Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

Xiaomi és MIUI hírek minden mennyiségben
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28442
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#21

Hozzászólás Szerző: rajen »

Minden féle képpen megtartjuk a fórumot. 31.000 taggal nem kéne szórakozni. Itt annyi anyag gyűlt fel az elmúlt 5 év alatt, hogy semmi nem képes pótolni. Még ha elveszik a domaint és csinálnak rá egy oldalt, a fity fenét sem fogja érdekelni.


MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#22

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Azert remelem lesz tajekoztatas arrol majd (akar az uj domain alatt feltuno forumon mar), hogy miert is pont mostansag jott elo ez az egesz mizeria a jogsertessel, es miert nem x evvel ezelott. Furcsa parhuzamot erzek itt egy nemsokara nyilo bolt kozott, de lehet rosszul erzem. Ahogy arrol is szivesen olvasnek (nem gyuloletbeszed vagy egyeb formajaban, hanem normalis tajekoztataskent), hogy hogyan vette ezt eszre a nagy xiaomi inc hirtelen, mert az is gyanus, hogy erre valaki(k) esetleg direkt felhivtak a figyelmet a vallalatnak. Jo lenne tisztaban lenni vele, ha vannak ilyen joakaroi a forumnak es a kozossegnek :)
FASZAGYEREK
Valami hasonLÓra gondoltam !!!
Valami hasonLÓra gondoltam !!!
Hozzászólások: 1938
Csatlakozott: 2016.08.04. 03:52
7
Telefonom: Nincs
Tartózkodási hely: Degec városa !
Gender:
Kapcsolat:

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#23

Hozzászólás Szerző: FASZAGYEREK »

A csúcson kell abbahagyni !!!!!

:)) :)) =))

( na csak vicckelődtem )

Amúgy rajen azt mondta, tele a kassza, most kell megpattanni !!!

( el ne hidd )

:))
Xiaomi Redmi 9 4/64 NFC (Global) Miui 12.5 Android 11
Xiaomi 11T 8/128 Moonlight White
walaky
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2014.10.15. 11:59
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#24

Hozzászólás Szerző: walaky »

Véleményem szerint az anyaceget max akkor lenne érdemes szidni, ha csak a MIUI.hu domainre lenne szükségük. Ez még valamennyire érthető is lenne részükről. Viszont a többi domain kb kizárt, hogy a racsodalkozas szintjénel egy picit is jobban foglalkoztatna őket, de inkább meg annyira se... Csak ugye a jogokat ők birtokolják, vagyis csak ők léphetnek az ügyben. Ergo kb osztom Mile véleményét. WayteQ szervizhez 1x volt szerencsém (fizetős "vevő" lettem volna...), pont elegendő volt ahhoz, hogy ne nagyon akarjak oda garanciát. Ami meg a boltot illeti, ha jól láttam néhány árat (pl mi tv box 3 akciósan 25 ropi, normál áron 30), finoman szólva is vicc. Nem látok bele a pénzügyi részletekbe, de nem gondolnám, hogy pl egy GB, vagy Alis boltoknal drágábban kapják a cuccokat, ehhez képest 40, 50, de pl az emlitett tvboxnal cirka 100%-kal magasabb árat nem nagyon lehet áfával, meg artisjust-tal magyarázni.

Bocs a kifakadasert, de már egy ideje a bogyomben volt, valahova ki kellett engedni a gőzt
Ha esetleg úgy gondoljátok, hogy ez nem ide való, toroljetek nyugodtan, nem sértődök meg :) bár a tények attól még tények maradnak...
Avatar
xabolcs
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 793
Csatlakozott: 2016.03.31. 01:20
8
Telefonom: Egyéb

Medálok

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#25

Hozzászólás Szerző: xabolcs »

Es majd az uj forumon mirol fogunk beszelni?
Gondolom nem MIUI-rol. :D

Vagy mindenki FASZAGYEREK lesz es kapunk rogton antiMIUI rangot? 😂
ungawa
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016.12.26. 13:59
7
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#26

Hozzászólás Szerző: ungawa »

Sziasztok

Valóban igaz lehet, hogy a 31000 tag nem aktív teljesen. Én sem, ennek ellenére, olvasom az engem érdeklő és érintő részeket. 1-200 fős petíciót elküldeni nem is érdemes. Viszont ha van lehetőségeket, állítsátok össze azt a Peti Ció lapot, menjen ki körbe email minden tagnak, benne egy pár soros tárgyilagos bemutatása az ügynek és a link, amin tudnánk jelezni, hogy kérjük meghagyni az oldalt.
MIUI mint olyan jogvédett valóban. A cég terjeszkedése látható, ennek része ez is a részükről. Ha pedig nem akarnak megegyezni, hozzájárulni, kell egy olyan domain név, ami nem MIUI, de eléggé hasonló. MI.UI.hu pl.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28442
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#27

Hozzászólás Szerző: rajen »

Lehet nyugodtan írni bármit ide, most engedékenyebb vagyok. De alaptalanul ne vádaskodjon senki, a WayteQ tegnap írta a Xiaominak az ügyben, ők is várják a választ az anyacégtől. Ma reggelre törölték a Hello Xiaomi youtube csatornát is, a pár száz videójával együtt. Oda is fellebbeztem, bár kevés eséllyel.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13858
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#28

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

Fenntartom, hogy nem lesz jó kezekben a hazai store...de ne legyen igazam...eddig is kínából vásároltam...ezután is onnan fogok.
Az ÁFA + a kapzsi árrés versenyképtelenné fogja számomra tenni a store-t...s még a 2 év magyarországi garancia sem orvosolja ezt.

Ha én lettem volna a tárgyaló cég, bizonyosan letárgyaltam volna a rajongói oldal kérdését is, de nem én voltam...
Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
Avatar
Wittman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2015.11.03. 11:13
8
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
Gender:

Medálok

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#29

Hozzászólás Szerző: Wittman »

Ezt a domaint problémát addig értem, hogy a MIUI angol jogászai léptek, hogy a MIUI és Xiaomi nevet használva Magyarországon lett regisztrálva domain név. Mivel semmi nem szabályozza, hogy milyen domain címet lehet létrehozni tudomásom szerint(de meglehet már rosszul tudom), csak az esik ellenőrzésre, hogy nem foglalt-e a domain regisztráció során.

Ilyen esetben ezt normálisan úgy szokták intézni, hogy ha valakinek szüksége van egy már regisztrált domain névre, akkor azt megegyezés(pénzügyi) tárgya, hogy mennyiért adja át az aki, már regisztrálta. Jó pár leleményes ember befoglalt már így nagy cégek domain címét, majd a nagy cégek fizettek a létrehozónak nem kevés pénzt, hogy adják át nekik. Még így is megérte a nagy cégeknek.

Gondolom itt nem történt ez meg és megkeresés sem történt a normális megegyezésre a domain név használatáról, így viszont gusztustalan erőből intézni a dolgot. Most csalódtam a Xiaomiban...bárki és bármi is áll a dolog mögött.

A faszbukos, tecsöved dolgot meg végkép nem értem... ennyit a szabadságról...a demokráciában nincs szabadság...

Nem tavaly lett a magyar MIUI fórum helyezett(második), akkor senkinek nem tűnt fel és nem volt baj?
http://en.miui.com/thread-1584952-1-1.htmlhttp://en.miui.com/thread-1584952-1-1.html
Üdv
Wittman
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28442
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Lecsapott a Xiaomi keze, TÖRÖLNEK MINKET!!!

#30

Hozzászólás Szerző: rajen »

Azokat a nyereményeket is azóta küldik...
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Válasz küldése

Vissza: “MIUI Hírek”