Xiaomi Wireless és Portable Mouse

Válasz küldése
lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Xiaomi Wireless és Portable Mouse

#1

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Örülök, hogy indult egy ilyen téma is.
A címben szereplő egereket vásároltam meg, bízva a Xiaomi minőségben.
A Wireless-nek nevezett egér 2,4GHz-es frekvencián saját vevőjével kommunikál. Az egér relatíve kicsi méretű, de még használható. Számomra eddig egyetlen zavaró tényező, hogy az oldalán van egy gomb, ami nekem útban van. Funkciója böngészőkben a visszaugrás. Görgője is finoman teszi a dolgát. most épp egy fehér asztallapon használom mindenféle alátét nélkül és nem érzek akadozást a mutató mozgatásában.
A Portable változat már drágább egy kicsit. Ez már a dobozán is meglátszik, egy esztétikus dobozban kaptam meg aminek a tartalma úgy tolható ki a héjból, míg a másikat egy sima kis papírdobozban.
Ez az egér a 2,4GHz mellett tud Bluetooth-on is csatlakozni. A két módozat között az alján lévő nyomógombbal tudunk váltani. Ha zölden világít, akkor 2,4GHz-en, ha kéken akkor bluetoothon csatlakozott. A másik egérnél nagyobb alapterületű, de laposabb kialakítású. A görgője nagyon finoman gördül, szinte nem is érződik kattanás miközben használjuk. Nekem már talán egy kicsit túl lapos is.
Kíváncsi vagyok mások véleményére is, írjatok!


Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Re: Xiaomi Wireless és Portable Mouse

#2

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Hát sajnos a BT-je 4.0-ás ami tök jó, de csak a telefonom tud itthon ilyet. Erre pl nem gondoltam. Azt reméltem, hogy milyen jó lesz a feleségem laptopjához, de az még nem tud 4.0-ás BT-t. Ha neg már adapter kell, akkor nehet a 2.4GHz-es adapterével is.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 3 eszközömről
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2017.10.17. 17:42-kor.
Ok: Nem idézzük az előttünk szólót!
Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
Avatar
jobarathok
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2016.04.16. 16:44
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Medálok

Re: Xiaomi Wireless és Portable Mouse

#3

Hozzászólás Szerző: jobarathok »

Nekem a gyönyörűséges portable van. Először én is azt gondoltam, hogy túl lapos lesz, de nincs gond vele (nem játékra a nagy gépen, csak laptophoz használom). A TV-vel csak az adapterrel megy, de nagyon cool :)
lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Re: Xiaomi Wireless és Portable Mouse

#4

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Telefonon próbálta valaki? Felismeri a telefonom egyből, de a jobb gombra a vissza funkció van rendelve. Ez akkor hátrány számomra, amikor pl teamviewerrel egy távoli gépen matatok. Sajnos nem tudom előhozni a jobb gombos menüket a távoli gépen. Létezik erre valami konfig, amivel át lehet állítani?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 3 eszközömről
Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
Avatar
gidano
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.04.03. 18:42
9
Telefonom: Nincs
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Wireless és Portable Mouse

#5

Hozzászólás Szerző: gidano »

Szia!

Jómagam is használom vagy három hete a laposegeret laptophoz.
Szándékom szerint egy USB port kiváltása lett volna a fő cél, de nem jött össze. A BT csatlakozást pár percnyi használatot követően eldobja, használom folyamatosan. Így ebben az üzemmódban számomra használhatatlan sajnos.
A laptopom BT4.0 adapteres, drivere az elérhető legújabb, így nem ott látom a gondot.
Esetleg van valakinek ötlete-megoldása a folyamatos BT használathoz?

Üdv.
gidano
Galaxy S10e, Galaxy A40 | SymPDA Android Blog - Használjuk magyarul az Androidot
vcapone
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2014.11.22. 20:48
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9

Medálok

Re: Xiaomi Wireless és Portable Mouse

#6

Hozzászólás Szerző: vcapone »

Portable van, de már nem is használom. Kb. 3 hét alatt a scrollja elpiszkolódott, ezáltal nehézkesen működik, visszaugrál az oldal stb. Nem fogom 3-4 hetente pucolgatni. Meguntam, vettem egy magic mouse 2-t.
Avatar
jobarathok
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2016.04.16. 16:44
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Medálok

Re: Xiaomi Wireless és Portable Mouse

#7

Hozzászólás Szerző: jobarathok »

Nekünk szeptember óta van meg a portable, de nincs baj vele. A laptop mellett néha TV-nél is használjuk, ott mondjuk csak az adapterrel megy.
Izsolt75. Most kipróbáltam egy Lenovo tablettel, semmit nem csinál a jobb gombra, s nem is tudom állítani.
lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Re: Xiaomi Wireless és Portable Mouse

#8

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Szenvedtem a karácsonyi szünetben a portable moussal, azt hittem tönkrement az én egerem bluetooth-a is, nem látta semmi eszköz. Aztán kerestem a neten valami leírást, és abból kiderült, hogy van olyan lehetőség, hogy a funkcióválasztó gombot hosszan nyomva tartjuk, akkor valami más kapcsolódási móddal kapcsolódik. Újból hosszan megnyomva már látta is megint minden.
Itt találtam a leírást: Mi Portable mouse Manual
Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
Freddious
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.07.17. 05:24
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Re: Xiaomi Wireless és Portable Mouse

#9

Hozzászólás Szerző: Freddious »

Sziasztok!

Napra pontosan ma rendeltem meg 5 hónapja az oldalgombos vezeték nélküli egeret {Xiaomi Mi Mouse 2 (WSB01TM)}, teljes megelégedéssel használom azóta is. Az egész egér műanyagból készül, de talán elmondható, hogy a jobbik fajtából. Az egér felülete matt, nem gyűjti az ujjlenyomatokat. Az egér felső része könnyedén eltávolítható, mágnessel tartja a helyén magát. Ezt eltávolítva férünk hozzá az egy darab AA elemhez (már eleve benne van az egérben), amit a hivatalos leírás szerint évente elegendő cserélni. Az egér bal oldalán van egy alapértelmezetten "vissza" gombként funkcionáló gomb, de harmadik féltől származó alkalmazással (X-Mouse Button Control) remapolhatjuk, akár lenyomás hosszúságától függő funkciókat is rendelhetünk hozzá. A mikrokapcsoló típusa OMRON B3S1000s, míg az érzékelőé PIXART PAW3212DB-TJDT, ami egy "trash irodai szenzor".

Kép
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi egerek”