[APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

Zityi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2023.01.16. 06:08
1
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 17 alkalommal
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2431

Hozzászólás Szerző: Zityi »

Az Aqara Home honosítással kapcsolatban annyit, hogy hatalmas szövegkészlettel rendelkezik.
Nincs az az őrült, aki nekiállna a fordításának.
Jobban mondva egy talán mégis van😀
Mivel az oldalamon is kérték már korábban, nem lehetetlen, hogy megcsinálom.


Lacy1
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2020.05.05. 08:48
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2432

Hozzászólás Szerző: Lacy1 »

Ha mégis lenne valaki aki ennyire "őrült", hát sokan hálásak lennének szerintem, mivel úgy látom talán eléggé feltörőben van az Aqara is termékek terén. Többek között ÉN is hálás lennék, no nem mint ha nem érteném angolul, de azért magyar nyelven kulturáltabb és egyértelműbb is :)
... és persze az "őrültekre" is másképp néznék ezután, a társadalmi megkülönböztetéseket is átértékelném magamban, főleg reggel az utakon munkába menet :D
Zityi írta: 2023.02.25. 10:44 Az Aqara Home honosítással kapcsolatban annyit, hogy hatalmas szövegkészlettel rendelkezik.
Nincs az az őrült, aki nekiállna a fordításának.
Jobban mondva egy talán mégis van😀
Mivel az oldalamon is kérték már korábban, nem lehetetlen, hogy megcsinálom.
Kiki2670
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.02.25. 21:43
1
Telefonom: Nincs

Mi home / mop essential

#2433

Hozzászólás Szerző: Kiki2670 »

Sziasztok! Napokban vettem egy mi mop essentialt használtan viszont minden takarítási kör kezdetekor kezdődik újra a feltérképezés. A "cleaning history" a settingsbe belépéskor csak egy pillanatra látszik és el is tűnik és a "stop upload map" funkciót pedig nem lehet ki kapcsolni. Valaki tudna esetleg segíteni? Volt már app újra telepítés és reset is
Zityi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2023.01.16. 06:08
1
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 17 alkalommal
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2434

Hozzászólás Szerző: Zityi »

Szia,
A mi mop essential-hoz, lehet, hogy egy módosított bővítményt kellene használnod.
Vevs weboldalán a PLUGINS lapon vannak ilyenek -> https://mi.vevs.me/mihome/public
A Mi Robot Vacuum-Mop Essential-hoz van nála egy 1001721 mappajelű plugin, bár nem tudom a te masinád milyen régiójú.
Avatar
feherzaj45
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.06.15. 18:02
6
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Gender:

Medálok

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2435

Hozzászólás Szerző: feherzaj45 »

Sziasztok! Van egy ROIDMI EVA takarító robotom a Mi 11-es telefonomon Eu rom van ( MIUI14 Android 13) az fel se ismeri a Mi Home. A Mi pad 5-ön global rom van ( Android 12) az felismeri és lehet párosítani a Mi home appal viszont amint szeretnék menteni egy beállítást azt írja "Operation Failed". Ha van esetleg ötlet.. Váltsak régiót (ami most Hungary) vagy esetleg valami más. Segítséget előre is köszönöm
Szundy
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.03.31. 17:35
Telefonom: Redmi 2

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2436

Hozzászólás Szerző: Szundy »

Sziasztok !

Egy kis technikai segítségre lenne szükségem magyarosítás témakörben.
A Mi Home magyarosítása rendben sikerült, és működik is, viszont a plug-inek pontos helyének telepítése és felülírása nem egyértelmű számomra.
Jelenlegi fájl struktúrám már magyar nyelven (v7.13.709) az android tableten a következő:
plugin - rndsk - 10076 - android - bundle 1,17kb
- bundle 71b
- project.j
- sdk.bun 9,5 Mb

Kérdésem, hogy pontosan miket és hol kell átnevezni, felülírni, illetve kicserélni,vagy törölni, hogy a porszívó plug-in is magyar nyelvű legyen a Mi Home alkalmazásban?

Letöltöttem és kicsomagoltam a következő mappákat, illetve fájlokat:
1000004 Mi Robot Vacuum Robot Mop mappa, benne a kicsomagolt main.bundle fájl, illetve
1001041 Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro mappa, benne pedig szintén a main.bundle fájl, valamint a
10049 almenü mappa, benne a kicsomagolt sdk.bundle fájl.

Ebben kérném segítségeteket,
köszönettel!

Zoli
Zityi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2023.01.16. 06:08
1
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 17 alkalommal
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2437

Hozzászólás Szerző: Zityi »

Szia,

A plugin-ok telepítési helye a következő: plugin/install/rn
Az rn mappán belül találod a számozott mappákat.
Ha a 1000004 a Mi Robot Vacuum Robot Mop plugin-ja, akkor azon belül találsz egy újabb számmal jelölt mappát (ez a plugin verziója).
Azon belül az Android mappában található main.bundle fájlt kell lecserélned ahhoz, hogy magyarra állítsd a kezelőfelületet.
Az rndsk mappának nincs köze az eszközök magyarításához.
Az abban található sdk.bundle, csak bizonyos helyi menük fordításait tartalmazza a Mi Home alkalmazáson belül.
Ha nem sikerül továbbra sem, írj nyugodtan.
Üdv
Szundy
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.03.31. 17:35
Telefonom: Redmi 2

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2438

Hozzászólás Szerző: Szundy »

Szia, átment a válaszom fényképpel,mert nem találom sehol ?

üdv, Zoli
Szundy
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.03.31. 17:35
Telefonom: Redmi 2

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2439

Hozzászólás Szerző: Szundy »

Szia, köszi az instrukciókat!

Sajnos, mivel nekem kicsit más a fa struktúra szerkezetem, ezért még mindig nem tudom, hogy pontosan mi a teendő!
Mellékeltem egy excel-ben, hogy nálam jelenleg milyen az elrendezés.
Addig rendben van, hogy "rn" mappán belül egy számozott mappa, majd pedig abban egy újabb számozott mappa, majd pedig egy android nevű mappa,
utána viszont nekem egész más a történet, ráadásul nincsen main.bundle nevű fájlom, amire kicserélhetném a magyar main.bundle fájlt!
Nyugodtan javítsál bele az excelbe, hogy végül is most konkrétan mit és hol kéne csinálnom!

üdv, Zoli



Kép
Zityi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2023.01.16. 06:08
1
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 17 alkalommal
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2440

Hozzászólás Szerző: Zityi »

Szia,
A weboldalam http://szoftverforditasok.hu/forum/viewforum.php?f=87 lapján, találsz egy részletes leírást a Mi Home alkalmazás konfigurálásával kapcsolatban, amelyben részletesen le van írva a bővítmények helyének beállítása.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”