Az mdnsd process szívja az akkut

Olyan témák gyűjtő helye, ami nem igazán specifikus, ide jöhet minden
Válasz küldése
Spresso
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.08.30. 09:23
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Az mdnsd process szívja az akkut

#1

Hozzászólás Szerző: Spresso »

Kb. egy hónapja a Mi 9 (gyári Global ROM volt) a korábbi viselkedéséhez képest hirtelen 50-60%-kal rövidebb ideig működött egy töltéssel. Előtte az appok akku-használatát nem figyeltem. Keresni kezdtem a hiba okát, és észrevettem, hogy az "mdnsd" folyamat a legnagyobb fogyasztó, napi szinten és óránkénti bontásban is folyamatosan az élen van, a második app fogyasztásának általában a dupláját eszi meg. Két dolog történt a változás előtt: telepítettem a Firefox böngészőt, amit a megnövekedett fogyasztás miatt pár nap után töröltem, ill. egy új Tenda access point került a lakásomba. Utóbbit nem tartom fontosnak, mert nem csak otthon használom és az mdnsd más helyszíneken is ott van az élen.
~x( Nagyon bosszantott, nyitottam a bootloadert, TWRP-t, xiaomi.eu ROM-ot és Magisk-ot tettem fel tiszta telepítéssel. Direkt nem raktam vissza semmit a backup-ból, üresen kezdtem figyelni mi történik (telefon, Mi-fiók, Google-fiók aktiválva, call log, sms log, és contacts visszatöltve a fiókokból).
Kerestem a fórumon és a neten, az mdnsd 2015-ben és 2017-ben volt téma, ROM-ok és appok frissítésével eltűnt a porondról.
Kézzel le tudom lőni terminal emulátorral, de valami mindig elindítja. Ha elindul már nem tűnik el, talán néha egy-két helyezést lejjebb csúszik a fogyasztási listán.
Szívesen vennék ötleteket, tapasztalatokat, hogyan tudnék megszabadulni ettől a csúcsfogyasztótól.


Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Az mdnsd process szívja az akkut

#2

Hozzászólás Szerző: rajen »

Két lehetőséged van:

1. Ha van ROOT
ES Explorer vagy hasonló ROOT fájlkezelővel nyisd meg a \System\Bin\ mappát és keresd meg benne az mdsnd fájlt, nyomj rá hosszan és minden engedélyek pipát törölj. Indítsd újra a telefont.

2. Ha nincs ROOT
Beállítások - Telepített alkalmazások - Minden alkalmazás - UniPlay alkalmazást tiltsd le. Indítsd újra a telefont.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Spresso
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.08.30. 09:23
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Az mdnsd process szívja az akkut

#3

Hozzászólás Szerző: Spresso »

Köszönöm Rajen, óriás vagy! :-bd Eltűnt a process az engedélyek megvonásával. Több root fájlkezelőt kipróbáltam (nekem az ES Explorerrel nem sikerült), a 3C Explorer segített.
Az UniPlay törlését megtaláltam más fórumon is, de nekem sem root nélkül, sem root mellett nem volt ilyen app.
Válasz küldése

Vissza: “Általános témák”