Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

Válasz küldése
Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#1

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Sziasztok

Használja valaki a Xiaomi eszközeit HomeAssistant alatt? Lenne igény egy leírásra esetleg?

Amennyiben egy Raspberry-n szeretnéd elkezdeni, szükséged lesz a HASS.IO-ra. Ez itt letölthető: https://www.home-assistant.io/hassio/installation/
Nyilván mindenki a saját készülékéhez valót töltse le. PI3 esetén a 32 bit az ajánlott.
A letöltött fájlt a Balena programmal lehet SD kártyára kiírni. Itt tölthető le: https://www.balena.io/etcher/
Sikeres kiírás után tedd be az SD kártyát a PI-be, helyezed áram alá és várj!
Közben pont ki tudod nyomozni, hogy mi a raspberry-d IP címe. Erre van millió megoldás (google)
Írd be a böngészőbe az RPI IP címét és írd be mögé a ezt: 8123 . Tehát pl: 192.168.1.104:8123
Ha mindent jól csináltál, akkor ezt fogod látni pár perc múlva:


Kép

Amíg telepít, addig készítsd elő a Xiaomi Gateway 3 IP címét és Tokenjét!
A telepítés megközelítőleg 20 percet fog igénybe venni, ami után meg kell adni a nevet, felhasználónevet, jelszót valamint egy térképen bejelölni a lakóhelyet.
Indítás után engedélyezni kell a Haladó üzemmódot, mivel számos elem csak így lesz elérhető. Kattints a bal oldali menüsor alján a nevedre, majd engedélyezd a módot.
Kattints a menüben a Supervisor-ra, majd az Add-on Store fülre. Keresd meg a Terminal & SSH-t és telepítsd és jelöld be a Show in sidebar részt és kattints a Start Gombra.

Kép

Most már ellehet érni a bal oldali menüben a Terminált. Itt add ki ezt a parancsot: wget -q -O - https://hacs.xyz/install | bash -

A konfiguráció -> szerver vezérlés résznél indítsd újra a rendszert.
Újraindítás után a Konfiguráció->Integrációk résznél add hozzá a HACS integrációt, majd ismét indítsd újra a rendszert. Ha nem jelenne meg ezek után a HACS a bal oldali menüben, akkor töröld a böngésző gyorsítótárat.
Sajnos ez a komponens egy kicsit lassan indul, de innen már sima lesz az út :)
Ha ezt látod, akkor tovább léphetsz:
Kép

Az integrációkra kattintva, a jobb felső sarokban lévő 3 pöttyöt nyomd meg, majd a coustom repo közé vedd fel ezt : AlexxIT/XiaomiGateway3
Telepítsd és már kész is vagy! Az eszköz a Konfiguráció - Integritáció részben hozzáadható.

Eszközök hozzáadása


Most hogy a Gateway 3 fel lett véve, egyből fel is ajánlja, a beállítást. Mindenképp az IP címmel és a Tokennel csatlakozz, majd a beállításnál a módot állítsd át Zigbee-re. Ezzel azt éred el, hogy a Gateway 3 innentől kezdve a legtöbb zigbee eszközzel kompatibilis lesz.
Ha elmentetted, akkor a bal oldali menüben látni fogsz egy értesítést. Jegyezd fel valahová az ott látottakat, ami egy cím és egy port sebesség.

Az integrációk résznél add hozzá a Zigbee Home Automation-t, majd manuális módba indítsd a beállítást, majd a lenyíló menüben az első elemet válaszd ki, add meg a címet és a port sebességet és kész is vagy.
Innentől kezdve minden Xiaomi Zigbee terméket fel tudsz venni, de azt vedd figyelembe, hogy amit itt felveszel, az törlődik a MiHome alól.
Az új eszközt a Zigbee Home Automation belül tudod felvenni, úgy hogy az eszköz párosítás módban van!


Kép
A hozzászólást 12 alkalommal szerkesztették, utoljára Molesz 2021.01.20. 06:09-kor.


Avatar
lac0303
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.10.11. 18:12
7
Telefonom: Redmi Note 8 Pro
Tartózkodási hely: Fejér megye
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#2

Hozzászólás Szerző: lac0303 »

Szia Molesz!
Szeretnék megpróbálkozni én is vele van egy Raspberry Pi 4 B 4GB -om hozzá a Gateway 3 még csak most lett megrendelve az Aliról.
Biztos sokkal könnyebb lenne meg csinálni, ha létezne hozzá segédlet, most ott tartok, hogy 32 eszköz lóg egy Gateway 2-őn elméletileg már nem is lehet többet hozzá adni pedig még szeretnék pár dolgot a rendszer-hez kapcsolni.
Úgy, hogy. én előre is köszönöm nagy segítség lenne.
Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#3

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Rendben. Hamarosan megirom. :)
Jelen pillanatban 2 HUB dolgozik aktívan nálam, tehát arról is lesz akkor leírás.
Tarika
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.10.03. 14:01
5
Telefonom: Egyéb
Gender:

Re: Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#4

Hozzászólás Szerző: Tarika »

Sziasztok!

Nekem nem a HomeAssistant-al kapcsolatosan lenne kérdésem/problémám, de nem találtam olyan helyet ahol megállná a helyén, mert talán a gateway 3 az egyedüli amihez jó lehet. HA rossz helyen van a hozzászólásom, kérlek segítsetek, hogy megtalálja a helyét :)

Okos otthonnal kapcsolatos kérdésem lenne, hogy van itthon 2 yeelight és 1 philips mijia mennyezeti lámpa. Mindhárom a xiaomi család ugye. Amazon Alexával akarom őket irányítani, ami a 2 okosizzó esetén megy is tökéletesen, de a mennyezeti lámpánál nem sajnos.

Erre vettem egy gateway 3-at és minden boltban és telefonon azt mondták hogy azzal mennie kell, de nem találok a child device-ek között ilyen lámpát, de még a yeelight okosizzó sem jelenik meg csak nagyon sok más termék, mint pl mozgásérzékelő, páraérzékelő, stb.

A kérdés, hogy ezt hogy tudom összetekerni hogy alexa a gateway-en keresztül mindent elérjen és tudja irányítani?

Chinese mainland a régió, és kínából vannak az izzók is meg a gateway is. A mennyezeti lámpa lett magyarországról vásárolva egyedül.
Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#5

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Hát ebben csak home assistant alatt tudnék max segíteni, mert azt használom. Ott van rá integráció ha jól tudom minden a két lámpára, be ott meg az alexa összekötése nem egy leányállom.
Avatar
lac0303
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.10.11. 18:12
7
Telefonom: Redmi Note 8 Pro
Tartózkodási hely: Fejér megye
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#6

Hozzászólás Szerző: lac0303 »

Szia Molesz!
Köszönöm az eddigi segítséget,meg jött az ali-ról a getway 3 sikerült is hozzá adnom a mozgás,nyitás érzékelőket, hőmérőket és egy ptz kamerát is.
Ráadásul meg maradt minden a mi hom-ban is.Esetleg tudnál segíteni az eWeLink-es cuccok hozzá adásában?




Kép
Silver82
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.04. 10:45
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#7

Hozzászólás Szerző: Silver82 »

Sziasztok!

Ez a verzió csak PI -vel működik, vagy esetleg egy mini pc-re is rá lehet imátkozni???
Köszi!
bbkinghun
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.11.07. 17:29
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#8

Hozzászólás Szerző: bbkinghun »

Virtual box
gfonyodi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.09.04. 08:28
5
Telefonom: Egyéb
Gender:

Re: Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#9

Hozzászólás Szerző: gfonyodi »

Sziasztok!
Kezdetleges rendszerem van, igazán még csak kóstolgatom az intelligens otthon témát. Egy Xiaomi Gateway 3.0-ám van és 5 darab Xiaomi hőmérséklet/páraérzékelőm (kerek BT-s).
A fürdőben van egy Aereco LIM 100/40 Kétfokozatú egycsöves helyi elszívó ventilátor, amit szeretnék összhangba hozni a páraérzékelőkkel. Arra gondoltam, hogy valamilyen kapcsoló relé kellene, amit Mi Home appal látok, de mivel nem ismerem ezeket az okos eszközöket, nem igazán tudom, hogy melyik lenne jó. Tud segíteni esetleg valaki, hogy mit érdemes választani?
Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway 3 / HomeAssistant

#10

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Én ezt HomeAssistant alatt remekül megoldottam.

Elszívó a fürdőben, amit egy SonOff relé kapcsolgat. Páratartalom mérő. Ha magas a pára, akkor a sonoff kapcsol. Plusz ajtónyitás érzékelő. Ha nyitva van, akkor fölösleges az elszívás, valamint eg ymozgásérzékelő, ha benn vagyunk, akkor se menjen, mert a nappali felöl kap betápot és nagy a huzat ha megy. Ja és akkor is megy folyamatosan, ha nem vagyunk otthon :)
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”