Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#121

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Elvileg ma megjelent hivatalosan is....
Version: V14.0.12.0.TLFEUXM
Android: 13.0
Branch: Stable
Type: Recovery / Fastboot


12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#122

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

14.0.23.6.5.DEV xiaomi.eu heti kiadás
14.0.23.6.5.DEV China heti kiadás
EliteRomLite_14.0.23.6.5.DEV heti kiadás
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#123

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Hamarosan mennek kifelé is OTA -n..., de egyenlőre MI Pilot....
EEA: V14.0.13.0.TLFEUXM
De akit érdekel: https://bigota.d.miui.com/V14.0.13.0.TL ... d_13.0.zip
Recovery ROM
Changelog:
[System]
Updated Android Security Patch to May 2023. Increased system security.

edit:
14.0.23.6.9.DEV China
14.0.23.6.9.DEV Xiaomi.eu heti
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#124

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#125

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

Naaa! Jó az irány!

Tapatalkkal küldve az én 22081212UG eszközömről

Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#126

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Üdv!
Első nem hivatalos ROM: Derpfest 13
- Magisk használata mellett továbbra se kell a kadrag0n vagy Displax féle safetynet modul, jó beállítokkal átt megy a Play Integriton-n (egyenlőre)
- FOD még nincs (újlenyomat)
- DT2W csak AOD mellett van még (dupla kopp a kijelzőn)
- Átmenti megoldás a DT2W -re, ha nem akarsz AOD -t mindig:

ADB parancs: root szükséges (magisk)

adb shell su -c "exec /system/bin/xiaomi-touch 14 1"

vagy pl:. termux -ba ( ez 1 app, root kell neki)

su -c "exec /system/bin/xiaomi-touch 14 1"

- 18%-ról a 120W -s töltővel, és annak gyári USB kábeljével jó 40 perc alatt töltötte fel
- Lezárási képernyőn a "lakat" ikon képe el van csúszva, nagyon lent van
- 12T Pro -ba a Kamera működik, jól, a ROM-ba épített kamera appal. GCAM -verziókkal/variációkkal is működik pl amit használok: MGC_8.6.263_A11_V12_snap. (Mind három kamera működik)
- Redmi K50 Ultrában a kamera nem működik jól, egy modult fel kell külön tenni is jó lesz

Rövden ennyi egyenlőre. Én használom ma pont 1 hete. SIM 1 hívások Sim 2 adathasználat működik szépen, BT, Wifi megy, fejlesztés várható hozzá. Dolby Atmos nincs, de van egy "Direc Sound", szerinterm szépen szól.
Gyors, stabil, a hiányosságait leszámítva.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#127

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Üdv!
Derpfest: 20230727-0812
- DT2W működik rendesen, nem csak az AOD mellett (dupla kopp a kijelzőn)
- Lezárási képernyőn a "lakat" ikon képe javítva

Másik "új" ROM: Evolution X
Changes:

This is Android 13 with July 2023 (r66) security patches

Initial Build
Reticker: Fix NPE and further optimize animation
Settings: Hide Smart charging from search if not supported
SystemUI: Fix QS Header image layouts
overlay: Stop force disabling ASI Ambient Music component
rro_overlays: Add DreamlinerOverlay and guard with flag
Link: https://www.pling.com/p/2066771/

(Időm még nem volt rá, egyenlőre csak a Derpfest -n ülök)
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#128

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Első cRdroid v9.7 is megjelent e modellre! (cRdroid verzió itt jár hivatalosan, ezért ez az első verzió itt nálunk) 20230729-diting-v9.7
Gapps nincs, aki használt már cRdroid -t tudja mi ez, külön kell fel tenni a Nikgapps -t és akkor lesz play store, stb.
FOD nem működik, és a safetypass is not checked, az ellenőrzés biztos javítva lesz, vagy egyszerűen magisk majd megoldja, a FOD, az egyenlőre mindhárom ROM-ba nincs még, e dolgoznak rajt.
Tesztelőkre várnak, természetesen mindhárom ROM alá.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#129

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Üdv!
Pár új infórmációval tudok szólgálni, és kérdéseim is akadnak azért.

MIUI, gyári rendszer, régió EEA. Pár napja megjelent a V14.0.15.0 kiadás, de jelezve is volt, ez MI pilot. Jó, rendben, csak a tesztelők tudták letölteni, és telepíteni a recovery teljes ROM -t, és szintén csak nekik jelent meg OTA formába, amit szépen le is engedett tölteni, és frissült a rendszer.
Mi (akiknek nincs ilyen státusz) pár nappal később újra megjelent a V14.0.15.0 verzió, de ez Stable béta formába, ezt ellenőriztem több oldalon, több telegram csatornán is. Beszéltem jó pár emberrel, akiknek elég *széles volt az akkori alap verziójuk, és ennek ellenére OTA formában megjelent nekik, és tudták telepíteni, 2 esetről tudok, akik pedig teljes recovery rom letöltése mellett döntöttek, és úgy telepítették, frissítették. De ennek ellenére vannak olyanok is, akik semmiféle jelzést nem kaptak a frissítésről. Teljes recovery rom letöltése után se engedi a rendszert frissíteni, se a kis OTA (blockota) frissítő letöltését sem engedi telepíteni.
Erre a hibára hivatkozik: "it's not allowed to upgrade to unoffical ROM package" vagy "Can't verify update Other reason." Tudjuk, erre van sablon válasz, ami szerintem részben igaz, rézben valamit kell mondani...
Azt is tudjuk, hogy hullámokban jön a frissítés, a szervertől függően, és az is tény, hogy Kína, Ázsia térségben előbb hozzá lehet jutni a frissítéshez, mert elsősorban oda van orientálódva a Xiaomi. Erre egy kis trükk, vagy nem trükk (nézőpont kérdése) a telefonon régió váltással elő csalhatjuk a frissítést, (régió váltás, nem nyelv).
Teszteléseim, próbálgatásaim során korábban, más modellnél ez szépen működött, viszont itt diting -nél nem. Így ezt a vonalat is elengedjük, hogy tudjunk frissíteni...
Arra vagyok, azaz lennék igazán kíváncsi, hogy ha megjelenne végleges stabl kiadásban, tudnánk-e frissíteni mi is, vagy ez a "Stable béta, Publik béta, Stable" megkülönböztetés csak pappír ? De akkor mi lehet az oka, hogy mások megkapják, valakik pedig nem ?
Én szerintem, az, hogy a BL nyitott, zárt, nem játszik, de tévedhetek. A telefonon, ha a rá bökünk a legújabb frissítő csomag letöltésére, akkor a V14.0.13.0 -t kezdi letölteni, ami aktuálisan fent is van a telefonon. Miért ezt kezdi letölteni, ha van 2 újabb frissítés már tőle ?
Igen, kettő újabb verzió van: V14.0.14.0 és a V14.0.15.0.
Ja igen, erről nem szól senki, serhol, de a V14.0.14.0 val valami frissítést rontottak el, és erre a verzióra senki nem tudott frissíteni, még most sem, hanem egyből a V14.0.15.0 -ra, persze aki tud. Na ez mindegy azt hiszem...
Tehát lényegében nyitott BL alatt, korábbi ROM -ról a frissítés csak V14.0.13.0 -ig megy, ment valamilyen formában a fentiekben írtak alapján, illetve zárt BL melett is, factory reset után. Szomszédba Pistabá, aki csak megkapta az unokájától a telefont, pedig csont nélkül OTA -n, éjjszaka frissít... egy picit dühítő, de mind1, "A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait"

*széles volt: V13.0.7.0 -tól V14.0.13.0 -ig.


Na de mindegy, jól esett le írni, viszont ami érdekesebb, már akit érdekel, hogy végre kezd publikussá válni az AOSP. Négy rom létezik eddig, Derpfest, Evolution X, cRdroid, és LingeOS.

"Aktuális friss": Derpfest
Kiadás: 2023.08.14
Build: 0132
Android biztonsági szint: augusztusi
Jellemzőek álltalános alapszínten, amik fontosak: Ujjlenyomat még nincs, Miui portolt kamera nincs, Gcam, vagy az AOSP beépített kamerája használható, normál, gyors töltés van, turbó nincs, Safetynet-n átmegy, stabil, terhelhető, Esim van.

"Aktuális friss" Evolution X
Kiadás: 2023.08.05
Build: 08080339
Android biztonsági szint: augusztusi
Jellemzőek álltalános alapszínten, amik fontosak: Ujjlenyomat még nincs, Miui portolt kamera van, de nem működik, Gcam, vagy az AOSP beépített kamerája használható, normál, gyors töltés van, turbó nincs, Safetynet-n nem megy átt, Magisk + USNF kell, terhelhető, Esim nincs, openEUICC -t kell telepíteni, és utána működhet, elsősorban nem a modellra tervezett módosításokkal, fejlesztésekkel van gond, hanem az Evo rom fejlesztője kezd hanyag lenni, XDA -n is panaszkodnak rá. (Evo rom fejlesztője és a ditingre készítő fejlesztő más ember)

"Aktuális friss" cRdroid
Kiadás: 2023.08.13
Build: béta
Android biztonsági szint: augusztusi
Jellemzőek álltalános alapszínten, amik fontosak: Ujjlenyomat van működik, de kikapcsolt kijelzőnél nem, Miui portolt kamera nincs, Gcam, vagy az AOSP beépített kamerája használható, normál, gyors, túrbó töltés van, Safetynet-n nem megy átt, Magisk + USNF kell (nyilván érthető, ez vanilla alapú rom) stabil, terhelhető, Esim van

"Aktuális friss" lingeOS
Kiadás: 2023.08.10
Build: ismeretlen
Android biztonsági szint: 2023.07.xy
Jellemzőek álltalános alapszínten, amik fontosak: Nem ismert, rendszer indítást követően bootlopp.


Nyílván kell a tesztelés, próbálkozás, mi hogyan merre stb. Én a Derpfest -t használom fő telefonon, és nekem eddig nem volt vele gondom, Nyilván Sim 1, és Sim 2 fizikai simek működnek mindenhol, tudomásom szerint. Sim 2 -t lehet lecserélni "kiváltani" Esimre. Tehát 1 fiziaki és 1 Esim lehet csak, vagy kettő fizikai. Azért írom le, mert pár helyen olvastam, és nagy tévedésbe voltak, azt hitték, hogy akkor X Esim lehet...
cRdroidnál pár szóra kitérek a FOD -ra, duppla kopp a képernyőn, vagy bekapcsoló gomb egyszeri megnyomása, vagy AOD ha van, vagy értesítés ha jön, ami felébreszti a kijelzőt akkor ezek után működikés jól. MIUI -ba pedig ezek mellett a kikapcsolt kijelzőn is működik, így kell érteni.
Bluetoth mindenhol van, működik, viszont a a füllhallgatóval a hang minősége nem igazán jó, ezt nem tudom tesztelni, nem értem mire gondolnak. Ugyan úgy a Dolby bent van a Derpfestbe, erről tudok csak. Viper Magisk hang modult javasolják, hogy avval jobban szól a zene, de a telefon hangszórójából ugyan úgy szól. Természetesen 60 és 120Hz van mindenhol. Töltésekről pár szó, a normál az a normál, érthető, a gyors, az a kb 90W körüli töltés, a turbó az 120W, de természetesen nem tölt végig evvel a sebességgel, de ez a mérvadó. Átlagos üzemidő 1 hét teszt után alakul ki, giga mega változás nincs MIUI -hoz képest, én úgy figyeltem meg. Nyilván használattól függően merül le, + háttérbe mik mennyi fut.
Normál Sim hívásnál amit megfigyeltem, hogy mindig van kapcsolat, és hangosabban hallom a felet, mint MIUI -n. Különböző AOSP -kba több, kevesebb testreszabhatóság van, megint csak nyílván ki kell próbálni, MIUI -hoz képest.
Az elkövetkező napokban, hetekben nem várható nagyobb frissítési csomag, apróbb változtatások inkább, vagy FOD és MIUI kamera port tesztek.
Aki ki akarja próbálni, tegye, segítünk, ha kérdés van, aki kipróbálja, és hibát talál, jelezze, pl itt. (Hiba jelentés, prezentáld, magyarázd el, és kell a log fájl) Így megy mindenhol is végülis :D Én csak tesztelő vagyok, de próbáltam jól felvenni a kapcsolatot a srácokkal és úgy tűnik elég jól lehetőségeket tekintve foglalkoznak vele. Később mi lesz ? Az idő majd megmondja...
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: Xiaomi 12T Pro (diting) kérdések, válaszok, megoldások

#130

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Hát ha jól olvastam akkor a 14.0.15.0 stabil beta (ezt írtad) , tehát szerintem csak néhányan kapják meg , hogy teszteljék és ha minden rendben akkor kiadják mint sima stabil frissítés mindenki számára, lehet okulva a 14.0.14.0 frissítésnél félrement dolgok miatt (ahogy írtad és volt már példa elcseszett ROM updatere) .
Ez csak a saját véleményem , de lehet egy nagy tévképzet :-\
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi 12 / Pro / X / T / T Pro / Ultra”