Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#151

Hozzászólás Szerző: rajen »

Talán Időzóna. Állítsd át vagy +6 vagy - 6 órával most nem tom melyik a jó.


MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
tgazso
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.09.15. 12:38
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#152

Hozzászólás Szerző: tgazso »

Sziasztok! Az előre beállított riasztó funkció nem tartalmaz késleltető funkciót eszközre sem és riasztásra sem. Hogyan lehet megoldani, hogy a bejárati ajtó nyitására ne szólaljon meg azonnal a riasztás?
szoltanto
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.04.20. 22:50
3
Telefonom: Xiaomi Mi 9 SE
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#153

Hozzászólás Szerző: szoltanto »

Zoli50 írta: 2019.02.06. 02:14 Sziasztok! Pár napja vettem egy Set-et és egy kamerát a Xiaomi üzletben. Ott felhívták a figyelmemet, hogy a Google Play-ből kell letölteni a Mi Home alkalmazást, Europe/English beállítással működnek az eszközök és a Kínából rendelhető eszközök általában nem használhatók a set-ben lévő európai gateway-el.
Leírom röviden eddigi tapasztalataimat, hátha másnak segíthet:
1. Jelenleg 7-tagú a rendszer: 1 átjáró (gateway), 1 kamera, 2 mozgásérzékelő, 2 nyitásérzékelő, 1 okosgomb: a gateway telepítése után az érzékelők és az okosgomb automatikusan települtek.
2. A kamera hozzáadása után a Mi Home alkalmazás engedélyeket célszerű átnézni, mert nálam elsőre a kamera "Voice call" funkciója nem működött, ugyanis a mikrofonhoz való hozzáférés nem volt engedélyezve.
3. Az automatizmusok jól működnek, ameddig "all day" opciót állítok be: időintervallum beállításakor a mentést követően átírja a rendszer az értékeket, pl. ha azt akarom, hogy a mozgásérzékelők által aktivált éjjeli fény csak 16 óra és másnap (reggel) 6 óra között kapcsoljon be illetve ki, akkor a beállítás elmentése után a rendszer átírja a beállítást 23 órára (16+7) illetve 13 órára (6+7), azaz 7 órát "hozzáad".
4. Az alkalmazás más részén (kezdő képernyő) 17 óra után a 17 óra előtti pl. 16 órai eseményt "yesterday" címkével látja el, vagyis a napforduló a rendszerben 17 órakor van, és nem 24 órakor.
5. A telefonra küldött esemény-üzenetnél is látszik, hogy gubanc van a rendszerben: pl. "Riasztó be - Action completed 11:02 Running time 18:02"

Ezeket a problémákat megírtam a fejlesztőknek is, remélem hamar kijavítják.
Kedves Zoli!
Bar eleg regi a post, szeretnek segitseget kerni. Par hete vettem smarthome settet, mozgaserzekelokkel, hub-al, zigbees konnektorral, eleg sokfele eszkozzel, de a lenyeg az, hogy mindet xiaomi.hu webshoprol azaz ahogy tudom minden global verzio. A problemam hasonlo ahhoz amit te irtal, az automatizmusok nem mukodnek megfeleloen ha hasznalom az "effective time period" opciot. Vagy be se kapcsolnak, vagy teljesen mas idokben, vagy jo idoben lesz aktiv az automatizmus, de nem kapcsol ki amikor kene. Esetleg a te postod ota van mar erre megoldas? Egyebkent regiokent Hungary-t adtam meg, gondolvan hogy globalos eszkozoknel nem leaz ez problema.
Elore is koszonom a segitseget!
Bandi3677
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.10.01. 21:09
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#154

Hozzászólás Szerző: Bandi3677 »

Üdv! Nem frissül a firmware. Szerintetek mitől lehet? 90% nál megáll és ennyi.
gyulagy
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.03.09. 07:58
10
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#155

Hozzászólás Szerző: gyulagy »

1 év után elszállt az Gateway 2 EU-s verzió...kvázi lehetetlen pótolnom, csak új set vásárlásával. Vettem egy EU-ra gyártott gateway 3-at, de az is csak Chinai szervere állítva tudom használni. Sajnos így távozom ettől a márkától okos otthon terén, mert ez már nem normális kategória, hogy szinte csak vásárlás után derül ki, hogy működik vagy nem....
Avatar
BPeter01
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.09.08. 08:07
4
Telefonom: Redmi 7
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#156

Hozzászólás Szerző: BPeter01 »

Több hete szenvedek az értesítések elmaradásával. Itthon wifin működik megfelelően, de ahogy mobil netre váltok elromlik. Egy darabig vártam, hátha megjavul, ami 1x, 1x be is következett, de már elfogyott a türelmem így nem ér semmit!
Letöröltem a Magyar nyelvű mi home-t felraktam play-ról a bétát aztán a simát, de a helyzet változatlan.
Mit kellene tennem, hogy ismét működjön az értesítés?
(Telefonom: Honor8, 8-as androiddal)
Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#157

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Ugyan ez a probléma nekem is. Ha olyanja van akkor van értesístés egyből, de neha nincs. A kedvencem az, amikor éjjel jön az értsítés, hogy valaki kinyitotta az ajtót, holott nem :)
Ja és az időzónával is szenvedek. Nem tudom beállítani. Megnyomja valaki a csengőt 10 órakor és ha jön értesítés, akkor kiírja, hogy 17 óra-
Avatar
BPeter01
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.09.08. 08:07
4
Telefonom: Redmi 7
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#158

Hozzászólás Szerző: BPeter01 »

Molesz írta: 2020.12.02. 11:25 Ugyan ez a probléma nekem is. Ha olyanja van akkor van értesístés egyből, de neha nincs. A kedvencem az, amikor éjjel jön az értsítés, hogy valaki kinyitotta az ajtót, holott nem :)
Ja és az időzónával is szenvedek. Nem tudom beállítani. Megnyomja valaki a csengőt 10 órakor és ha jön értesítés, akkor kiírja, hogy 17 óra-
Köszönöm a válaszod, legalább tudom, hogy nem vagyok egyedül a problémával. (prohárdveren is volt ilyen hozzászólás, de ott a frissítés megoldotta a hozzászólás szerint)
Nem valós értesítésekre nekem az lett a megoldás, hogy a hubot a hálószobába tettem és pirosan világít, ha nyitottak valamit. Amikor jön a kamu értesítő, nem világít, csak a telefon jelzi.
Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#159

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Gáz egy kicsit szerintem. Főleg amikor este nézek egy horror filmet és éjjel jön az értesítés, hogy nyitva az ajtó. :)
Amúgy az időzónára van valami megoldás? Mert pl a kamerám CEST időzónán van, ami azért fura, mert ahol lehet választani ott nincs is olyan, de legalább jó az idő rajta. De a HUB az 7 óra eltolódással van és hiába állítom +7-re vagy -7-re, akkor sem jó.
Avatar
BPeter01
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.09.08. 08:07
4
Telefonom: Redmi 7
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#160

Hozzászólás Szerző: BPeter01 »

Ma reggel / délelőtt óta ismét működik a telefonos értesítés! (play-röl letölthető verzióval, ami nem béta)
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”