Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#1

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Üdv mindenkinek!

Azért jött létre ez a fórumtéma, hogy tapasztalatok és infók cserélhessenek gazdát azok közt, akik ilyen izzót vettek, vagy szándékoznak venni a közeljövőben.

Az izzóhoz való hozzájutás több helyről is megoldható, az egyik ilyen a GearBest, amelyről jók a személyes tapasztalatok. Az első amire érdemes odafigyelni, hogy vásárláskor biztos a megfelelő változatot tegyük a kosárba (RGBW vs fehér), a nevét leszámítva a nyaka is más az izzónak, a színes fajtának szürke színű, míg a szimpla fehér fényűnek fehér.

Ha megjött a kütyü és kibontásra kerül látható, hogy minőségi darabról van szó. Ami kibontás után első akadályként szembejöhet az emberrel, az a teljesen kínai leírás/beüzemelési útmutató. Kicsit egyszerűbb a "fehérember" számára az angol nyelv, így a csatolmányban megtalálható PDF-et ajánlom mindenkinek.

Előkészületek a beüzemeléshez:
1) Legyen a telefonon a Mi fiók és a MiCloud beállítva.
2) Érdemes az otthoni WiFi csatlakozását a telefonban automatikus csatlakozásra állítani, és fel is csatlakozni rá.

Nézzük is a beüzemelést:
1) Győződjünk meg róla, hogy nincs áram alatt a bütykölendő foglalat, majd tekerjük be az izzót a helyére és kapcsoljuk fel a lámpát. Lehetőleg ne zárt (asztali) lámpába tegyük, mert magas fényerőnél melegszik rendesen az eszköz.
2) Töltsük le a Yeelight és Mi Home nevű app-okat a telefonunkhoz tartozó áruházból, majd jelentkezzünk be a Mi fiókkal.
3) A Mi Home nevű appot ajánlott használni a párosításhoz személyes tapasztalat alapján. Induláskor engedélyt fog kérni sok dologhoz, engedélyezzük őket. A régiónál válasszuk a "Mainland China" opciót, majd alul lépjünk át a My devices fülre.
4) Az app elkezdi keresni rögtön a háttérben a lehetséges eszközöket, meg is kell találnia az izzót, ami közben világít. Válasszuk ki a megjelenő Yeelight feliratú eszközt.
5) Kérni fog egy WiFi hálózatot és az ahhoz tartozó jelszót, nyilván itt meg kell jelennie annak a hálózatnak, amihez kapcsolni szeretnénk. Válasszuk ki a szükséges SSID-t és írjuk be a hozzá tartozó jelszót.
6) Továbblépéskor ezt az app eltárolja és átküldi az izzó memóriájába, hogy az is tudjon csatlakozni a WiFi hálózathoz a továbbiakban. Erről informál is a folyamat közben az app. Senki ne ijedjen meg és ne állítsa le a folyamatot, ha látja, hogy az elején lekapcsolódik a telefon a WiFi hálózatról, mert ilyenkor kapcsolódik fel az izzó által létrehozott hotspotra, ahol átadja neki a WiFi-s adatokat. Ezután pedig visszakapcsolódik a rendes WiFi-re.
7) Ha minden megfelelően történt a végén kiírja a sikeres csatlakozást a program, és lehet helyiséget választani. Valamint ha be van pipálva, tesz ki egy ikont az asztalra az izzóhoz, ahonnan irányítható a továbbiakban.
8) Kész is vagyunk, a Mi fiókhoz is hozzákapcsolja az izzót a Mi Home, így a Yeelight nevű app-ban is meg kell jelennie. Személyes tapasztalat szerint a használathoz utóbbit ajánlom, mert szebb a felülete és angol a szöveg mindenhol. Talán funkcionalitásban is van némi eltérés.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Most pedig lássuk az esetlegesen felmerülő akadályokat és megoldási lehetőségeiket:
Probléma: Akinek a párosítás során elküldi az infót a telefon az izzónak, és utána az izzó fel is csatlakozik a routerre (routeren megnézhető a kliensek listájában), de mégis elhasal a folyamat a végén, annak jó eséllyel az internetszolgáltatója (pl Telekom) a ludas. Valamilyen oknál fogva blokkolhatják azt a szervert, ahova az izzó először kérést küld hálózatra kerülés után, emiatt nem sikerül a párosítás. Ilyenkor az izzó hotspot módja sajnos megszűnik, így többször próbálkozni nem lehet, amíg nem reset-eljük az izzót.

Első lehetséges megoldás: Az izzó alaphelyzetbe állítása a következőképpen megy: ki és be kell kapcsolni 5x az izzót a lámpában, a kapcsolások közt 1-2 másodpercet kell csak várni. Ha sikeres, elkezd színesen világítani több színben az izzó, majd állandó fehérre vált. Ezután érdemes még egyszer végigjátszani a fent leírt folyamatot a 4) ponttól.

Ha így sem megy, akkor kénytelenek vagyunk más internetszolgáltatón keresztül próbálkozni. Erre két lehetőség is van.
Második lehetséges megoldás: A kézenfekvőbb, hogy átvisszük ismerőshöz, baráthoz, rokonhoz a routert és ott játsszuk végig a folyamatot, így a WiFi környezet marad végig azonos. Ha így sikerül, akkor csak hazavisszük a routert és az izzót, és öröm-boldogság.

Harmadik lehetséges megoldás: A router-ünkben állítunk egy kb akármilyen ingyenes PPTP vagy L2TP (vagy OpenVPN ha támogatja) VPN-t, és ezen keresztül végigcsináljuk az eredeti procedúrát. A hide.me ingyenes PPTP VPN-jével kipróbálva, működik gyönyörűen a párosítás.

Negyedik lehetséges megoldás: Mobilnetről próbáljuk meg aktiválni az izzót:
Az eredeti módszer 5) számú pontjától csináljuk másképp. (Az izzónk világít és reset-elve lett előtte, így felismeri a Mi Home.)
1) A telefonon a személyes hotspot-nál állítsuk a hotspot nevét a router WiFi-jének nevére, a jelszót azonos jelszóra (és azonos jelszókezelési metódusra, pl. WPA2). Ez azért kell, hogy később már csak be kelljen kapcsolni a hotspot-ot rajta.
2) A router WiFi kapcsolatát beállítjuk az app-ban, amire jelenleg még a telefon is fel van csatlakozva, de ne lépjünk még tovább erről a felületről.
3) A routert áramtalanítsuk vagy kapcsoljuk ki benne a WiFi szórást.
4) A Mi Home app-ban most menjünk a tovább gombra a beírt WiFi adatoknál. Ekkor elküldi a WiFi adatait az app az izzónak.
5) Ha ez megtörtént írni fogja, hogy próbál netre mászni az izzó (kb 45%-tól). Ekkor gyorsan lépjünk át a telefonon a hotspot beállításaihoz és indítsuk el a hotspot-ot.
6) Ha minden jól sikerült, látható lesz a telefonon, hogy (legalább) egy eszköz csatlakozott a hotspot-hoz, ez az izzó lesz remélhetőleg, ha nincs más a háztartásban, ami erre a WiFi-re kapcsolódna.
7) Váltsunk vissza a Mi Home app-ra, ahol közben a hotspot-on keresztül aktiválódia kellett elvileg az izzónak, és sikerrel zárult a folyamat. Ha esetleg nem, akkor próbáltassuk újra még egyszer rögtön.
8) Siker esetén kapcsoljuk ki a hotspot-ot a telefonon és dugjuk vissza/kapcsoljuk vissza a routert/WiFi-t. Az izzó innentől használható már. :ymapplause:


Ötödik lehetséges megoldás: Ez kicsit több hajat/türelmet/szaktudást igénylő lehetőség: a mobilnet megosztása a telefonon / USB-s stickel a laptopban. Ha telefonról akarjuk megoldani a mobilnet (pl Vodafone) átjuttatását gépre, használjuk az USB kábelen történő megosztást. A laptop WiFi kártyájának képesnek kell lenni továbbá a WiFi hálózat létrehozására is. A WiFi laptopon keresztüli szórására a Connectify nevű alkalmazást lehet használni például, de ebből csak a tört/fizetős verzió engedi az SSID tetszőleges beállítását, amire szükségünk is lesz. A Connectify telepítése és indítása után adjuk meg a routerünk WiFi-jének SSID-jét és jelszavát, így szimuláljuk le azt a hálózatot. Erre az időre kapcsoljuk ki a WiFi-t a routerben, hogy ne legyen SSID-ütközés. A Connectify progiban a megosztandó netnél válasszuk ki az telefonunkról megosztott netforrást, a szóráshoz pedig a laptop WiFi kártyáját. Indítsuk el a a hotspotot és elvileg a telefon fel is fog csatlakozni rá WiFi-n keresztül. Innentől pedig zongorázzuk végig a 4-es lépéstől a beüzemelést. Ha sikerül a dolog, akkor utána vissza lehet kapcsolni a routerben a WiFi-t, előtte pedig leállítani a Connectify-t és a telefonos/USB stick-es megosztást. Kész is, az izzónak és a telefonnak is csatlakoznia kellene a routerhez, innentől babrálható az izzó :-bd

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Remélhetőleg mindenkinek elsőre sikerül akadálymentesen beizzítani a kütyüt, ha mégsem, akkor pedig a leírt megoldás segítségére lesz. További problémákat és esetleges megoldásukat mindenki leírhatja ide a fórumba, segítve ezzel másoknak.

:ympeace:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2018.02.14.
Elkeszult a program negyedik verzioja, amely teljes kinezet-atalakitason esett at, plusz mostantol minden operacios rendszeren teljesen azonos a megjelenese. Funkciokban megegyezik az elozo valtozattal. Ha valaki esetleg hibat talalna benne megis funkcionalitas teren, az jelezze, mert tervben van a funkciok ujragondolasa is a motohazteto alatt.

2018.03.18.
Elkeszult a program otodik verzioja, mely hibajavitasokat tartalmaz, valamint gyorsabb kommunikaciot biztosit az izzok iranyitasa kozben. Tovabbi ujdonsag, a halozat kivalasztasanak lehetosege, igy csak adott halozaton keres izzokat a program (annak hasznos, akinek tobb halozati kapcsolata is van egyszerre egy gepen).
YeelightController_v5

Tűzfal (Windows) beállítása a program használatához: Röviden összefoglalva, kimenő és bemenő szabályt is létre kell hozni a Java környezetre, ami az appot futtatja.
A bemenő szabály elvileg automatikusan létrejön, amikor a program első indításakor rákérdez a Windows tűzfal, hogy engedélyezze-e. Ez alapján a szabály alapján a kimenő szabályokhoz is létre lehet hozni a szükséges bejegyzést, ugyan azt kell az elérési útnak megadni kimenőbe, mint bemenőbe.
Egy esetleges Java frissítés esetén lehetséges, hogy nem fog működni az app megint, ilyenkor a kimenő és bemenő szabálynál át kell írni az elérési utat az újra, mivel a Java telepítési útvonalában szerepel az adott Java verziója is és ez ilyenkor változik nyilvánvalóan.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Frissítés: Az androidos Yeelight app-ban a beállításokban elérhető már a LAN Control funkció, amit korábban beígértek a Yeelight fejlesztők, így mostantól ha nincs otthon net, de a telefon fent van wifin és az izzó is, akkor lehet LAN-on is irányítani már, miután bekapcsolásra került a LAN Control funkció. Saját tapasztalat, hogy miután kilépek az appból (és kilövöm a folyamatok közül) deaktiválódik az előtte aktivált LAN Control funkció, így minden egyes app indításnál nettel kell rendelkeznie a telefonnak a külvilág felé, hogy betöltse a listába az aktív izzó(ka)t, majd ezután lehet aktiválni a LAN Controlt, és utána fog menni net nélkül is (az app kilövéséig). Elég félmegoldásnak tűnik így az első öröm után, de legalább már valamilyen van.
A hozzászólást 15 alkalommal szerkesztették, utoljára vitat6atlan 2018.09.27. 21:48-kor.


vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#2

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Természetesen az izzóról alkotott véleményeket is vésse be ide mindenki kedve szerint :D Hadd lássák a népek, hogy milyen frankó kis kütyü ez. Magam részéről nagyon meg vagyok elégedve a két izzóval, amit vettem. Erősebb a fényük fehérben és színesben is, mint amire számítottam. Remek minőségű a hardver is és a telefonos Yeelight szoftver is szerintem :)
Szegi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.01.16. 20:30
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#3

Hozzászólás Szerző: Szegi »

A mobilnetes rész kissé túl van bonyolítva. Bekapcsolom a telón a hotspotot, frissíti az eszközt, utnána már használható wifiről.
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#4

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Ezt ki is próbáltad és működött? Csak azért kérdem, mert nyilván én is ezzel kezdtem, de a telefon nem tud egyszerre wifi hálózatra csatlakozni is, meg wifin saját hotspotot is szórni, legalábbis az én Mi4-em nem tud. Ráadásul a hotsporta az izzó fel sem csatlakozott nálam, amit a telón osztottam meg. De ha neked sikerült, akkor kérlek írd le ezt a verziót, biztos van aki jobban örülne egy egyszerűbb megoldásnak.

Szerk: Csak sikerült végül kitrükközni a mobilnetes wifi hotspotos megoldást is, hogy működjön, frissítettem az eredeti leírást. Nálam működik ez a verzió is, kicsit gyorsnak kell lenni hozzá a hotspot indításkor, de annyi baj legyen. :D
Szegi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.01.16. 20:30
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#5

Hozzászólás Szerző: Szegi »

A gateway, power strip, smart socket nálam nem akart elindulni, mert az első szoftverfrissítés mindig megállt kb. 91%-on időtúllépés miatt, pedig elég sokat próbálgattam és a routeren is minden szűrést kikapcsoltam (Vidanet szolgáltató, régi Netgear router). Végül csak úgy sikerült, hogy a telefonon elindítottam a wifi hotspotot, SSID-nek a wifivel megegyező nevet adtam, biztonság nincs, 2,4 GHz. Így be tudta fejezni a szoftvertelepítést és használható lett az eszköz. Ezután már ment wifiről.
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#6

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Köszi a választ. Ez annyiban tér el az izzó app-jaitól, hogy ott a telefonon mennie kell a wifinek először, csak az ott felderített és megjelenő hálózatokból lehet választani, nem lehet saját SSID-t beírni. Ezért kell a kis trükközés bele, egyébként valóban ilyen könnyen megoldható lenne ez is.
Szegi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.01.16. 20:30
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#7

Hozzászólás Szerző: Szegi »

Először nekem is ment a wifi és választottam hálózatot. Az SSID-t a telefonon adod meg a hotspotnak, pont azért, hogy az eszközhöz kiválasztott hálózattal azonos nevű legyen és az eszköz csatlakozzon rá, ha kikapcsolod a wifit.
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#8

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Így már értelek, ugyan így csináltam én is, ennek alapján írtam a kezdő posztba is a frissítést :)
Avatar
Xaba
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2015.10.28. 11:05
8
Telefonom: Xiaomi Mi8

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#9

Hozzászólás Szerző: Xaba »

Gondolom mehet a sima fehér is ebbe a topikba. Ha nem bocsánat.

Én vettem egy sima fehéret és nagyon OK. A 2 hónapos babánk mellett van a lámpában. Az asszony redmi hármasára megosztottam, és ő is tudja szabályozni.
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#10

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Igen, többnyire alapvetően hasonló nagyon a kettő, nyugodtan jöhet ide szerintem a fehér is. Most már legalább tudom, hogy van másnak is ilyen a fórumon rajtam kívül :ymapplause:
Egy jó tanács ha kisbaba mellett van: be lehet állítani a Yeelight app-ban, hogy mi legyen a default állása mikor bekapcsol (akár egy áramszünet vagy áramkimaradás utána is). Nekem pl gyárilag max fehér fényerőn kezd el világítani, ami elég durva. Ajánlom, hogy valami alacsony fényerőt állíts be default-ra, így egy éjjeli áramkimaradás esetén sem fogja bántani a babát alvás közben.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi / Yeelight / Philips okoségők”