[APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

Buckey
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.07.01. 12:05
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2161

Hozzászólás Szerző: Buckey »

rajen írta: 2021.08.17. 08:47
Buckey írta: 2021.08.16. 12:08 Na, ha ez így van, akkor bekaphatják. :-q
És még ki tudja, miket fognak majd blokkolni, ha ez így van.
Mondjuk, Huawei telefont már nem szándékozom venni, pedig ezzel nagyon meg vagyok elégedve.
A Xiaomi Mi 11 Lite lenne nekem megfelelő (árban és tudásban is), kivéve az amoled kijelzője, a beégés miatt (navigáció).
Nem tudom, hogy honnan vetted, de nem ég be. Ez már nem az a kijelző, ami 10 éve volt. Tudom, mert órákat utazok navigációval.
Köszönöm a felhomályosítást! ^:)^
Igaz, hogy kb. 8 éve használtam utoljára amoledes telefont, ami be is égett, pedig nem volt naponta navigáció, meg ennyi használat, mint ami most van.
Amúgy, ma jobban szemügyre vettem a Xiaomi Mi 11 Lite 5G-t, de nagyon nem volt az az érzés, hogy most azonnal lecseréljem a Huawei Nova 5T-t.
Főleg úgy, hogy lehet, az újabb (akár Xiaomi) telefonokon sem működik a push értesítés.
Pedig jó lett volna, ha jelez a Mi Home, ha valamilyen esemény történik.
kovgza írta: 2021.08.17. 11:04 Xiaomi Mi note 10 se müködik egy ideje, az èrtesítès!
Köszönöm! ^:)^
Ha jók a beállításaid, és nem működik az értesítés házon belül sem, akkor a Mi Home app a ludas.

Most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy kinek működik (ha egyáltalán működik) a Mi home push értesítés. :-?


kovgza
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.02.23. 10:55
4
Telefonom: Xiaomi Mi Note 10
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2162

Hozzászólás Szerző: kovgza »

Működött, aztán egyszer csak nem müködött tovább! Semmin nem változtattam! Nem tudom az okát! Azóta volt már 3 frissítès is! Lassan megszokom! 🙂
Buckey
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.07.01. 12:05
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2163

Hozzászólás Szerző: Buckey »

kovgza írta: 2021.08.17. 17:04 Működött, aztán egyszer csak nem müködött tovább! Semmin nem változtattam! Nem tudom az okát! Azóta volt már 3 frissítès is! Lassan megszokom! 🙂
Én is így jártam a Huawei-el, azt hittem, a gyártót bojkottálta a Xiaomi. De ezek szerint másról van itt szó. :-?
Mondjuk a Xiaom Redmi Note4-nél még működik a push. Mondjuk, nem tudom meddig, mert ha párhuzamosan van feltelepítve a két app, akkor megbolondul a rendszer, hol működnek automatizáltan a lámpák, hol nem. :ymtongue: Így csak a Huawei-en használom.
Akkor csak ezért nem cserélek telefont, de az okára azért kíváncsi vagyok, hogy mi lehet a hiba. :-w

De, ahogy eddig utánaolvastam, a frissebb app + újabb android kombónál nem küld üzenetet. De volt, aki szerverhibára gyanakodott.
A lényeg, hogy nem jó. ~x(
A Mi Home app és a hozzá kapcsolt okosotthon így csak egy drága játékszer 2021-ben, amikor minden a neten lóg és megoldható lenne a távoli jelzés is.
Atis75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.05.20. 10:05
3
Telefonom: Nincs

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2164

Hozzászólás Szerző: Atis75 »

Galaxy S4 (2014 es teló) en működik a 6.9.700 legújabb mi home app-pal.A huawei re rátettem a 2019.12.03. es mi home app ot (5.6.26 verzió) nem működik. Akkor a telefon a ludas kizárásos alapon.Ez egy vicc.Senki nincs itt aki tudna erre megoldást? :-?
Atis75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.05.20. 10:05
3
Telefonom: Nincs

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2165

Hozzászólás Szerző: Atis75 »

Király.Egyre jobb..... :((
Buckey
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.07.01. 12:05
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2166

Hozzászólás Szerző: Buckey »

Atis75 írta: 2021.08.18. 15:32 Király.Egyre jobb..... :((
Engem is bosszant.
És amit eddig olvastam, az kezd beigazolódni.
Nekem egy Xiaomi Redmi Note 4 van (tartalékban, már semmit sem ér), és az itteni (Xiaomi Home 6.5.700 VEVS MAGYAR) és a Play áruházas (6.9.700) Mi Home appal is működik a push értesítés.
Míg a Huawei Nova 5T-nek viszonylag friss a rendszere, így azon nem működik.
Másik fajta készülékekkel nem kísérleteztem (nincs is a családban), meg nem is vágyom rá, ugyanis amint feltelepítem egy másik készülékre, megbolondulnak a lámpák, és utána lehet konfigurálni előröl. :((

Vagy, a Huawei-Xiaomi párossal vannak gondok, mondjuk az előző hozzászólások egyikében Xiaomi Mi note 10-en sem működött, aminek szintén friss az androidja. :-?

Úgyhogy, jó lenne, ha kiderülne, hogy milyen kombinációval működik.
Atis75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.05.20. 10:05
3
Telefonom: Nincs

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2167

Hozzászólás Szerző: Atis75 »

kovgza írta: 2021.08.17. 17:04 Működött, aztán egyszer csak nem müködött tovább! Semmin nem változtattam! Nem tudom az okát! Azóta volt már 3 frissítès is! Lassan megszokom! 🙂
Szia. Milyen telefonnal használod? Azt próbáljuk kideríteni hogy milyen telefonokkal nem működik ill. milyen telefonokkal igen.Mert ha Xiaomi telefonokkal sem működik az tényleg gáz!
A Play Áruház Mi Home app - ban kifejtettem már többször a hibát, se kép se hang. Írtam a fejlesztőnek (miot-feedback@xiaomi.com) is e-mailt, de semmi válasz. A hiba továbbra is fennáll. Egyszerűen nem reagálnak, arra se méltatják az embert hogy választ adjanak.
Ha szerverhiba lenne akkor szerintem semelyik telefonnal nem működne. Vagy? Rosszul gondolom?
Ha ez így marad és nem javítják akkor felejtős. Keresek megbízható rendszert!
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2168

Hozzászólás Szerző: rajen »

Ha központi hiba lenne, akkor mindenhol olvasni lehetne, de tutira egyedi hibák. Minden be van állítva, hogy a Mi Home app futhasson a háttérben? Mert csak akkor kap Push értesítést.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Buckey
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.07.01. 12:05
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2169

Hozzászólás Szerző: Buckey »

Atis75 írta: 2021.08.23. 14:11
kovgza írta: 2021.08.17. 17:04 Működött, aztán egyszer csak nem müködött tovább! Semmin nem változtattam! Nem tudom az okát! Azóta volt már 3 frissítès is! Lassan megszokom! 🙂
Szia. Milyen telefonnal használod? Azt próbáljuk kideríteni hogy milyen telefonokkal nem működik ill. milyen telefonokkal igen.Mert ha Xiaomi telefonokkal sem működik az tényleg gáz!
A Play Áruház Mi Home app - ban kifejtettem már többször a hibát, se kép se hang. Írtam a fejlesztőnek (miot-feedback@xiaomi.com) is e-mailt, de semmi válasz. A hiba továbbra is fennáll. Egyszerűen nem reagálnak, arra se méltatják az embert hogy választ adjanak.
Ha szerverhiba lenne akkor szerintem semelyik telefonnal nem működne. Vagy? Rosszul gondolom?
Ha ez így marad és nem javítják akkor felejtős. Keresek megbízható rendszert!
Én tegnap vettem egy Xiaomi Mi 11 Lite 5G-t, mert akármilyen variációban, egymás után, vagy egymásra frissítettem, telepítgettem a Mi Home appokat (3-tól a legújabbig bezárólag), az értesítés nem jött meg. Minden engedély mindenhova is meg volt adva, volt pár factory reset, de nem lett jó.
A Xiaomi-ra meg felraktam az itteni appot (ugyan onnan, ugyan úgy, mint a Huawei-re), és elsőre minden működött.
Hogy most mi volt a hiba, mi nem szerette a másikat, azt nem tudom.
Xebulon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.03.04. 22:43
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2170

Hozzászólás Szerző: Xebulon »

Sziasztok, Még kicsit kezdő vagyok, visszaolvastam vagy 30 oldalt a fórumból, de nem kaptam választ a kérdésemre...
Feltelepítettem a legújabb MiHome app-ot (6.5.700 VEVS), magyar régiót állítottam be, egy csomó kütyüt fel tudtam telepíteni, de jópárat nem.
Korábban kínai régióban ment a Mihome-om, de néhány kütyüt nem volt hajlandó elfogadni.
Azt hittem, hogy ez a magyar MiHome régiófüggetlenül elfogad mindenféle kütyüt.
Érdekes, hogy a listában be tudom azonosítani a telepítendő komponenseket, de a telepítés sikertelen - hibaüzenet nincs, egyszerűen nem csatlakozik a kütyükhöz. Az alábbi komponensekről van szó: Aqara wall switch (neutral vagy anélkül, dupla vagy egyes), Aqara Motion Sensor, Mi window and door sensor.
Akkor most rossz nyomon járok és kénytelen vagyok eldobni ezeket és venni globál verziót? Vagy valamit még csinálnom kell hogy elfogadja ezekből a kínai régiósokat. Vagy mit rontottam el?
Köszi
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”