Xiaomi Mi Pad ROM frissítések

CandySR
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.11.15. 20:13
8
Telefonom: Redmi 2

Re: Xiaomi Mi Pad ROM frissítések

#121

Hozzászólás Szerző: CandySR »

Sziasztok! Most érkezett a GB-től egy Mi Pad 3, MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.5.11 Beta.
Azt ígérték, hogy magyar nyelv is lesz benne, de nincs. Szlovák, szlovén, lengyel stb. mind van, csak magyar nincs.
Van esetleg egy szájbarágós leírás a romcseréről?


ropyyy
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.12.09. 23:13
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Pad ROM frissítések

#122

Hozzászólás Szerző: ropyyy »

Szia.
Hasonlóan Gearbestről vásároltam, pár nappal utánad kaphattam meg, és ugyanez a probléma, nincs magyar nyelv, mivel édesanyámnak szántam ajándékba, ezért engem is nagyon zavart, és most volt időm keresni egy jó leírást, és jó ROM verziót, amit magabiztosan elkezdtem feltelepíteni. A végeredmény MIUI 9 by xiaomi.eu, 7.9.7 verzió, és van benne magyar nyelv, és google play áruház is. Lehet másnak is hasznos lesz még, ezért leírom a lépéseket. Kell hozzá egy PC, USB kábel, és a tablet, semmi egyéb.


Ezt a videót követtem, először töltsd le a leírásban szereplő 3 programot, a TWRP-ből a cappu kódnevű kell, az a Mi Pad 3. Van amiből újabb verzió is elérhető más oldalakon, én inkább ezeket a verziókat használtam, pont ami a videó leírásában van:
UniversalAdbDriver, minimal_adb_fastboot_v1.4.2, TWRP_cappu

A ROM zip filet én innen töltöttem le, rövid kutatásom alapján talán ez egy sokak által használt friss verzió, ahogy láttam ennél sokkal újabb már nincs, mivel megszüntette a Mi Pad 3 támogatását a xiaomi.eu önkéntesekből álló csapata, túl sok eszközre kell hetente optimalizálják az új frissítéseket.
https://xiaomi.eu/community/threads/7-9-7-8.41441/
7.9.8 is elérhető ugyanezen a linken, én a 7.9.7-et töltöttem le sourceforge-ról.

Innen már egyszerű a dolog, csak a videóban részletesen bemutatott lépéseket kell követni. Egy dolog nincs részletezve a videóban, de a hozzászólásokban igen, az hogy hogyan lesz 776MB helyett a teljes 50+GB tárhely elérhető TWRP számára. Ehhez csak annyit kell tenni, hogy wipe -->advanced wipe --> kiválasztod a "Data" -t, majd rányomsz a repair or change file system --> Resize File System gombra. Ez azonnal elkészül, ahhoz, hogy lásd is az eredményét még egyszer formázni kell a data tárhelyet, ezt józan paraszti ész szerint én ugyanitt a menüből indítottam el, Wipe, advanced wipe, Data kijelölve, és talán volt egy format data gomb alul, arra nyomtam, de elvileg a fastboot-on keresztül is megoldható, ahogy a youtube videóban már egyszer benne van. Ez után ha újraindítod ne felejtsd el nyomni a Volume Up gombot, ismét TWRP-be lépsz be és már látni fogod a teljes tárhelyet.
Akkor lehet csatlakoztatni gépre, felmásolni a ZIP filet a videó szerint (a letöltött ROM-ot), aztán Install menü, kijelölöd a zip-et és jobbra csúsztatással mehet is. Ha kész, akkor reboot. Nekem megkérdezte akarom-e telepíteni a TWRP-t a rendszer alá is, hogy keressen frissítéseket, én nem kértem.
Nekem a vártnál hamarabb települt, kb 3 perc és a MIUI 9 logó fogadott.

Sok sikert!
zsoltey84
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.01.14. 13:01
5
Telefonom: Xiaomi Mi 10T Pro
Gender:

Re: Xiaomi Mi Pad ROM frissítések

#123

Hozzászólás Szerző: zsoltey84 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek! Adott egy mipad 4, kínai miui 10-es rommal. Szeretnék felrakni rá valami stabil eu romot a magyar nyelv miatt. Jelenleg megkértem a bootloader nyitást a xiaomitól. Továbbiakban milyen TWRP-t kell használjak, valamint melyik eu romot javasoltok? Köszönöm!
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Mi Pad ROM frissítések

#124

Hozzászólás Szerző: rajen »

Rossz helyre írsz koma. Ez az első Mi Pad témája, értelemszerűen válaszd ki a Mi pad 4-et...
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Mcsaba64
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.04.16. 19:24
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Pad ROM frissítések

#125

Hozzászólás Szerző: Mcsaba64 »

Mi pad 1 re magyar nyelvű rom kellene. Köszönöm
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Mi Pad ROM frissítések

#126

Hozzászólás Szerző: rajen »

MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi Pad”