Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

Avatar
teo8028
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2016.03.21. 20:41
8
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#131

Hozzászólás Szerző: teo8028 »

A fastboot rom kétszer van becsomagolva. Egyel beljebb van a mappa.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk


digolaci
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016.03.10. 21:26
8
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#132

Hozzászólás Szerző: digolaci »

Tennél fel egy képet mit keressek? Mert kicsomagoltam 2x és IMAGE mappa nincs
Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#133

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Lehetséges hogy nem fastboot (.tgz), hanem .zip romot töltöttél le?
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
digolaci
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016.03.10. 21:26
8
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#134

Hozzászólás Szerző: digolaci »

http://miui.hu/index.php?page=xiaomi-mi4c
Készítő: MIUIHU Csapat (vagyula)
Verzió: 7.7.20 (MIUI 8)
Méret: 918 MB
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#135

Hozzászólás Szerző: rajen »

Ez recovery rom, bem fastboot, ne akard MiFlash-vel feltenni. Az első hszt kövesd és szerezz bootloader feloldási jogot, mert le fog zárni az új rom és törli a TWRP-T!
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
digolaci
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016.03.10. 21:26
8
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#136

Hozzászólás Szerző: digolaci »

köszönöm a segítséget!
zemtam
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.10.15. 15:56
6
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#137

Hozzászólás Szerző: zemtam »

royaltomy » 2016.12.21. 19:58 írta:Sziasztok!

A MiFlash használatakor azt írja ki a Status-hoz, hogy "A rendszer nem találja a megadott fájlt.(0x80070002: Open serial port "\\.\COM3")

Van tippetek, hogy mi lehet a probléma? Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv! Bár nem mai hsz, nekem is ilyen hibaüzenetet ír ki. Ha esetleg olvasod még, van tipped mi okozta a problémát?
zemtam
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.10.15. 15:56
6
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#138

Hozzászólás Szerző: zemtam »

Na, tehát akkor bárkinek, akinek hasonló problémája adódna:

1. a két leírást együtt követve csináljátok meg (az itteni 1. hozzászólás + https://logout.hu/cikk/xiaomi_redmi_not ... flash.html)

2. több usb portot is próbáljatok, mert sokadik helyre átdugva lett végül sikeres a dolog, szerintem a közvetlen alaplapi a jó

3. csökkentett win10 módban indítva a gépet (shift+újraindítás VAGY gépház-frissítés és biztonság-helyreállítás-újraindítás/ (újraindítás után) hibaelhárítás-speciális lehetőségek-indítási beállítások- 7. pont (aláírás ellenőrzés kihagyása)-indít

4. a twrp.img-t a kicsomagolt adb mappába tegyétek és onnan indítsatok cmd promptot, mert nekem legalábbis csak úgy reagált a parancsorban megadottakra (tehát intézőből, az adb könyvtárból nyissatok terminált flash előtt a "fastboot oem edl" illetve később a twrp-hez "fastboot flash recovery twrp.img" parancsokhoz)

Tudom, hogy a többségnek egyértelmű a fent írtak többsége, de nekem hosszas kinlódás után így sikerült megvalósítani a két útmutatóban leírtakat.
Rogmi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#139

Hozzászólás Szerző: Rogmi »

Sziasztok!
Egy 4c telót kaptam, hogy frissítsem, mert a miui 7 nem frissül magától. 3.napja próbálkozom már mindenfélével, de most elfogyott a türelmem és az ötletekből kimerültem és már nem találok mást a neten sem. Ott tartok, hogy segítséget kell kérnem...

Szóval amit el szeretnék érni egy Miuihu friss , android 7-en. Ahol most tartok: Miui 7 6.1.7 recovery rom android 5.1.1Lmy47V (miflash-el felrakva)

Bootloader nyitva (adb módszerrel) ellenőrizve is azt irja : true - tehát nyitva.

A problémám az, hogy a twrp valamiért nem rakódik fel. Ilyen hibáról eddig nem olvastam. Szóval fastboot módban feltelepitem - felmegy - OKEY irja, de aztán reboot után Mi recovery 2.0 indul.

Már próbáltam 4-5 különböző TWRP verziót. Régi - nem túl régi és friss verziókat is. Fel is települ mindegyik, de utána marad a Mi recovery.

Próbáltam már rendszer frissitéseket is raengedni tegnap... elment Miui 9 ig is az android verzió is felment 7-re, de akkor meg lezárta a bootloadert és akkor meg a MiUnlocker hibájába futottam bele , amit most javitanak.

Tudtok esetleg olyan forumot mondani amit még nem olvastam el ebben a témában? Általában azt irják, ha lemegy a TWRP install adb alatt akkor nem kell foglalkozni vele, hogy Mi recovery marad, de a következő lépésnél az irják, inditsd el a twrp-t. DE hogy?
XiaoMi M3W
RedMi, RedMi2 Pro, Mi4c, Mi4S és egyéb kínai csodatelók,
a többi régi 450-es és 900-as mellett :)
Rogmi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Bootloader nyitás Official procedúra nélkül!!

#140

Hozzászólás Szerző: Rogmi »

Sziasztok.
Rajen segitségével el tudtam indítani végre a TWRP-t. (csak install után fastbootból lehetett, (fastboot boot xxxx.img) másképp nem. De sajnos a legutolsó miui hu összehullott installálás után, mint egy másik kollegának is. (Boot után 20 mp múlva, rendszer hibaüzenetet ír ki majd fekete kijelzővel áll kicsit, majd sokat. eltűnnek az ikonok, üres fekete háttérvilágított kép látszik.csak reboot-olni vagy kikapcsolni lehet - azt megjelenik.)

No de ezen már nem is kesergek. Miflashel visszaraktam egy régi fastboot romot (libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_fastboot_rom)
Ez eleve nyitott bootloaderes. Feltettem egy Lollipophoz irt TWRP-t. Majd Cahce/Dalvik/ system/ data particiók wipolása és reboot után, a TOOL-lal felraktam a legutolsó MIUIHU-t. Még újraindítás előtt felraktam a SuperSU-t twrpvel. Reboot után látszólag rendben van a készülék.
DE a bootloader csak egy keskeny sávban mutat egy zavaros képet(no nyuszi). Recovery módba belépéskor a MI logónál megáll.
ADB-ből fastboot-ra reagál. de nem engedi se kinyitni, se twrp-t flashelni rá.

Kérdés az, hogy persze a teló használható, de se normál fastboot mód, se twrp nem működik a készüléken. Hogy tudnék továbblépni?
A miUnlock se működik. Se manuálisan nem reagál adb-ből. Azt persze kiirja, hogy a bootloader megint zárva.

próbáltam képet csatolni erről az összenyomott fastboot képről, csak nem tudom hogy működik a képfeltöltés.
XiaoMi M3W
RedMi, RedMi2 Pro, Mi4c, Mi4S és egyéb kínai csodatelók,
a többi régi 450-es és 900-as mellett :)
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi4c”