MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

Xiaomi és MIUI hírek minden mennyiségben
Avatar
parkasz
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2013.12.14. 11:42
10
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Medálok

MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#1

Hozzászólás Szerző: parkasz »

Sziasztok!

Ma egy kis vizuális összehasonlítást láthattok két MIUI rendszer, a 9 és a 10 között.
Lássuk hát!


Kép

A MIUI 10-ben fejlesztői csapat a korábban megismert MIUI hibák javítására összpontosított, így javítva a rendszer stabilitását és tovább gyorsítva a rendszert. A hibajavítás mellett sok vizuális változás is történt a MIUI 10-ben és elérhető lett néhány csodálatos és frankó funkció, amely reméljük elnyerik tetszésetek!

Zárképernyő

Már a legfrissebb MIUI 9-es verziókban a felhasználók észrevették, hogy a zárképernyő bal felső sarkában található óra helye megváltozott és középre került, hogy jobban harmonizáljon az új stílussal.

Kép

Kezdőképernyő

Alapértelmezett vagy Korlátlan téma használata esetén nem észlelhető semmilyen jelentős vizuális különbséget, kivéve, hogy több élő ikon animáció lett a korábbi MIUI verzióhoz képest.

Kép

Alkalmazás tár

Belekerült a Mi AI parancsikon és a vadonatúj Mi Home kártya, hogy gyorsan hozzáférhess az intelligens Mi Home termékekhez, és könnyedén irányíthasd azokat.

Kép

Legutóbb használt alkalmazások tálcája

A legfrissebb alkalmazások tálcáját a MIUI 10-ben vezették be, teljesen másnak látszik, mint amilyennel más operációs rendszereken lehetett találkozni. Miután kiismerted nagyszerűen használható, mivel mostantól eltávolíthatod az alkalmazásokat azáltal, hogy balra vagy jobbra húzod őket.

Kép

Értesítési sáv

Ha minket kérdezel, ez az egyik legjobb vizuális változás, amelyre szükség volt a MIUI-ban. Most olyan, mint az Android P alatt, így jól néz ki bármilyen háttérrel. Tisztán tökéletes!

Kép

A hangerőszabályozó

A hangerő csúszkák is új megjelenést is kaptak. Miután elkezdtétek használni azt hiszem, hogy imádni fogjátok őket!

Kép

Időjárás

A legjobb időjárás alkalmazás új külsőt kapott a MIUI 10-ben, ez letisztul, ám mégis remekül néz ki.

Kép

Óra

Még az Óra alkalmazás is kapott egy új sötét külsőt, amelyet így egyszerűbb és nagyon kényelmes használni.

Kép

Naptár alkalmazás

Az új, minimalista dizájn az új Naptár alkalmazás legnagyobb erénye. Minden fontos eseményt, születésnapot és emlékeztetőt tudsz benn rögzíteni.

Kép

Updater

Számunkra flash-elés függők számára, ez az egyik kedvenc, ahol bármikor ellenőrizhetjük érkezett-e valami új a telefonunkra.

Kép

forrás: http://en.miui.com/thread-2989851-1-1.html


Avatar
MVSV
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1324
Csatlakozott: 2014.12.13. 21:22
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Magyarország, Fejér megye
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#2

Hozzászólás Szerző: MVSV »

Tetszetős. A Hangerő szabályzó és az értesítési sáv jól néz ki, főleg hogy a fényerő szabályozó külön csúszkát kapott. Köszi az infokat. Várjuk...
Fő telefon: Mi11 Lite 5G NE
Tartalék: Redmi Note 9S
Nyugdíjas készülékeim (még mind működik):
Xiaomi Mi3, Redmi Note 3 Pro (Kenzo), Redmi Note 5 Pro (Whyred),
Kép
Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#3

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Nem rossz. Személy szerint, én a motorháztető alatti változásokra, de főleg a hibajavításokra leszek kiváncsi.
Igaz, nagy csodákra nem számítok, főleg azért, mert a telefonom alap android verziója nem fog változni. Legfeljebb enyhe ráncfelvarrás lesz.
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Avatar
MVSV
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1324
Csatlakozott: 2014.12.13. 21:22
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Magyarország, Fejér megye
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#4

Hozzászólás Szerző: MVSV »

Ez így van. Nekünk már csak egy kis külcsín változás és ráncfelvarrás maradt. Cserélném én új készülékre a régit, de amíg csak ezek a péklapát méretek vannak addig marad ez.
Fő telefon: Mi11 Lite 5G NE
Tartalék: Redmi Note 9S
Nyugdíjas készülékeim (még mind működik):
Xiaomi Mi3, Redmi Note 3 Pro (Kenzo), Redmi Note 5 Pro (Whyred),
Kép
FuLL
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015.04.28. 11:09
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Tartózkodási hely: Kepler-442b
Gender:

Re: MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#5

Hozzászólás Szerző: FuLL »

- OFF -

Bátorkodom ide beírni a kérdést, mert úgy láttam sehol máshol nincsen megemlítve a fórumon. Ennek nem tudom mi az oka, egyszerűen "halott" ez a fórum vagy pedig senkit sem érdekel? :D Erről lenne szó: http://en.miui.com/thread-2804733-1-1.html A letöltés rész !!!3hete!!! elérhetetlen, azt írják rendszerfrissítés miatt. Bár igaz nekem semmi szükségem rá, mert egy matuzseálemi korú Xiaomi Redmi 1s-t nyüstölök és ezen nekem kiválóan működik a MIUI 7, de sok embernek azért szerintem igazán előnyös lenne, ha el tudná érni ezt a részt! Egész egyszerűen ez hihetetlen még ha tönkremennek a szerverek is amin tárolják, de nyilván ez hülyeség, meg ha még is tudnak újat venni meg gondolom van egy csomó biztonsági mentésük szóval egyszerűen nem értem az okát. Vagy valami probléma van globálisan a MIUI rendszerekkel? De ha már kiadták őket valaki előbb utóbb úgy is rá fog jönni. Nagyon sajnálom egyébként és remélem nem lesznek hosszú távon ennek erős negatív következményei, mert nagyon kedvelem - a kis hibái ellenére is - ezt a telefont és a MIUI rendszert is. Ilyet szeretnék venni majd újra, majd akkor ha ez esetleg az örök vadászmezőkre távozik vagy már olyan lassúnak számít, mint ma már egy nokia 3310-es! :D Szóval mi a fene történik itt tudja valaki? (Persze írtam már itt, pár "Isten" szinten lévő usernek a fórumban, de egyikük se méltatott egy hangyaf...nyi válaszra se, ezt már megfigyeltem ritka kivételektől eltekintve máshol is, hogy azért mert 13887172 több hozzászólása van, mint nekem fél életét az adott fórumon tölti, akkor hogy jövök én ahhoz hogy kérdezzek és esetleg választ reméljek egy ilyen valakitől. :D )

- OFF -
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FuLL 2018.06.28. 18:09-kor.
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#6

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Majd meglátjuk élőben,remélem , hogy milyen lesz , én már annak is örülök,hogy a fényerő szabályzónál nem kell azt a kis pöttyöt eltalálni,ha világosabb képet szeretnék látni,de mintha egy kicsi iOS szerű lenne
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#7

Hozzászólás Szerző: rajen »

Tavaly augusztus óta ez az első bejegyzésed, ami nyilvános. Nem tudom kinek írtál már itt a fórumon, nekem pl. még nem. Pedig itt én vagyok a legnagyobatyaúristencsászárkirály, ha érted mire gondolok. ;) Ezzel kellett volna kezdeni, a telefonod fórumában, vagy egy általánosban, pikk-pakk kaptad volna is a választ, hogy fingunk sincs, mi van a letöltés oldallal. Írok az illetékeseknek, hogy wtf a letöltéssel és ha jön válasz, megosztom veletek! Elégedett vagy? :D
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
FuLL
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015.04.28. 11:09
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Tartózkodási hely: Kepler-442b
Gender:

Re: MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#8

Hozzászólás Szerző: FuLL »

- OFF -

Valóban ritkán jártam ide. Többnyire csak akkor, amikor kísérletezgettem azzal melyik MIUI legyen rajta a telefonon és ehhez néztem a telepítési útmutatókat. Mellesleg a sors iróniája, hogy pont neked (is) írtam! :DDD Méghozzá ekkor: Sent: 2018.06.16. 10:09 Az elküldöttekben van elküldöttként, de lehet akkor nem működött tökéletesen ez a rész és neked nem jelent meg. Még pár hete amikor itt jártam oda akartam írni az általánosba csak akkor volt valami fórummal és nem is láttam friss hozzászólásokat úgy gondoltam, lehet egy hét is mire reagál valaki addigra meg a probléma meg is oldódik nincs értelme. Aztán most, hogy megnéztem újra látom még azóta is tart ezért úgy döntöttem beírok abba a topicba amiben a legfrissebb hozzászólás van. Ez történetesen pont egy MIUI verzióval kapcsolatos amiket ugye onnan le lehet tölteni, külön letöltési téma nem volt ezért bátorkodtam ide írni. De érdekes, hogy nem tudsz - tudtok - róla hisz már több hetes a probléma és gondolom sokaknak okoz bosszúságot. Mindegy azért kíváncsi vagyok mi lesz, ja meg akkor ha már úgy is itt szétoffoltam a témát nem tudod véletlenül mikor van esély arra, hogy MiBand 3 kijöjjön? Nagyon húzzák azt is sajnos! Előre is köszöni a legkevesebbet hozzászóló kis padavan a fórumban! :DDD :P

- OFF -
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2018.06.28. 18:31-kor.
Ok: NE IDÉZD AZ ELŐTTED SZÓLÓT FELESLEGESEN!!!
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#9

Hozzászólás Szerző: rajen »

Ja hát kérem szépen itten voltak fennakadások rendesen, éjszakákat sírtam végig az elveszett fórum bejegyzések miatt, mert elszállt az adatbázisunk és ráadásul új alapot kapott a fórum, meg kinézetet, meg jutifalatokat. Szinte semmi nem kerüli el a figyelmem, mondom szinte, de előfordul. De látod, itt már azonnal ment is a válasz. Egyébként a kínaiak senki orrára nem kötik az infókat, főleg nem belsőt, így a letöltés oldalról tényleg csak a marslakók tudnak rajtuk kívül, ők meg elköltöztek az Androméda-ködbe és hát a 2,5 millió fényév kicsit sok a rádióhullámoknak, úgy kábé 7 millió év múlva kapnunk választ. A fórumon napi 21 hozzászólás születik átlagosan, szóval nem mondhatni, hogy halott. Csak te nem oda jársz, ahol beszélgetnek az emberek az istenekkel. :D
A Mi Band 3 meg már rég kint van, sőt már le is fordítottuk magyarra... ifjú padavan. :p
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
FuLL
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015.04.28. 11:09
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Tartózkodási hely: Kepler-442b
Gender:

Re: MIUI 9 vs MIUI 10: külső és dizájn

#10

Hozzászólás Szerző: FuLL »

- OFF -

Köszi a gyors válaszokat jó arc vagy! :-bd A MiBand valóban "régóta" kint van, 2 hete látom az első árat az árfigyelőjében. Nekem az még nem régi! xD 1 hónapja nézhettem utoljára fent van-e már. A letöltési rész meg tényleg nagyon érdekes, hogy nem megy ennyi ideje és semmi nem történik. K*rvára remélem, hogy nem okoz semmi gondot és szárnyal tovább ez a márka, mert én nagyon megkedveltem! Akkor lépek is hosszú időre újra és tovább rontom a napi átlag hozzászólás mutatómat! :D Nálad a majd 15 ezer hozzászólás nagyon kemény, ha tegyük fel fél percet szántál egyre akkor az olyan, mintha 5,2 napig írnál pihenés nélkül egyfolytában hozzászólásokat! Nagyon beteg! :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2018.06.28. 19:51-kor.
Ok: Nem idézzük az előttünk szólót!
Válasz küldése

Vissza: “MIUI Hírek”