Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

hajeka
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.08.13. 15:59
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#11

Hozzászólás Szerző: hajeka »

Sziasztok!
Most ismerkedem ezzel a rendszerrel. Gondoltam kipróbálom az Ikea-s izzókat. Sajnos a fenti cikkszámok már nem léteznek, új cikkszámon futnak (az "IKEA TRADFRI IZZÓ E27 Hideg/Meleg fehér 980lm 2700K 12kWh/1000h Dimmelhető" biztosan). Venni akartam egyet próba képpen, de új cikkszáma van. Ez egyébként a távirányítóval egybe csomagolt izzó, szóval megkérdeztem, melyik a távirányító nélküli variációja. A cikkszáma 604.084.83, de ez nem működik, pedig a Zigbee felirat is rajta van. Kellhet valamihez a távirányító a telepítésnél, azért nem megy, vagy mennie kéne anélkül is?
Ha viszont nem kell a távirányító, akkor ez NEM KOMPATIBILIS", kérlek frissítsd a listát.
A fenti izzó már nem létezik, helyette a következő kapható:
IKEA TRADFRI IZZÓ E27 Hideg/Meleg fehér 1000lm 2700K 11kWh/1000h Dimmelhető.
Ha van ötletetek a telepítéssel kapcsolatban, azt szívesen venném.


Pistiv
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.06.05. 05:24
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#12

Hozzászólás Szerző: Pistiv »


wierra írta:Kérlek javítsátok ezt:
"...
IKEA cikkszáma: 603.652.71"

Ugyanaz a cikkszám van megadva, mint ennek:... "
Javítva, köszönöm az észrevételt! :)

Tapatalkkal küldve az én P20 Pro eszközömről

Pistiv
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.06.05. 05:24
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#13

Hozzászólás Szerző: Pistiv »


hajeka írta:Sziasztok!
Most ismerkedem ezzel a rendszerrel. Gondoltam kipróbálom az Ikea-s izzókat. Sajnos a fenti cikkszámok már nem léteznek, új cikkszámon futnak (az "IKEA TRADFRI IZZÓ E27 Hideg/Meleg fehér 980lm 2700K 12kWh/1000h Dimmelhető" biztosan). Venni akartam egyet próba képpen, de új cikkszáma van. A cikkszáma 604.084.83, de ez nem működik, pedig a Zigbee felirat is rajta van.
Szia,

Nem kell távirányító hozzá, de én is vettem távirányító nélkülit, meleg fehéret ami nem működött. A távirányítós pedig működött, amihez nem kell a távirányító, de az izzó miatt vettem meg mert biztosan működik.

Akkor azt a 83-as vegut beirhatom nem működnek?

Ha esetleg tudod az új cikk számokat amik működnek vagy nem akkor annak örülnék és szívesen bovitenem a listát.
Amik fentebb listázva vannak azokat nem törlöm, mert még más forrásból meg beszerezheto, meg ezek a cikkszámok működnek, az más téma ha nem kapható.
Egyenlőre én nem veszek izzót, de ha igen akkor megosztom a tapasztalatot.

Kiprobaltam, ami nem volt jó azt vissza vittem :) Addig játszottam amíg ki nem sakkoztam.

Tapatalkkal küldve az én P20 Pro eszközömről


hajeka
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.08.13. 15:59
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#14

Hozzászólás Szerző: hajeka »

Szia!

A 83-as végű nem működik azóta sem, pedig folyamatosan próbálom. Csak villog össze-vissza de nem kapcsolódik. Szerintem mehet a nem kompatibis listába.
Pistiv
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.06.05. 05:24
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#15

Hozzászólás Szerző: Pistiv »

Rendben, beleteszem.
Próbálgatni kell őket, de ne is kérdezz IKEÁs eladót amit megkérdezek őket a Xiaomi gatewayes kompatibilitásról rögtön boci szemekkel néznek majd. Fogalmuk sincs róla, majd az IKEAsat fogják ajanlgatni ami semmire sem jó. Csak azonos Wifin működik, ha a lakáson kívül vagy mobilneten már nem jó.
De a Xiaomis jó

Tapatalkkal küldve az én P20 Pro eszközömről
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2019.08.24. 09:33-kor.
Ok: NE IDÉZD AZ ELŐTTED SZÓLÓT FELESLEGESEN!!!
hajeka
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.08.13. 15:59
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#16

Hozzászólás Szerző: hajeka »

Sziasztok!

Újabb fejlemény. Cseréltem a távirányítós verzióra, ez is új cikkszámmal megy és ez sem kompatibilis. Csak villog össze-vissza, de nem kapcsolódik. Valaki (akinek sikerült csatlakoztatni) leírná nekem, hogy hogyan csinálta. Hátha én bénázok?
Ez egyébként a 703.389.32 újabb verziója, cikkszáma: 204.065.70
Pistiv
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.06.05. 05:24
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#17

Hozzászólás Szerző: Pistiv »

Ha jól emlékszem 6x kell le és fel kapcsolni, utána villog és aztán nyomhatsz a connection-ra.
Próbálj meg kicsit több időt várni a fel kapcsolatok után, hogy legyen egy kis fénye a lámpának, ne siess a kapcsolgatasokkal, mert a végén nem fog villogni. Ez volt nekem is a bajom az elején, de nem mindegyik izzóval.
Győződj meg róla, hogy villan az izzó a kapcsolgatasok után, ha villan utána kell kapcsolódnia.
Ha úgy sem működik, akkor valószínűleg nem kompatibilis, de próbálkozz mielőtt vissza viszed!

Tapatalkkal küldve az én P20 Pro eszközömről
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2019.08.26. 16:25-kor.
Ok: NE IDÉZD AZ ELŐTTED SZÓLÓT FELESLEGESEN!!!
Pistiv
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.06.05. 05:24
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#18

Hozzászólás Szerző: Pistiv »

Valakinek van tapasztalata az új cikkszámos IKEA trådfri izzókkal, hogy most melyik is kompatibilis a Mi Home-al és a Gateway-el?

Nekem is venném kell még, de az újakat nem teszteltem még.

Tapatalkkal küldve az én P20 Pro eszközömről

yogee
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.03.30. 00:25
6
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#19

Hozzászólás Szerző: yogee »

Sziasztok!
Semmi infó nincs, senki sem próbálta az új izzókat? vagy próbáltátok, de nem mennek?
Pistiv
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.06.05. 05:24
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Gateway IKEA izzó kompatibilitás

#20

Hozzászólás Szerző: Pistiv »

En is erre várok már nagyon :)
Ha en tesztelek akkor biztos megosztom, de még nem jutottam el oda, ezért lenne jó valami tapasztalat! :)

Tapatalkkal küldve az én P20 Pro eszközömről
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2019.10.14. 09:09-kor.
Ok: NE IDÉZD AZ ELŐTTED SZÓLÓT FELESLEGESEN!!! A szabályzatot el is kéne olvasni!!!
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”