonság/Tiltólista résznél - maradt benne 1-2 angol szó, illetve a beállításokra kattintva kidob főképernyőre. Ezt egyáltalán nem használtam JLB39-nél sem, úgyhogy nálam nem játszik és viszonyítani sem tudom, hogy 39-nél működött-e és hogyan.

Szóval jónak tűnik és stabilnak!

Köszi még egyszer!
Tboy
Most egy ideig van nálam 2db Mi2S (mindkettőn már rajta a JLB50 Peanar verziója - egyik angol másik magyar nyelven fut) és megnéztem ezt a biztonság/tiltólista részt és csak magyar nyelv esetén ugrik ki a beállítás gombra. Ha angol a nyelv akkor nem. Érdekes... :)
Avatar
vagyula
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2013.12.12. 09:17
10
Telefonom: Xiaomi MiNote Pro

Medálok

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#136

Hozzászólás Szerző: vagyula »

Mivel a magyar nyelv a fejlesztői változásait követi,lehetett olyan változtatás,ami ezt okozza.
csireg
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.02.23. 10:03
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#137

Hozzászólás Szerző: csireg »

Tudom, hogy apróság és lehetne másképp is orvosolni, de lehet számítani arra, hogy esetleg ez a hangerő szabályzás át lenne alakítva?
Mármint, hogy a legkisebb csengetési (vagy bármilyen) hangerő az halkabb legyen (a szabályozhatósági tartomány lentebbről induljon)?

Köszi
csireg
Avatar
peanar
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2013.12.14. 19:25
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Medálok

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#138

Hozzászólás Szerző: peanar »

Én nem piszkáltam bele a hangerő szabályzásba,de ha lesz időm, ránézek. Mikor teszteltem, nem tapasztaltam eget rengető különbséget. Nem használsz véletlen vsm tools-t, azzal is (el) lehet állítania hangerőt!?
Mobil:
System1:
System2:
CWM:
TDB:
csireg
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.02.23. 10:03
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#139

Hozzászólás Szerző: csireg »

peanar » Tegnap, 20:17 írta:Én nem piszkáltam bele a hangerő szabályzásba,de ha lesz időm, ránézek. Mikor teszteltem, nem tapasztaltam eget rengető különbséget. Nem használsz véletlen vsm tools-t, azzal is (el) lehet állítania hangerőt!?
Szia!
Nem, semmilyen egyéb toolt nem használok. Mindig ua. az mp3 kerül be az alap csengőhangnak, mégcsak azt sem bántom. JLB39 vs. 50 között vettem most észre ezt a különbséget. Tudom végülis az mp3-mat is megszerkeszthetném, csak akkor lehet mindegyiket majd később módosítanom kéne amire lecserélem. :)
Előre is köszi a fáradozást.

Üdv: csireg
csireg
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.02.23. 10:03
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Re: MIUIHU JLB50.0 Stabil ROM magyar

#140

Hozzászólás Szerző: csireg »

Sziasztok!

Van egy elég érdekes esemény nálam.
Van két teljesen egyforma 32GB-s MI2S nálam és az egyiknek olyan mintha a mikrofonja nem működne rendesen. Legalábbis azt hittem először. De aztán rátoltam a JLB39 fastboot-ot és jó volt. JLB50 fastboot-ot és még mindig jó. Rárakom ezt az utolsó JLB50-es magyarított ROM-ot és "elhalkul". Sem telefonálni nem lehet rendesen sem pl a recordert nem lehet érdemben használni, mert alig hallani valamit visszajátszáskor.
Ezzel ellentétben a másik telón simán fut ez a magyarított JLB50 és tökéletes mind a telefonálás és a recorder is korrekt hangerővel rögzít.
A "hibás" készüléknél nem állítok semmit, ROM felrakás után azonnal tesztelek és úgy rossz egyből.
Na erre varjon gombot valaki. 5let esetleg?

Előre is köszi.
Üdv: csireg

ps.: először azt hittem hardware hiba és nyitottam ticket-et is az ibuygou-n, de most így oda nem fogom tudni visszaküldeni, mert a gyári fastboot-okkal mind jó.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi2S”