Xiaomi Mi4i Információk

csiszkazole
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2014.08.13. 21:06
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#231

Hozzászólás Szerző: csiszkazole »

Megbizhatóak, én már kétszer rendeltem tőlük! Csak erősen ajánlott figyelni a postaköltséget!!!


vornia
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.03.17. 18:59
10
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#232

Hozzászólás Szerző: vornia »

Köszi!

Jelenleg úgy látom a kosaramban hogy eu warehouse free shipping..
sinkordia
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016.01.03. 05:17
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2

Medálok

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#233

Hozzászólás Szerző: sinkordia »

üdv, szeretnék pár tapasztalatot, gondolatot megosztani a Mi4i-ről, igy pár nap használat után.

Eredetileg egy Mi3 telefonom volt, amivel alapvetően elégedett voltam. Talán a dual sim hiányzott egyedül, és az LTE kompatibilitás. Végül szabtam magamnak egy eladási árat, amiért ha megveszik, akkor váltok. Ez össze jött - előbb is, mint gondoltam (lehet túl alacsonyra szabtam az árat) :-) Nem volt lehetőség túlságosan sokat kutakodni az új lehetőség után. Igy jött a Mi4i.

Olyan helyzetben kerültem, hogy sikerült a természetes élőhelyén beszereznem a telefont, úgyhogy az ára nagyon kedvező volt. Persze utólag kiderült (mondjuk a xiaomi hivatalos oldala is ellentmondásban van a dobozra ragasztott gyári cimkével, de ez egy másik történet), hogy emiatt, a telefonnak gondjai vannak a hazai szolgáltatóm (konkrétan a vodafone) 3G és LTE mobilinternetjével. Szóval, akinek fontos a mobilinternet, annak tényleg ajánlom, hogy vásárlás előbb merüljön bele a haza szolgáltatók frekvenciáiba, és a telefonok kompatibilitásába. Sajnos én erre nem fektettem kellő hangsúlyt.

A Mi4i küllemre szép telefon, sokkal jobban kézreállt, formásabb, mint a mi3. Szerintem a kijelzője is jobb minőségű, tisztább, élesebb a kép. A fényérzékelő tényleg jól működik, és hasznos új funkció. Az előoldali kamerával készült képek sokkal jobbak, a retus funkció három fokozatú és sokkal kevésbé torzit mint anno a mi3-on. Az arcfelismerő továbbra is öregbít, bár ez valószínűleg a saját gyári hibám:)
Ami a teljesitményt illeti, futtattam párszor antutut gyári rommal, kb. 36-37k-ra volt képes performance módban, ami azért annyira nem ütős. De ez nem is lényeges, az már sokkal inkább, hogy lassú. Hiába a nyolcmag, hiába ugyanúgy 2G ram, a snapdragon 615 jóval de jóval lassabb, mint a mi3. Persze tudtam én, de nem gondoltam, hogy ez ilyen látványos lesz. A multitasking menü akadozva jelenik meg, lagol a váltás az appok között, nem vészes a dolog, csak zavaró... ilyen a mi3-al a frissítések idején tapasztalt lassúlást leszámitva nem tapasztaltam.

Úgy vagyok tehát, hogy amikor megkaptam nagyon lelkes voltam, mert tényleg sokkal jobban néz ki mint a mi3, a lelkesedés a használattal kezdett kicsit alábbhagyni, bár egy két új funkció, még úgymond visszabillentett, de a problémák (az otthoni 3G ill.LTE kompatibilitási dolgok és a lassúlások, lagok) egyre inkább elkeserítettek. Gondolkodtam persze "B" terven is, hogy semmi gond, pár hetes telefon simán eladható eredeti ár (vagy még afelett) Magyarországon... DE, amíg a mi3 eladásnál tényleg alig tudtam negatív dolgokat összeszedni a telefonról, több mint egy év használat után, és jó szívvel adtam át a vásárlónak, addig ezt a mi4i-t, hát mit mondjak.
Nehéz döntés volt, de a 7 napos visszaküldési opció mellett döntöttem, az utolsó pillanatban. Sajnálom a dolgot, mert tényleg nagyon bizakodtam, az utolsó pillanatig.

Konklúzióm: A mi4i lehet jó telefon, csak nem azoknak akik mi3-at használtak előtte...
Avatar
Digojr
MIUI Szerviz
MIUI Szerviz
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2014.01.23. 13:43
10
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Vecsés

Medálok

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#234

Hozzászólás Szerző: Digojr »

Sokhelyen egy árban van az mi4c vel, tehát nem igazán éri meg megvenni.
Ha pedig rá dob az ember egy 10 es t kb. akkor egy 3/32 GB os modelt is meg tud venni ahol nem igazán van kompromisszum max. az LTE 800 hiánya.
Avatar
L4mie
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2015.09.24. 17:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi4i

Medálok

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#235

Hozzászólás Szerző: L4mie »

Szerintem a lassulás oka, az optimalizálatlanság.
Sajnos úgy látom a Xiaominál ez egy ilyen kis fekete birka... nem igazán optimalizálják rá a miui-t.
Mert alkalmazások nem lassuak, de a miui tényleg néha be-be laggol.
Nekem a gyári ROM az valami hugyszar volt, a miui.eu ról töltött volt a legjobb a mostani 7.0.3.0 as meg néha ki is akad néha és laggol is, de nincs kedvem mókolni, így marad a következő stabil rom ig hátha az már nem ilyen lesz :)
Avatar
Sheffield
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.12.01. 08:36
9
Telefonom: Xiaomi Mi4i
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#236

Hozzászólás Szerző: Sheffield »

A multitasking alatt érthetem azt is, hogy elindítok egy youtube videót ( persze wifin ) és közben nem áll le a mondjuk zene esetleg videó kisképernyőben s közben elméletileg bármit csinálhatok, pl. Facebookozhatok?
Csak azért kérdem, mert nekem nem jött még össze a fent említett példa, a youtube leállt, ahogy mást indítottam.
Esetleg valami javaslat?
Sheffield
Xiaomi MI 4i 16 GB / MIUI 7.0.3.0(LXIMICI)
[hr]
:) It's nice to be important, but it's more important to be nice!
Avatar
L4mie
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2015.09.24. 17:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi4i

Medálok

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#237

Hozzászólás Szerző: L4mie »

Új Stabil Rom. 7.1.x

töltöm, tesztelem. 7,0,3 nekem így pár hónap használat alatt nem igazán váltotta be Mi4i-n az elvártakat.
Konkrétan lassú bugos és néha le is áll.
Kamera meg egyszerűen kizárt hogy ennyit tud mint ez alatt a rom alatt.
Szóval remélem a 7.1x jobban fog teljesíteni.
drdagi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2015.10.07. 14:57
8
Telefonom: Xiaomi Mi4i

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#238

Hozzászólás Szerző: drdagi »

Mintha gyorsabb lenne ez az új rom.

Több dolgot nem értek:
- Hogyhogy ezen az oldalon frissebbek a romok ehhez a telefonhoz mint az en.miui.com-on?
- Hogyhogy majdnem fele akkora a mérete mindig?
- Hogyhogy magyar az egész rom és hogyhogy nincs feltüntetve mint a többi telefonnál?

Ja most veszem észre, hogy még nincs fenn az oldalon a 7.1.3. Valamiért mégis frissült már a telefonom :)
Avatar
L4mie
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2015.09.24. 17:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi4i

Medálok

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#239

Hozzászólás Szerző: L4mie »

Mert az már OTA és tud elvileg Wifin is akár automatikusan is frissülni. :P
DG790401
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015.06.20. 13:30
8
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Xiaomi Mi4i Információk

#240

Hozzászólás Szerző: DG790401 »

Sziasztok jelenleg hogy fut a mi4i elègedettek vtok vele a páromnak vennèk egyet.
Kèrdès a hátlap cserèlhető? Szoftveresen smooth?
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi4i”