Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

zeno79

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#11

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

csatolas.jpg
Na mondjuk nekem is eltartott egy ideig, mire megtaláltam..... nagyon beleolvad, olyan, mintha sima szöveg lenne, kellene neki valami nagy ikon, illetve az előnézet/elküld stb . gombok FÖLÉ kéne tenni


Avatar
Hifimanus
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.28. 12:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi5s

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#12

Hozzászólás Szerző: Hifimanus »

Köszi, zeno79,

egyetértek veled, a linkgombok meg a többiek közé, közelébe kellene tenni, hisz már nem nagyon figyel senki az Elküld gomb alá...
Avatar
Hifimanus
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.28. 12:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi5s

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#13

Hozzászólás Szerző: Hifimanus »

Visszatérvve az eredeti témához.
A csatolt fotó a topikindító hozzászólásomban szereplő kínai/angol/ázsiai nyelvek ROM-mal készült, asszem HDR kép.

Kérdés:
1. meg tudná-e valaki, a fejlesztők mondani, hogy a jelenlegi magyarított stabil vagy fejlesztői ROM-okban, illetve a most letölthető stabil global ROM-ban is ugyanaz a kemaraapp van, mint az előbb említett kínai ROM-ban?
2. Ha nem, a fejlesztők meg tudnák-e oldani ennek a kamerappnak valamelyik magyarított ROM-ba való integrálását/portolását?

Lehet, hogy megérné az erőfeszítést...

Üdv.
zeno79

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#14

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

Szia!
Régen írtam már, megosztom a tapasztalataimat.
A legjobb rom a telóra nem egyenlő a legjobb fényképet készítő rommal!!!
Rátaláltam a legjobb képminőséget produkáló romra, ez pedig a MIUI v5(50). :D Nem vicc!
Az összes más (amihez kell a firmware, rossz)! A MIUI v7 is.
Képminőség szempontjából a sorrend szerintem:
Miui v5, CM11 r29, Miui v7, CM12.1, CM13.
Most nem tudom képekkel alátámasztani az állításom, de a lényeg:
- a v5(50) nem mossa el a részleteket,
- a több méterre lévő dolgok is kivehetőek, élesek
- ugyanakkor beltérben/rossz fényviszonyoknál sincs képzaj
- van HDR (ami a firmware nélküliekben ugye sajnos nincs)
- mindig eltalálja mire akarok fókuszálni (a v7 gyakran nem tud fókuszálni és homály lesz a kép)

Úgyhogy újra feltettem a v5-t, sajnos külső kernelről nem tudok, hogy lenne hozzá való, így a működés többi szempontjából nem annyira jó a rom, majd meglátom marad-e (bár tetszik), vagy megy vissza a CM11 r29.
Avatar
Hifimanus
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.28. 12:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi5s

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#15

Hozzászólás Szerző: Hifimanus »

Szia,
nekem is tetszett az akkori MIUI ROM-mal (v45?) készített fotó, de maga a MIUI ROM volt extra pocsék, ezért is cseréltem le (s sokan mások is).
No, csatolok egy-két akkoriban készített képet, lássák mások is.
(Sajna, az eredetije nincs meg, ez egy picikét megdolgozott kép, de nem annyira, hogy ne lehessen következtetni, hogy milyen lehetett direkt a gépből kikerülve.)
Üdv.

(PS. Ha a v50-hez lenne custom kernel, kameramódosítás nélkül, tán még használható is lehetne, nem?)
zeno79

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#16

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

Tényleg nagyon szépek a képek. Éles, "testes", "van benne tartalom". Biztos 4-5 megás lehetett a kép eredetileg, nem 2 mint manapság...
komolyan mondom, a v7-tel mit lenyomnak az ember torkán ezek a kínaiak... X( =((
Nekem tetszik a v50 rom (még ez a rusztikus design is tetszik), elsősorban telefonálásra, fényképezésre és gps-re kell a teló, ezeket azért teljesíti. Külső kernel nagyon jó volna hozzá, így sajnos csak a kernel adiutorral/greenify-vel/sd maid pro-val tudom bejátszani a romot (éjszaka csak 3% merült ;;) ). Sajnos így is kevesebbet bír, mint a mai, modern romok. :(
Remélem nem sűrűn ragadnak majd be ama bizonyos programok... :-ss
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#17

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Volt 1s-em, v5-el vettem, es nagyon jo kepeket csinalt, el is voltam ajulva az ar/ertek aranyon, es teny, v6-tol a fokuszalassal voltak gondok.

Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
zeno79

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#18

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

Redmi 2 topikban olvastam, hogy náluk is van ilyen "elmosás" zaj ellen => elmosott, életlen képek; (főleg a több méterre lévő tárgyaknak nincs részletessége) de náluk megoldásnak látszik, ha "Tájkép" üzemmódra állítják a telót. Redmi 1S-nél sajnos ez nem működik.
Nálunk éles képet csak a v5 csinál, illetve azok a custom romok, amelyekhez nem kell telepíteni a miui 7.0.5.0 firmware-t.
Örülök hogy olvassa más is a topikot, és ha tud valaki custom kernelt v5-höz, az ossza meg az infót! :-)
Avatar
Hifimanus
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.28. 12:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi5s

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#19

Hozzászólás Szerző: Hifimanus »

Sziasztok,
zeno79, megkérdem az XDA-n, hátha tud ott valaki valamit.
Adna valaki egy letöltési linket a v50-hez (global és magyar ROM)?
zeno79

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#20

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

Én már "feladtam" a v5-t, nagyon használja a cpu-t, ezáltal gyorsan merül. Nem tudtam beállítani, hogy éjre be kevesebbel. Bármit csinált, hajtotta a procit. Így a szokásos futásomkor sokkal, sokkal többet merült, mint CM11 alatt. Pedig volt, hogy alig 1%-t merült éjjel. kb. 2(?) nap után, kár érte, tetszettek a képek, de gyorsabb, tovább bírja, univerzálisabb a cm11 r29.
Itt talált a google egy v5-50 multi romot: http://www.miui.mk/files/Redmi_1S/
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 1S”