Kérdések, válaszok, megoldások

mark04
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.10.14. 08:47
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3x

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#41

Hozzászólás Szerző: mark04 »

Szia!

Nekem Mi5C-m van már május óta és eddig teljesen meg vagyok vele elégedve. Szép a kijelző, remek fotókat csinál és külsőre is szép. Sokan fikázták, hogy nem lett elég jó utódja az Mi4C-nek, de barátnőmnek olyan van és erre rá tudok cáfolni, ha egymás mellé rakom a két készüléket. GSMHome-tól rendeltem még anno 80ért, most már 64 ezer az ára. Szerintem teljesen király ár érte.


gimo
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.10.29. 19:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#42

Hozzászólás Szerző: gimo »

Szia!

Igen, talán elsők között voltam az országban... Kínai cégnél dolgozom, így nagyjából egy héttel a hivatalos kínai megjelenés után már nálam volt. (Március közepe)

Őszinte leszek Veled, hogy esetleg ne fuss bele elhamarkodott döntésbe: Én a mai ismeretekkel már nem rendelném meg.

A telefon gyönyörű, valószínű csak a külseje miatt van még mindig a zsebemben.

Ha azonban objektív módon kell értékelnem:

A hálózati lefedettséggel rengeteg problémám van. Korábban az volt a mondás, hogy programozható lesz a modem, így jóformán bármilyen hálózattal kompatibilis lesz, ez azonban nem történt lefejlesztésre eddig. Van egy beállítás, ami után támogatja a 3G/4G kapcsolatot (5G Mode), de ez a magyarországi Vodafone hálózatát használva szinte 0...
Hiába állítottam át, nagyon kevés frekvenciasáv támogatott, így nagyon sokszor van, hogy a telefon No service állapotba kerül, hívás közben egyszerűen bontja a hívást, a másik fél egyáltalán nem hallja amit mondok...
Értelemszerűen a netezés is küzdelmes, hiszen Budapestet leszámítva a Voda olyan 4G-t használ, amely sávot a telefon nem támogatja...

Fényképezés: Alapvetően nincsenek nagy igényeim, ha az ember komoly fotókat akar készíteni, akkor használjon digitális fényképezőgépet, de a beharangozott új képfeldolgozási algoritmus messze elmarad az ígért szinttől. Egy régi Sony Z1 compact, vagy akár a párom Huawei P9 Plus telefonja bármilyen körülmények között élesebb képet készít.

CPU: A Xiaomi első saját fejlesztésű processzora, valószínűleg akkora sikert nem futott be, ha semmilyen más telefonban nem köszönt még vissza. Antutu pontok alapján erős, ha azonban komolyabb játékot futtatsz rajta, akkor egy sima SnapDragon 625-ös leveri, és akkor még nem beszéltünk a zászlóshajós lapkákról, mint a 821-től kezdődő, hogy a 835-öst ne is említsem.

Kijelző: A képe gyönyörű, nagyon magas (428) ppi szám, azonban hamar melegszik a telefon, ha sokáig van screen-on állapotban.

Szoftver: Az igazi nagy csalódás, hogy a Xiaomi ezt a telefont csak a kínai piacra szánja, ennek megfelelően még csak időpontja sincs a Global ROM megjelenésének, ha egyáltalán valaha lesz rá...
China Stable vagy Developer ROM-ok közül választhatsz hivatalos formában, amelyekkel azért van munka, hogy a Google és társai rákerüljenek.
Xiaomi.eu adoptálja a fenti ROM-okat és készíti el a Multi-nak nevezett ROM-okat, de ezekben nincs benne magyarítás, mival vagyula és rajen nem rendelkezik ezen telefonnal, ergo nincs min elkészíteni a HU verziót...

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha lenne bármilyen további kérdésed, állok rendelkezésre.

(Bízom benne, hogy a többi Mi5c tulaj nem kövez meg a leírtakért:) )
mark04
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.10.14. 08:47
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3x

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#43

Hozzászólás Szerző: mark04 »

Szia!

Én akkor jövök a pozitívabb oldallal :D
Mivel a GSMHome-tól rendeltem a telefont, már alapból ki tudtam választani a magyar nyelvet, mikor először bekapcsoltam. 8.1-es Global ROM van rajta, minden magyar benne.
Hálózati lefedettségi problémám nincs, nem hiányolom a B20-at. Telekomos vagyok, Pécsett lakom, 3G-n illetve 4G-n sincs problémája a készüléknek. Ausztriában is tudtam vele netezni, Horvátországban viszont nem sikerült netet fogni (nem tudom ott milyen frekvenciák vannak).
gimo
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.10.29. 19:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#44

Hozzászólás Szerző: gimo »

Tényleg nem elkeseríteni szeretnélek, de a telefonra nem létezik Global ROM, tehát ott valami nem stimmel...
mark04
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.10.14. 08:47
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3x

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#45

Hozzászólás Szerző: mark04 »

8.1 global rom, nem?
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#46

Hozzászólás Szerző: rajen »

Ez egy webshopos rom, nem gyári. Nem csinált a Xiaomi ehhez Global romot. A verzió szám sem stimmel, egy nullával több van benne, mint kellene.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
Lewenter
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2015.03.25. 22:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: BUdapest/Fót

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#47

Hozzászólás Szerző: Lewenter »

SZiasztok!

Hogyan tudnék rá feltenni .eu romot? Most a mókolt romot lefirssítettem kínai miui 9-es fejlesztőire. De TWRP jelszót kér nem mountolja fel a meghajtót ahol az eu romom van.
Kinek lenne ötlete? Ki tudna segíteni ebben?
Nyitott bootloader, rootolva már de mégsem megy :-(

Köszönöm
Avatar
Lewenter
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2015.03.25. 22:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: BUdapest/Fót

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#48

Hozzászólás Szerző: Lewenter »

Megoldottam ADB Sideload-dal feltettem rá az EU ROM-ot.
Evvel most nagyon szépen muzsikál.
mark04
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.10.14. 08:47
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3x

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#49

Hozzászólás Szerző: mark04 »

Hali!

Hányas verziót raktál fel? Valamilyen kis leírást nem tudnál küldeni, hogy hogyan is megy ez? :)
Avatar
Lewenter
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2015.03.25. 22:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: BUdapest/Fót

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#50

Hozzászólás Szerző: Lewenter »

MIUI9 7.2 android Az e heti kiadást (előtte kínai MIUI9 -et tettem fel, de abba be sem léptem,csak az alap miatt kellett nekem.
Igen majd megpróbálom összeszedni, de nem túl egyszerű, mert azért ráment egy éjszakám mire összeszedtem az infót hozzá. (illetve mikor már csinálod és sikerült akkor azt mondod, hogy ja csak ennyi?)
Egy biztos innnen ha elindulsz menni fog: https://xiaomi.eu/community/threads/how ... ial.40557/
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi5c”