Xiaomi smart home kit

JoeyStryker
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.10.05. 16:02
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi smart home kit

#621

Hozzászólás Szerző: JoeyStryker »

Sziasztok!
Szeretném a meglévő elektromos konvektorom fűtését okosítani.
Ha elér egy bizonyos hőfokot kikapcsoljon vagy bekapcsoljon.
Kérdésem hogy ez lehetséges és ha igen mi kell hozzá?

Azt gondolom hogy egy okosdugaljal egy hőmérséklet szenzorral és egy központi hubbal ezt meg tudom valósítani. De erre eddig nem kaptam megerősítő választ senkitől.
Köszi a segítséget


Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi smart home kit

#622

Hozzászólás Szerző: rajen »

Már kaptál választ, nem kell mindenhova beírni...
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
JoeyStryker
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.10.05. 16:02
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi smart home kit

#623

Hozzászólás Szerző: JoeyStryker »

Egyszerre raktam ki a két topicra nem tudtam hova illik a kérdés.
cett
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.10.07. 14:21
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi smart home kit

#624

Hozzászólás Szerző: cett »

Sziasztok!
A Mi Home-ot használom androidon a porszívó vezérlésére. Próbálom a Google Assistant-al összehozni, de sehogy nem megy. :(
Ott, külön szolgáltatások között szépen kitallózom a Mi Home-ot, accountot azonosítom, homokórázik hogy keres benne eszközöket, aztán mégse jelenik meg a porszívó a Google Assistant-ban. Valakinek bármilyen ötlete? Köszi!
Pcmania
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.10.07. 20:11
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi smart home kit

#625

Hozzászólás Szerző: Pcmania »

Sziasztok. 2 estém ment rá, hogy sikerüljön beállítani a cuccot... Előszőr a play-es appal valamiért folyamatosan csengetett ha kinyitottam az ablakot, értesítést küldött ha sétáltam a házban de riasztás közben nem... Nagyon felbaxott. Na leszedtem az ott ajánlott magyar verziót, félig meddig magyar, a beállítások továbbra sem, a fájlt folyamatosan lecseréli... Mindegy. Jelenleg úgy ahogy működik. Ami eddig sikeült: nem küld értesítést mindenröl de ha akarom mindent vissza tusok nézni az appban, riasztáskor küldi az értesítést, éjszaka mozgáskor bekapcsol a fény. Viszont a kérdés: belőttem, hogy a fény automatikusan menjen x-y idő közt... Nem érdekli. + hogyan tudom megcsinálni, hogy riasztáskor normálisan szóljon ne egy nyomi gyári alkalmazásértesítéssel, mint amit pl bármelyik random alkalmazás értesítésénél küld? Ez jelenleg egy pici kattogás, nem jó így. Mert ha nekem ha nem vagyok otthon, a ház beriasztva és kapok egy este 5-10 ilyen hangot, nem fogok rá figyelni, hogyha valóban kellene... Amúgy a cucc meg az alkalmazáshoz vagy én vagyok debil vagy olyan, mintha full bugus lenne az egész.. :/
kakukkmarci2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.01.31. 12:06
6
Telefonom: Egyéb
 megköszönte: 3 alkalommal

Re: Xiaomi smart home kit

#626

Hozzászólás Szerző: kakukkmarci2 »

Sziasztok!
Egy bosszantó gondom akadt. Mi Home app. (Chinese mainland lokalizációval)szinte minden megnyitáskor újra kéri a bejelentkezési adatokat. Megadás után még azt is ki kell várnom, amíg leszinkronizál minden eszközt, ami sok idő...
Mit kell tennem, hogy megjegyezze az adatokat?
Köszi!
BKE
papzi57
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.01.20. 11:02
6
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi smart home kit

#627

Hozzászólás Szerző: papzi57 »

IKEA TRÅDFRI tápegység betehetö a Mi Home-ba?
A felvehető eszközök között (kínai régió) nem jelenik meg.

Tapatalkkal küldve az én Mi 9 SE eszközömről

papucsekistvan
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.12.11. 07:55
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi smart home kit

#628

Hozzászólás Szerző: papucsekistvan »

Sziasztok!
Zigbee okos konnektorral kapcsolatban kérdeznék.
Tud fogyasztást mérni. Ki is írja, hogy mennyi a napi, ill. a havi fogyasztás. Viszont mikor ráklikkelek a fogyasztásra, akkor csak "loading" forog. Innentől kezdve semmi nem történik, se grafikon, se értékek.
Van valakinek tapasztalata, tudása ezzel kapcsolatban?
Kép

Kép
Silver82
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.04. 10:45
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi smart home kit

#629

Hozzászólás Szerző: Silver82 »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szűkségem, hátha valaki tud válaszolni rá.
Nemrégiben vettem egy Aqara home set -et (HUB: dgnwg05lm), és megmondom őszintén eddig nem néztem, de most figyeltem fel, hogy ebbe nincs bluetooth. Van olyan eszköz, amivel képessé teszi a hub-ot erre? Rendeltem hőmérő szenzorokat, de akkor vettem észre, hogy csak ble-n működnek. (Későbbiekbe okos konnektoros klíma vezérlést szeretnék majd csinálni.)
Van a szetthez a kapcsoló (WXKG01LM), a működési tartományt azt megtaláltam, de azt sehol, hogy ez most kültéren is lehet használni, mennyire bírja a napot, és az esőt?
Ami még érdekelne azok az ehhez a rendszerhez csatlakozó kijelző(k), milyen szerepet tudnak betölteni? pl tudnak olyat, hogy megjelenítik 3db hőmérő szenzor adatait, de ha az egyik mozgásérzékelő érzékel, akkor kiteszi a kamera képét a kijelzőre???
Nagyon sok helyen olvastam, hogy egyedi mp3 hangot fel lehet rá tölteni. Ezt az opciót hol találom, mert én már annyit kerestem, de semmi.
Valamint mi kell ahhoz, hogy hangvezérelt legyen ez az egész? A telefonom androidos. (bár nem tudom, hogy ez lényeges-e.)
Nagyon szépen köszönöm, ha valaki tud ezekbe segíteni.
felixo
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.12.09. 16:57
9
Telefonom: Samsung S4

Re: Xiaomi smart home kit

#630

Hozzászólás Szerző: felixo »

Üdv ! Ezt tervezem megvenni: https://www.telekom.hu/shop/termek/Xiao ... ezdocsomag

Érdemes még ilyet venni ? Mindenképpen olyat szeretnék, amiben van hangszóró és lámpa. Válaszokat előre is köszönöm.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”