Nagyon gyors lemerülés!

Sytix2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.27. 09:18
8
Telefonom: Redmi 2
Tartózkodási hely: Szeged

Nagyon gyors lemerülés!

#1

Hozzászólás Szerző: Sytix2 »

Sziasztok!
Jelenleg, egy alig pár hetes Xiaomi Redmi 2 PRO telefonom van. (Mivel kimondottan PRO témát nem találtam, ezért ide írom ;;) )
2 Dolog van, ami egy kicsit zavar:
1. Gyakran melegszik - Ez mondjuk nem is olyan nagy probléma még, hát, csak furcsa egy kicsit... Ezt csak azért írom, hátha tud egy kicsit segítségül szolgálni az igazi problémának:
2. Az a probléma a készülékkel, hogy iszonytatos mértékben merül!! Bár van egy kis bukkanó, amit nem értek... A telefont elég sokat használom, naponta háát legalább 2 max 3 órát - és ez ilyenkor intenzív használat - ugyanis napközben filmeket nézek rajta, kb 1-1,5 órát, azután este újra a kezembe veszem, és megint nézek úgy 1-1,5 órát rajta. (ugye napközbe 100 %-os töltésről indulok) Este mikor már lefekszel aludni olyan 40-50 %-on szokott átlagba lenni, de legrosszabb esetben is 30 %-on van, és MOST JÖN A FURCSASÁG:
Mindent kikapcsolok rajta lefekvés előtt, wifitől, gps-től, háttérvlágítástól, háttérfolyamatokig MINDENT kikapcsolok rajta, esetleg max egy ébresztő óra működik, de az se mindig!
És képzeljétek el, reggel mikor fölkelek , olyan 6-7 óra tájékán, előveszem a telefont, és mit látok: TELJESEN le van merülve, tehát ki is van kapcsolva, és ez megy minden áldott nap.. és nem értem egyszerűen, hogy 40-50 %-ot hogy bír egy este alatt merülni? - És közben nem is használom.
Vagy például, pénteken feltöltöm maximumra, és szintén mindent kikapcsolok rajta, majd vasárnap mikor újra hazamegyek, veszem elő - és megint UGYAN EZ a probléma merül fel!
Viszont, ha estére manuálisan kikapcsolom, akkor reggel bekapcsolva jó a töltöttség, akkor nincs probléma..
De ezt nem szeretem használni, hisz mégse tesz jót neki gondolom, hogy naponta 1-2x ki/ve ban kapcsolgatva.
Ami még segíthet a kedves válaszolóknak az az: Hogy mikor megkaptam a telefont, be raktam az aksit, akkor olyan 30-40 % körül lehetett a töltöttsége, viszont amit én nagyon elrontottam, hogy egyből felraktam töltőre, tehát nem merítettem le teljesen, majd nem raktam fel egy egész napot tölteni.. Lehetséges hogy ez az oka??
Egyébként sim kártya nélkül használom, csak egy sd kártya van benne.
CPU Z vel megnézve az akkumulátor állapota jó.. Úgyhogy tanácstalan vagyok.
Előre is köszönöm a segítséget! :)


Avatar
simonmondja
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.08.28. 19:30
8
Telefonom: Redmi 2

Re: Nagyon gyors lemerülés!

#2

Hozzászólás Szerző: simonmondja »

lítium-ion aksikat már nem kell formázni. Szóval biztos , hogy nem rontottál el semmit azzal , hogy nem csináltad.
Sytix2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.27. 09:18
8
Telefonom: Redmi 2
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Nagyon gyors lemerülés!

#3

Hozzászólás Szerző: Sytix2 »

Köszönöm szépen, már ez is sokat segít!
(Habár a baráti körömben volt 1-2 ember aki "ért hozzá" - legalább is ezt mondták, ők biztosra mondták hogy kár volt...
Rendeltem kb 1-2 hete Kínából egy új aksit is, dokkolóval, de nem bánom... Nem baj ha lesz egy tartalékba :)
mosso
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.06.22. 22:54
9
Telefonom: Redmi 2

Re: Nagyon gyors lemerülés!

#4

Hozzászólás Szerző: mosso »

Említetted, hogy filmet szoktál nézni rajta. Én azt tapasztaltam, hogy amikor mkv-t teszek rá akkor melegszik és merül iszonyat gyorsan. Többször belefutottam és sokat is fórumoztam emiatt, de úgy tudom ezzel nem tudnak mit kezdeni. Ha megnézed az akkumulátorhasználatot akkor a mediaszerver akkuhasználata a legmagasabb. Megoldás: wipe all data és rom újratelepítése ( ha sd-n van az mkv akkor azt hiszem elég az sd-t formázni)

Tapatalk-kal küldve az én 2014813-el
Sytix2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.27. 09:18
8
Telefonom: Redmi 2
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Nagyon gyors lemerülés!

#5

Hozzászólás Szerző: Sytix2 »

Igen, mkv kiterjesztésű! Köszönöm a tanácsot, kipróbálom, hátha segít! :-bd :)
Bár neked akkor olyan nem szokott lenni, hogy pénteken feltöltöd maximumra, majd vasárnap délután meg már teljesen le van merülve?
Avatar
herdsman12
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2014.02.07. 01:01
10
Telefonom: Redmi 2

Re: Nagyon gyors lemerülés!

#6

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

Nem találkoztam még a problémával, csak a megoldással.
Vagy itt, vagy a másik fórumon olvastam, hogy mkv merülésre az a megoldás, hogy teszel a mappába egy .nomedia állományt.
mosso
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.06.22. 22:54
9
Telefonom: Redmi 2

Re: Nagyon gyors lemerülés!

#7

Hozzászólás Szerző: mosso »

herdsman12 írta:Nem találkoztam még a problémával, csak a megoldással.
Vagy itt, vagy a másik fórumon olvastam, hogy mkv merülésre az a megoldás, hogy teszel a mappába egy .nomedia állományt.
Próbáltam azt is. Nekem nem volt jó

Tapatalk-kal küldve az én 2014813-el
mosso
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.06.22. 22:54
9
Telefonom: Redmi 2

Re: Nagyon gyors lemerülés!

#8

Hozzászólás Szerző: mosso »

Sytix2 írta:Igen, mkv kiterjesztésű! Köszönöm a tanácsot, kipróbálom, hátha segít! :-bd :)
Bár neked akkor olyan nem szokott lenni, hogy pénteken feltöltöd maximumra, majd vasárnap délután meg már teljesen le van merülve?
Nekem akkor egy fél napot sem bír :-)

Tapatalk-kal küldve az én 2014813-el
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28442
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Nagyon gyors lemerülés!

#9

Hozzászólás Szerző: rajen »

A mediaserver nem tud mit kezdeni az mkv fájlokkal és folyamatosan keresi benne az adatokat. Beakad a folyamat és nem lehet leállítani. Sajna ez valami miui betegség. Töröld le, tegyél fel avi videót és nem fog annyira merülni.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Sytix2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.27. 09:18
8
Telefonom: Redmi 2
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Nagyon gyors lemerülés!

#10

Hozzászólás Szerző: Sytix2 »

Nagyon rendesek vagytok! Köszönöm szépen! Bánom hogy nem hozzátok fordultam elsőre! ^:)^
(A héten még írok, hogy megoldódott-e a probléma :) )
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 2”