TERÁPIÁS CSOPORT

Ide jöhet minden ami nem Xiaomi vagy MIUI vagy nem találod a fórumban! Csak ésszel!
Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3761

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

BUÉK! Jó régen jártam már erre. 😀


Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Avatar
MVSV
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1324
Csatlakozott: 2014.12.13. 21:22
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Magyarország, Fejér megye
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3762

Hozzászólás Szerző: MVSV »

BUÉK.
Fő telefon: Mi11 Lite 5G NE
Tartalék: Redmi Note 9S
Nyugdíjas készülékeim (még mind működik):
Xiaomi Mi3, Redmi Note 3 Pro (Kenzo), Redmi Note 5 Pro (Whyred),
Kép
crok
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.10.21. 23:05
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4X
 megköszönte: 3 alkalommal
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3763

Hozzászólás Szerző: crok »

0Elek2 írta: 2022.03.15. 18:25 ..nem PH -ről @crok írását kibiggyesztve azt áthúzva, azt bekarikázva, azt beszerkesztve, hanem 1 normális pontokba szedett leírást MIUI ROM -hoz, hogyan kell ezt rootolni magisk -al.
legalább 1 példa modullal, hogy elejétől végéig rendben legyen.
Nagyon jó @crok írása nem rosszindulatból írom, hogy ne az legyen itt! Nem lenne rosz ha lenne 1 konkrét levezetett példa xiaomi -ra is.
Köszi. (picit pozitívan köszi)
A [GY.I.K.] Gyakran Ismételt Kérdések topikban 14 hónapja feltettem a kérdést (2 hónappal a kérdésed előtt!) még mielőtt a V24 kijött (ami előre ismerten alapból elég sok és elég nagy változással járt - és azóta már v25-n járunk) hogy a már ott levő írást (amit viszont frissítek) megírnám újra itt (polkorrekt módon, ha hivatkozás van akkor kihagyom ami nem MIUI.HU beleszámítva hogy a két fórummotor eléggé eltér egymástól így önmagában a "konvertálás" is elég sok idő és energia). Még válaszra se méltattak. Úgyhogy have fun. Arról igazán nem tehetek én se, hogy nincs végtelen időm. Nem akartam beletenni a szabad időm egy jelentős részét hogy az akár naponta / hetente változó új környezeti változások és új felfedezési módok és azok elrejtése is folyamatosan követve legyen egy olyan helyen ahol egyáltalán nincs rá szükség. A Magisk jelenleg Android 4.2+ támogatott valamilyen módon ami API level 17 amit 10+ éve adtak ki (most 33 & 34-nél járunk, 16..17 API lvl átfogása több Magisk verzióval - mellesleg épp nemsoká lesz emelve Marshmallow-ra a minSDK) és közben folyamatosan változik minden a témakör körül (SafetyNet ki -> Play Integrity API be, MagiskHide ki -> Zygisk be, Magisk module repo ki -> új repo-k új repo manager be, négy tucat új felismerési algoritmus és metódus, annak a tesztjei, rejtéseinek megoldásai, de ugye egyik-másik az egyik API lvl-en még értelmezhetetlen, másikon meg alap.. etc..). Egyszerűen (szerintem!) nem tud a sztori "szeg egyszerű" lenni hogy "one-click solution" legyen. Egy Magisk feltevés, egy boot.img patkolás és egy modul telepítése meg 10%-a nincs annak ami utána jön (feltételezve hogy olyan rendszert akarsz utána is használni ami minden, a változtatás előtti funkcióját ugyanúgy el tudja látni (Play Store-ből Netflix telepítéstől Google Wallet használaton át az összes banki és egyéb root-ot árgus szemekkel figyelő alkalmazás futtathatóságáig)). Nem tudod egyetlen ilyen leírással előre megmondani hogy kinek milyen készüléke, Android főverziója, ROM-ja meg alkalmazása van ami a root-ot (vagy a nyomait.. vagy csak a nyitott bootloader-t vagy annak nyomait!) figyeli és az épp a 4 tucat (és folyamatosan újuló, változó, fejlődő) felfedezési módszerek épp melyik sorozatát, listáját használja és azokat hogy lehet kiiktatni. Ezért nincs sehol neten se. Még XDA-n is min. 6..7 thread-et mondok aminek szoros köze lesz hozzá, ebből csak kettő a "régi" és az "új" Magisk thread. Van app ami már egy fejlesztői menü bekapcsolásra vagy csak ott a Mi Unlock status-ra is simán ugrik, más meg nem néz Play Integrity-t se de Zygisk code injection-t, mapping-et azt vadul keres.. meg TWRP könyvtárat, úgy, hogy nincs is joga a belső tárhelyhez (viszont mégis ki tudom deríteni akár én vagy te is hogy van-e anélkül is). De fogj bele akkor azán hajrá. Én ott beleírtam szerintem mindent amit lehet az elmúlt évekből és próbálom felölelni a teljes támogatott API SDK listát, minden legacy és next-gen dologgal együtt. Az a leírás publikus amíg a PH hosztolja (és|vagy én nem törlöm a fenébe az egészet), bárki másolgathatja meg aláhúzás-, bekarikázás- és kiemelésmentesítheti meg ki- ill. beszerkesztgetheti a saját szája íze szerint - max. nem lesz teljes, nem lesz univerzális, nem lesz lefedve minden. Szóval maradok tisztelettel.. meg ahogy írtam: have fun. ~o)
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3764

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Szia @crok!
Azóta egyet és mást tanultam, részben tőled, a PH Magisk -ről és részben a netről.
Rá jöttem sok olyan dolgra, hogy "szabványosítás" nincs, még egyforma modellen sem, ebben a témában főleg.
Kicsit az "bánt", hogy nincs már olyan húzó közösség, akik jól elbeszélgetnek ilyen "mókamiki dolgokkról". Nagyon átformálódott ez...
Semmi bántó nem volt se most, se akkori írásomban feléd! Magyar vonalon szerintem TE VAGY AZ EGGYETLEN, aki a Magisk témában a legtöbbet tud segíteni a mai napig. Viszont az tény, hogy néha erős a szakirányzott posztjaid egy hozzám hasonló amatőr "rajongónak". :D
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3765

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Sziasztok! A görög "hellas" xiaomi csoporttal mi helyzet ? Valaki tud, halott valamit ? Január óta tölük minden dolog fel van függesztve átmenetileg, talán meg is fog szünni ?
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3766

Hozzászólás Szerző: rajen »

Kép
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3767

Hozzászólás Szerző: rajen »

Terápiás jelleggel elkészült első játék appom, amely már Google Play áruházból is letölthető!
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13855
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3768

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

Ohh, főni...hehe

Tapatalkkal küldve az én EVR-N29 eszközömről

Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3769

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

...értem én, hogy non stop... De mikor nyit?.Kép Kép Kép Kép Kép

Sent from my 23049PCD8G using Tapatalk

Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: TERÁPIÁS CSOPORT

#3770

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Látjuk unatkoztál és elfoglaltad magad
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Válasz küldése

Vissza: “OFF TOPIC”