Kérdések/hibák

Minden hiba amibe belefutsz és nem kapcsolódik a fórumban felsorolt készülékekhez
Captur2016
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.06.02. 12:52
1
Telefonom: Xiaomi Mi 9

Re: Kérdések/hibák

#551

Hozzászólás Szerző: Captur2016 »

Sziasztok!
A napokban vásároltam a feleségemnek egy Redmi Note 11 készüléket. Szerette volna a régi megszokott egyes névjegyekhez rendelt egyedi külső forrásból származó csengőhangjait használni. A kiválasztott névjegyhez hiába állítom be a kívánt hangot a dolog nem működik (annak ellenére hogy a készülék azt írja ki, hogy a beállítás sikeres). Minden egyes próbálkozás után ugyanazt a (halk "kongató") hangot rendeli a névjegyhez. A gyári rendszerhangokkal viszont működik. Azt észrevettem, hogy a névjegyek és a tárcsázó a google megoldása, próbáltam feltelepíteni a Xiaomi "Névjegyek és tárcsázó" alkalmazását (Mi 9-es telefonomon tökéletes), de hiába ment fel nem működik (valahol olvastam, hogy ez sajna szándékos). Furcsa hogy egy ilyen alapszolgáltatás nem működik! Vajon van valamilyen megoldás?
Előre is köszönöm a válaszokat!


Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#552

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Szia! kicsit késve :D @ Gordon24
Egy alternatíva ? FTP kapcsolat ?
PC -n egy feladatkezelőt nyitsz, pl:. "Sajátgép - Ez a gép" Cím sorba elkezded írni : ftp://szám.szám.szám:szám, majd ha egy entert nyomsz, akkor a telefon belső tárhelye megjeneik. Telefonon pl:. (ha MIUI van) Fájlok/Jobb fent 3 pötty/FTP/Jobb fent beállítások/ "Anonymous sign-in" -t kapscolt be.ha csak TE és ha OTTHON akarod használni.
Bekapscolás után WiFi -t kapcsol be, és "Start server" Amit mutat hállózati elérést azt kell PC -n be írni.
Lassabb a fájl másolás! Hisz vezeték nélkül megy! De fel lehet pakolni, vagy l lehet szedni ami épp kell. Ha bezárod a feladatkezelőt PC -n véletlen akkor újra be kell írni.

Másik alternatíva:
https://snapdrop.net/
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
hmhmhm
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.09.28. 17:55
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 5 Plus
Gender:

Re: Kérdések/hibák

#553

Hozzászólás Szerző: hmhmhm »

Üdv. Xiaomi redmi note 9, már 4x volt szervizben nem a kérdésem miatt. Új fotót készítek, majd csatolni szeretném, a képet, valahol a sok fotó közepén találom meg, tehát nem elöl. A másik amit nem tudok: számítógéphez csatlakoztatom, megnyitom, de csak a belső tárhely látszik, nem kellene látszani az sd kártyának is nem tudom, hogy találom meg az SD kártyát. Köszönöm a segítséget.
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#554

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Mlyen rendszer van rajt ?
Nem lehet, hogy valami "sorrend" "rendezés" alapján van el állítva és ezért nem utolsóképként jelenik meg ?
SD kártya partició formázása miatt nem szokott látszani, vagy tartalma. Legalábbis régen így volt.
A bűvész mutatványok azok voltak vele kapcsán, SD kártya ki, majd be a telefonba és újra megnézni mit mutat, PC-n pedig pl:. kártya olvasóba tenni, vagy SD kártya adapterbe.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Botond999
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.06.07. 18:41
1
Telefonom: Xiaomi Mi Note 10 Pro

Re: Kérdések/hibák

#555

Hozzászólás Szerző: Botond999 »

Egy probléma.
A Telefon egy Note 10 pro
Elindul a MIUI13 telepítése kb 80 százalékig elmegy majd újra indul a letöltés és így buggol ha sikerül kilépni belőle akkoreg folyamatosan dobálja ki hogy elérhető rendszerfrissites. Valakinek van ötlete mitoltlehet ?

Van elég tárhely a telepítéséhez.
Nincs semmilyen belenyulas a softverbe minden gyári.
Nincsennek utolagos programok amik akadályozhatnák.
mache
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.09.26. 09:59
1
Telefonom: Redmi Note 11
Gender:

Re: Kérdések/hibák

#556

Hozzászólás Szerző: mache »

Redmi Note 11 ultraerős akku módban újraindul:
- ha kilépnék belőle
- ha a Beállításokba lépek

A billentyűzet vessző karaktere helyett nagyon gyakran pontot ír, s új mondatot kezd nagybetűvel, automatikusan.
Rém irritáló.

Minden a legfrissebb, de egyetlen update sem segített.

Ötletek?
Köszönöm.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#557

Hozzászólás Szerző: rajen »

A billentyűnél az a gyanúm, hogy a dupla szőköz tesz egy pontot és új mondatot kezd. A többi talán bug. Jelenteni kell és lehet a következő frissítésben javítják.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Annie86
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.01.24. 07:16
5
Telefonom: Redmi Note 12

Re: Kérdések/hibák

#558

Hozzászólás Szerző: Annie86 »

Sziasztok!

Bár Redmi Note 12S-nél szembesültem egy hibával, itt kérdeznék, mert ez valószínűleg általános bug, nem telefonfüggő.
Egy hónapja van meg a mobil, azóta konkrétan nem lehet normálisan rácsatlakozni vele az otthoni wifire. (Nyilvános hálózatot még nem próbáltam, nem voltam olyan helyzetben, hogy kelljen.) Maximum fél percig működik, minden szuper, aztán eldobja a jelet, nem is mutatja a hálózatot, majd mutatja, de nem lehet rákapcsolódni, aztán nagy nehezen csatlakozik, csak hogy fél perc után megint eltűnjön a jel, és minden kezdődik elölről.
Természetesen az összes fellelhető módszert kipróbáltam, hálózati beállítás reset, újraindítás, stb. Miui 14 és HyperOS alatt ugyanúgy jelentkezett a probléma. Oukitel és Motorola mobil gond nélkül csatlakozik, csak a Redmi nem akarja az igazat.
Olvastam, hogy az ipV6 bekavarhat - nálunk Telekom router megy, ipV4 és ipV6 is van, érdemes eseteg a 6-ot kikapcsoltatni?
Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13856
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#559

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

Ha minden wifinél ezt csinálja és ha egy hónapos a telefon, akkor vidd vissza garanciában. Cseréljék.

Tapatalkkal küldve az én EVR-N29 eszközömről


Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#560

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Nem lehet hogy megint a Bluetooth kavar be , habár nem tudom hogy egyszerre megy a kettő, de régebben volt rá példa egyes telóknál .
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Válasz küldése

Vissza: “Hibák”