Huminity sensor

hdani01
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.25. 13:49
5
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Re: Huminity sensor

#11

Hozzászólás Szerző: hdani01 »

Sziasztok. Ezt "hőmérséklet" szenzort vásároltam két napja. Van valakinek tapasztalata működéssel kapcsolatban? Alapjáraton mér mindent és kijelzi a hőmérsékletet es a páratartalmat is, viszont az appban folyamatosan vagy offline vagy not connected felirat van. Viszont az appban akkor frissül, ha a teló a közelében van.
Ez hiba lenne?
Kép

Kép


Avatar
bach66
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2015.01.29. 22:21
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X

Medálok

Re: Huminity sensor

#12

Hozzászólás Szerző: bach66 »

Mert ez nem WIFI-n, hanem Bluetooth-on keresztül kapcsolódik a telóhoz.
Crizal
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.09.17. 11:00
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note

Re: Huminity sensor

#13

Hozzászólás Szerző: Crizal »

Kell egy Bluetooth gateway (pl. bedside lamp) és akkor a világ túlsó felén is látod, hogy hány fok van a szobában.
Deleted User 44714

Re: Huminity sensor

#14

Hozzászólás Szerző: Deleted User 44714 »

Sziasztok!
1. Javasolnám a blog címét "Mi Temperature and Humidity Monitor"-ra változtatni mert az eszköz dobozán ezt az elnevezést használja a gyártó/forgalmazó (nemcsak légnedvességet, hanem hőmérsékletet is mér).

2. A félreértések elkerülése végett célszerű lenne a kütyük, de set-ek vagy kit-ek esetében is a model jelzést is említeni: pl. ennek az érzékelőnek is több változata létezik, a Magyarországon jelenleg kapható model az LYWSDCGQ/01ZM jelzést viseli; ez az érzékelő önmagában is használható mérésre, mert LCD kijelzőn mutatja az aktuális értékeket, viszont a Mi Home rendszerbe csak úgy integrálható, ha van (a közelében) egy bluetooth átjáró (BT Gateway), vagy egy olyan eszköz, amely az átjárót tartalmazza. Jelenleg ilyen eszköz CSAK a Mi Bedside Lamp. Sajnos az érzékelőhöz adott angol nyelvű leírásban tévesen állítják, hogy a Mi Home Security Camera 1080P is ellátja ezt a feladatot (legalábbis az MJSXJ02CM model nem!).
lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Re: Huminity sensor

#15

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Én vettem egy Smartmi párásítót, mintha ahhoz is írnák, hogy van benne BLE gateway. Hamarosan szeretnék én is ilyen kerek LCD-s hőmérséklet és páratartalom mérőt venni, kiváncsi vagyok, jó lesz-e hozzá a Smartmi humidifier.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 3 eszközömről

Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
wonderdesign
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.03.13. 17:54
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Huminity sensor

#16

Hozzászólás Szerző: wonderdesign »

Helló,

3 hete hozták meg a Párásítót és igen a kérdésedre a válasz.
Van benne BLE Gateway, simán kezeli a "Mi Temperature and Humidity Monitor"-t és szerencsére nem vesznek össze a Mi Bedside Lamp -al sem.
Egyébként a párásítóba is van hőmérséklet és páratartalom érzékelő.

üdv,
Csaba
lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Re: Huminity sensor

#17

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Közben nekem is megérkeztek a szenzorok és ki tudtam próbálni őket. Hat darabot rendeltem, meglepetésemre ha egymás mellérakom őket a mutatott értékek egy-két tized különbséget mutatnak. Sajnos a hatból egyet sehogy se tudok a Mi home app-ba bevonni. Mutat minden értéket, a telefonos nrf connect appal megea mért értékeket is lehstvszondázni, de hiába nyomok rá a párosítás gombra a program nem tudja összekapcsolni.
Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
Zoleevac
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.02.28. 10:52
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Huminity sensor

#18

Hozzászólás Szerző: Zoleevac »

Mi az az nrf connect app? Nekem csak az aktuális értéket írja ki, de görbét nem rajzol. Ezt csak az első beüzemelés után kb 1 éjszakáig. Azután a görbe eltünt és nem is rajzolta ki azóta sem.
Deleted User 44714

Re: Huminity sensor

#19

Hozzászólás Szerző: Deleted User 44714 »

Nálam többszöri klikkelésre a 24 órás görbét megjeleníti, de heti vagy havi görbét még nem láttam. Valószínűleg ez a programrész még fejlesztés alatt áll.
A kijelzett értékek ingadozása szerintem természetes. Mindegyik mérőeszköznek van mérési bizonytalansága; ebben az esetben a mérési bizonytalanság a tizedes nagyságrendbe esik. Szerintem ezektől a szenzoroktól nem várják el, hogy egy tizedes pontossággal mérjenek.
lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Re: Huminity sensor

#20

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Az nrfConnect egy androidos alkalmazás a telefonon, a bluetooth low energy (BLE) keszülékeket lehet vele kezelni.

A pontosság alatt inkább meglepődtem, hogy ennyire pontosak.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 3 eszközömről

Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”