Bootloader nyitás

Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Bootloader nyitás

#1

Hozzászólás Szerző: rajen »

Szasztok!

A Xiaomi MiPad2 Bootloaderét két féle képen lehet nyitni, fastbootban és a hivatalos unlock programmal.

Ezek lehet kelleni fognak az operácihóhoz(erősen ajánlott):

ADB és FASTBOOT programok
ADB driver
Intel Android Driver
iSoc USB Driver

Bootloader nyitás fatsboot módban

Setting - Developer settings (ha nem lenne, Settings - About device - MIUI version nyomkodni, amíg ki nem írja, hogy You alredy developer) itt kapcsold be az Enable OEM unlock funkciót.

Kép

Indítsd újra fastboot módban, kikapcsolt készüléknél Hangerő Le + Bekapcsoló gomb hosszan nyomva amíg nem látod a nyuszit robotot hegeszteni.

Kép

Nyiss az ADB program mellett egy parancssort és írd be:

Kód: Egész kijelölése

fastboot devices
fastboot OEM unlock
Első parancs a kapcsolat ellenőrzése, lásd a képen.
Második a bootloader nyitása

Kép

A MiPad2 megkérdezni, hogy biztos nyitni akarod? Igen...

Kép

És már nyitva is a bootloadered!

Ez a nyitási módszer gyors, csak hibás. Minden indításkor ez fogad:

Kép

Hivatalos nyitással ez orvosolható, de együtt lehet vele élni.(Hangerő fel és tovább megy)

Bootloader nyitása Gyári programmal

Amire szükség lesz:
Kínai fejlesztői rom
Nyitási engedély kérés (ugyan innen lehet letölteni a legfrissebb Nyitó programot)

1. Töltsd le a China developer ROM zip fájlját (recovery fájl) a készülékedre. Lépj be az Updater / Frissítés alkalmazásba, érintsd meg a három pontot a jobb felső sarokban és válaszd ki a "Choose update package" (Rom telepítés kiválasztása) lehetőséget. Válaszd ki a zip fájlt a telefonodról. A frissítés törli az összes felhasználó adatot, ezért kérjük, készíts biztonsági mentést előtte.
2. Jelentkezz be a Mi fiókodba, amelyen keresztül megkérted a bootloader nyitási engedélyt a készülékedhez.
3. Kapcsold ki a készüléket, nyomd meg a Power / Bekapcsoló gombot és a hangerő - gombot egyidejűleg, hogy belépj a recovery / bootloader módba
4. Jelentkezz be az unlocking tool / bootloader nyitó alkalmazásba a PC-n ugyanazzal Mi fiókkal. Csatlakoztasd a készüléket a PC-dhez USB kábellel
5. Nyomd meg "Unlock" gombot. A feloldási folyamat nagyjából 10 másodpercig tart.

Miután feloldottad a bootloader, képes leszel telepíteni fastboot ROM-okat és custom ROM-okat is. A bootloader nyitott készülék hivatalosan is beazonosításra kerül. A felhasználók a bootloader-t hivatalos MIUI ROM telepítésével ismét be tudják zárni. (Erre szüksége van fastboot oem lock-hoz. Felhívjuk figyelmed, hogy hivatalos MIUI ROM-ot telepíts, különben a , rendszer nem lesz képes elindulni)

Megjegyzések:
1. Miután kiadásra került a bootloader nyitási engedély a Mi account-ra, a felhasználók azonnal képesek a beazonosított készüléken a bootloader-t kinyitni. Egy Mi account-tal havi egy készüléken lehet a bootloader-t kinyitni.
2. A feloldáshoz szükséges engedélyt ezen az oldalon lehet igényelni: http://www.miui.com/unlock/
3. Ha azt az üzenetet kapod, hogy a jelenlegi account nem a csatlakoztatott eszközhöz tartozik, kérjük, jelentkezz be ezzel a fiókkal azon az eszközön, amin a bootloader-t akarod kinyitni.
4. Ha a készülék titkosítva van, a bootloader kinyitása töröli az összes felhasználói adatot. Kérjük, készíts biztonsági mentést előtte.


MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
sputyi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.03.16. 09:34
10
Telefonom: Xiaomi Mi A2
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Bootloader nyitás

#2

Hozzászólás Szerző: sputyi »

Köszi rajen a leírást. Este nekiugrok. :)
sputyi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.03.16. 09:34
10
Telefonom: Xiaomi Mi A2
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Bootloader nyitás

#3

Hozzászólás Szerző: sputyi »

Eljutottam a Bootloader nyitásig. A hibaüzenettel indul Bootloader Error Code03 (elvileg akkor nyitva van?), de a Tools-os TWRP telepítése után(ami rendesen lefut) még mindig a gyári Recovery van fent. Ennyire nem lehetetek béna? :-?
sputyi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.03.16. 09:34
10
Telefonom: Xiaomi Mi A2
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Bootloader nyitás

#4

Hozzászólás Szerző: sputyi »

Az összes létező drivert feltettem, se Win10, se Win7 alatt nem látja a MiPCSuite, se az Unlocker program pedig a hivatalos engedélyem megvan a nyitásra. Volt már egy pár Xiaomi termékem, de ez a termékük a legalja. Plusz hab a tortán hogy semelyik Google Play nem megy rajta. Pffff.... Soha többet Mipad. ~x(
T71
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015.01.20. 14:25
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G

Re: Bootloader nyitás

#5

Hozzászólás Szerző: T71 »

Egy kis segítség. 2 hetem ment rá, kinyitottam, kb 10 romot kipróbáltam, googlet egyik sem szereti. De találtam egy vietnámi romot, valami mobilcyti, integrálva googlival. Ez első bejelentkezéskor ledob, de utána tökéletes. 1 hete használom, nincs hiba. Elvileg még nyitni sem kell neki, csak rá dugod fastboot ban, és nyomsz 1 exe, mindent megcsinal. Tehát nem a telefonra masolod és onnan indítod. Remélem segítettem. Zoli.
T71
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015.01.20. 14:25
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G

Re: Bootloader nyitás

#6

Hozzászólás Szerző: T71 »

Persze azt nem tudom garantálni, hogy nem kell nyitni, de valahol ezt írták róla. Van benne magyar nyelv is. Ha lesz időm, holnap megkeresem a linket. Ha nem lesz akkor rátok vár, mert elutazom.
manobuko
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.09.10. 15:17
7
Telefonom: Xiaomi MiPad

Re: Bootloader nyitás

#7

Hozzászólás Szerző: manobuko »

Kedves Szerző!

A 4. pontban leírtak szerint a PC-hez kell csatlakozatni az Mi pad 2-t és azzal lehet a bootloader nyitást befejeztetni.
Nálam a windows 10 nem ismeri fel az Mi pad 2-t. Ismeretlen eszközt hozz fel és az általam feltelepített Mi pad 2 driver az eszközkezelőben Andriod Device-n belül az Android ADB Interface-nél hibát mutat:
Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)
A megadott kérés érvénytelen művelet a céleszköz számára.

Valami ötlet ennek kapcsán?
Hogyan lehetne felismertetni az operációs rendszerrel?

Választ előre is köszönöm.

Üdv, manobuko
nagydani
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.06.27. 13:35
7
Telefonom: Xiaomi MiPad

Re: Bootloader nyitás

#8

Hozzászólás Szerző: nagydani »

Sziasztok!

Engem is érdekelne az előző kérdésre a válasz, mert egyszerűen képtelen vagyok fastboot állapotban felismertetni a Mi Unlockkal a tabletet, és nem tudom befejezni a Bootloader nyitást. Ha esetleg valaki tud segíteni, azt megköszönöm.

Üdv.
yoshee77
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.05.05. 10:56
8
Telefonom: Xiaomi Mi Note 2
Tartózkodási hely: Újpest :)

Re: Bootloader nyitás

#9

Hozzászólás Szerző: yoshee77 »

Nekem is gond volt az ADB feltelepítése, de megtaláltam ezt: http://adbdriver.com/documentation/how- ... 0-x64.html

Ez alapján próbáld meg.
dalmia
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.11.18. 21:16
7
Telefonom: Xiaomi MiPad

Re: Bootloader nyitás

#10

Hozzászólás Szerző: dalmia »

Én már mindent megpróbáltam, az összes drivert feltelepítettem, a fenti újraindítást is megpróbáltam, de csak a normál módban volt kapcsolatom, de Fastboot indítás után már nem. Végül egy USB Hubba csatlakoztattam a tabletet, és láss csodát, tudtam rootolni! Aki végkép megpróbált mindent és nem sikerült, ezt is próbálja ki!
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi Pad 2”