Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

Avatar
kz001
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.03.04. 21:13
10
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2
Tartózkodási hely: Szlovákia

Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#1

Hozzászólás Szerző: kz001 »

Sziasztok, ha esetleg valaki meg nemprobalta vagy szeretne 32 GB-nal nagyobb SD kartyat tenni a Redmi Note 2-be, nyugodt szivvel megveheti a kartyat. Epp a minap vettem egy 128 GB kartyat es problema nelkul felismeri a keszulek, csak FAT32-re kell formazni PC-n a formatumot Partition Magic Mini Tool programmal. Tehat NEMIGAZ az a szobeszed, hogy csak MAX. 32 GB kartyat tamogat. Volt 64 GB-os kartyam is, azzal sem volt semmi gond. Tokeletesen mukodott mindketto. B-) :) Szerintem hasonlo modszerrel a 256 GB kartyaval is megbirkozna :)
Tehat aki helyhianyban szenved ez talan segit rajta... :D ;)

https://drive.google.com/open?id=0B1zUe ... EpORWRVajQ

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

:-bd
A hozzászólást 7 alkalommal szerkesztették, utoljára kz001 2016.07.05. 13:59-kor.


Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#2

Hozzászólás Szerző: rajen »

Ezt képekkel illusztrálva bedobhatnád a Tudásbázisba! :)
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
kiscsucsesz
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2016.02.15. 03:04
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2
Tartózkodási hely: Gyenesdiás

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#3

Hozzászólás Szerző: kiscsucsesz »

nekem a 32 gb-ssal is problémázik. főleg telefon ujraindulás után még mindig fennál,hogy szereti elfelejteni a fileokat. például most rámásolok 25 zenét. de egy félora mulva mondjuk lemerülök. felteszem töltőre bekapcsolom és már el is felejtett legalább 10 zenét. ugyan ez van a képeknél is. sd kártyát legalább 10x ujraformáztam. fogalmam nicns hogy mi baja. de probáltam már másik sd-vel is egy idő után azzal is csinálta. ezért én inkább nem teszek rá fontos dolgot :). aki esetleg erre is tud megoldást az ne tartsa magában
Avatar
kz001
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.03.04. 21:13
10
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2
Tartózkodási hely: Szlovákia

Re: Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#4

Hozzászólás Szerző: kz001 »

Hat ez eleg fura hiba... Nekem is van itthon tobbfele SD kartya, A-data 32 GB , Kingston 32 GB , Netac 64/128 GB, es egyik sem csinalt ilyen problemat... Nemlehet az hogy valami gubanc van HW szinten az SD katya konektoroddal a mobilban? Mert ha tobb kartya is ezt csinalta neked, akkor ott nem valoszinu hogy a kartya a hibas... kizarasos alapon erre kovetkeztetek...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2016.07.03. 15:13-kor.
Ok: Nem idézzük az előttünk szólót!
Avatar
kz001
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.03.04. 21:13
10
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2
Tartózkodási hely: Szlovákia

Re: Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#5

Hozzászólás Szerző: kz001 »

rajen » 16 perccel ezelőtt írta:Ezt képekkel illusztrálva bedobhatnád a Tudásbázisba! :)
Meglesz, ha talalok ra egy kis idot :) :-B
kiscsucsesz
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2016.02.15. 03:04
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2
Tartózkodási hely: Gyenesdiás

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#6

Hozzászólás Szerző: kiscsucsesz »

igazából eltudom képzelni hogy hibás a konnektorom a teloban. de az az érdekes hogy amig nem kapcsol ki atelefon vagyis indul ujra semmi baj nincs.utána kezdődnek ezek. oylan is van hogy random készitesz egy képet illetve videot. rendben elmenti. széepn. erre visszanézed és már kockás. darabos. van oylan hogy a fényképet amit fél perce lőttél már nem tudod megnézni sem. egyszerüen csak a kép fele van meg, meg ilyenek. probáltam szoftvert is cserélni. tiszta telepités. de semmi

az a baj eustockos a telefon. és ugye cseréltem rajta szoftot miuihura, ugyhgoy elvileg ugrott a garim is. :(
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#7

Hozzászólás Szerző: rajen »

Nem ugrik a garancia, főleg, ha miuihu-t teszel rá. (Semmivel nem ugrik)
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
kz001
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.03.04. 21:13
10
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2
Tartózkodási hely: Szlovákia

Re: Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#8

Hozzászólás Szerző: kz001 »

Na ez mar tenyleg fejtorest okoz... Nemtudom elkepzelni mi okozhat ilyen problemat. Ha csinalsz egy fotot, amit nem tudol vissza nezni, mert hibasan jelenik meg a telon. Probaltad kivenni az SD kartyat es PCn kartyaolvasoval ugyan azt a fajlt megnyitni? Ott is hibas a fajl ??? Ha nemhibas, akkor tenyleg a telod gagyi... :-B

Esetleg probald meg ezt a ket beallitast amit a kepen latsz bekapcsolni illetve kikapcsolni, attol fugg nalad hogy van beallitva a fejlesztoi opciokban... lehet hogy a grafikus vezerlod problemazik vagy a CPU....
https://goo.gl/photos/qgzhghkFkVxqnDoC8
kiscsucsesz
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2016.02.15. 03:04
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2
Tartózkodási hely: Gyenesdiás

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#9

Hozzászólás Szerző: kiscsucsesz »

ha produkálja papa mindenképp lüövök neked egy képet. előre is ksözi amugy a helpet.

röviden összefoglalva. például adott egy zene. mondjuk 15mb van még legalább 5 vagy 6. mérettől független ráteszed. szól müködik full jo. ujraindul egyszer a telefon és egy vagy kettő tökre random 0kb-os lesz. a fájnév megmarad csak 0kbos. a képeknél ugyanigy. lősz egy fényképet. mondjuk 3mb csak mondtam egy példát. megnyitod müxik. utána kcisit leteszed a telot. mondjuk fél nap mulva már csak a kép fele látszik. és a mérete is lemegy 3mb-ról másfél megára kb. igen igen. tudom sd kártya mbr hiba... gondoltam rá. de 10x legalább ujraformáztam különböző foglalási egységekkel mégsem jo. és mint mondtma másik sdnél is csinálja. viszont észrevettem a minap hogy hogy egy idő után egyes zeneszámokat elekzd itt ott huzni. tehát hallgatod,és olyan mintha bele scratchelnél néha és ugy szól. de megprobáltam belső tárhelyről is ugy érdekes modon müködik minden és nem hibázik. szóval valami az sd kezeléssel lesz. de most ezzel mit lehet tenni?mert már egy csomo letöltöt zenémet "elvesztettem" ezáltal és icsit már bosszanto :@ 8-x 8-x ^:)^ ^:)^ ^:)^

ui: megprobálom a linket is köszönöm- szerk.: a két beállitást a képen bekapcsoltam. tesztelgetem és jövök az eredményekkel hogy segit e vagy nem.
Avatar
Jettero
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2015.12.09. 20:25
8
Telefonom: POCOPHONE F1
Tartózkodási hely: Budapest

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 2 - 128 GB SD kártya támogatás

#10

Hozzászólás Szerző: Jettero »

Azért én még körüljárnám a microSD típusát is... Van néhány vacak és olcsó fajta.
Ez a "kikapcsoláskor felejt" dolog két szituban lehet: vagy a taroláskor a cache-ben ragad az adatok egy része (amit az SD kártya leválasztásával biztos lehet kezelni), de valószínűbb hogy az adatok írásakor az nem sikerül rendesen - vagy csatlakozási vagy memória chip hiba. Megpróbálhatnál Windows alatt egy "felület ellenőrzést". Még hasznos lehet a H2testw nevű SD-kártya ellenőrző programocska. Az ki tudja mutatni, ha hamisított a ráírt tárolási kapacitás (ami ugyanilyen furcsaságokat okozhat).
- Redmi router AC2100, MiWiFi stable version 2.0.23 - kínai;
- Mi WiFi Router 4, MiWiFi 2.26.175 | Stable - kínai (extenderként);
- POCOPHONE F1, MIUI by mi-globe.com 12.0.1 | Stabil.
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 2”