Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

Avatar
szat
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2015.07.07. 10:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#81

Hozzászólás Szerző: szat »

Ap3x írta: 2019.05.05. 21:18 http://xiaomishop.hu/mi_smart_home_gateway_2
Akkor ha ezt megrendelem ennek jonek kell lennie?
Igen, kínai mijia v2, abban kell, hogy legyen developer mode. Egy jó dugalj konvertert ne felejts el beszerezni hozzá, ha még nincsen. :)

Zoli50 kollégának igaza van, már volt róla szó, hogy még az érzékelők sem kompatibilisek keresztbe! Olvastam is amikor írta, csak már elfelejtettem...
De legalább a mijia GW kompatibilis az aqara érzékelőkkel, szóval abból is válogathatsz. (A mozgásérzékelőben pl már fényérzékelő is van az aqara változatban, a mijiaban nincs.)


Deleted User 44714

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#82

Hozzászólás Szerző: Deleted User 44714 »

Érdekes és lelkesítő:
a korábbi hozzászólásomban említett mozgásérzékelőről (RTCGQ11LM) - ami dobozában csücsül, mert nem működik együtt az EU-s Sensor Set-tel - kiderült, hogy a mért LUX értékeket is naplózza a mozgások időpontja mellett; a firmware-jében van olyan opció is hogy "Ha mozgást érzékel és a fényerősség gyenge" akkor "gyújtsa fel a lámpát" stb. Érdekesség az is, hogy az oldalán lévő mikrokapcsoló rövid ideig történő megnyomásával meg lehet növelni a jeltovábbítás gyakoriságát az alapérték 1 percről 5 másodpercre, majd ha 1 órán keresztül nem észlel mozgást, akkor visszaáll az alapérték 1 percre.
Lehet, hogy erre a "gombra" érdemes kabátot varrni?! :-bd
Avatar
szat
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2015.07.07. 10:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#83

Hozzászólás Szerző: szat »

Hát ez furcsa, amit a jeltovábbítás gyakoriságáról írtál.
Olvastam olyat, hogy panaszkodtak rá, ha nincs mozgás, akkor nagyon ritkán méri a fényerőt. Percekről szó sincs, nekem azt mutatta ma (tegnap este üzemeltem csak be), hogy van amikor háromnegyed óra telik el két mérés között. Persze szép spline-t rajzol a pontok közé egyenesek helyett, hogy az ember szemét becsapják kicsit...

Kép


Kép
Deleted User 44714

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#84

Hozzászólás Szerző: Deleted User 44714 »

Sajnos a gyártók által adott információ nagyon kevés, ezért kénytelen az ember blogokat böngészni; én az alábbi blogot „nyálaztam végig”, az info innen származik:
https://hu.gearbest.com/alarm-systems/pp_659226.html
Az 1 percen azért nem csodálkoztam, mert az EU Sensor Set-ben lévő „sima” mozgásérzékelő is 1 percenként regisztrál. Ha például 2 percen belül áthaladsz előtte ötször úgy, hogy mondjuk az első percben négyszer, a második percben egyszer, akkor a központi egység azt az információt kapja, hogy „mozgás volt az első percben” és „mozgás volt a második percben”, annak ellenére, hogy az érzékelő az első percben a többi mozgást is érzékeli.
Szerintem a fényérzékelő beépítésével a fejlesztők alapvető célja csak az volt, hogy a mozgásérzékelővel ne csak éjjeli világítást lehessen beállítani, hanem egyfajta alkonyatkapcsolóként is működhessen; azaz a mozgás észlelésekor ne csak egy beállított éjjeli időtartományban kapcsoljon be bizonyos lámpákat, hanem minden esetben amikor az adott fényviszonyok megkívánják (pl. télen vagy nagyon borult időben akár a nappali időszakban is).
A LUX-görbe szerintem csak hab a tortán, de nem gondolom, hogy megtévesztési szándék rejtőzne benne; viszont az tény, hogy egy ilyen görbe felvételéhez viszonylag sok adatra van szükség (a rendszer által alkalmazott görbeillesztési módszert/függvényt persze nem ismerjük :)) ). Az első görbét különösen érdekesnek találom, mert az X-tengelyen háromszor szerepel a 15:21-es időpont, más-más Y-értékkel, ami csak úgy lehetséges, hogy 1 percen belül háromszor regisztrált a rendszer LUX-értéket.
Ap3x
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.03.02. 08:38
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 5 Plus

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#85

Hozzászólás Szerző: Ap3x »

rendeltem egy kínai gateway 2 t. ha veszek egy global mi robotporszívót, azt tudom integrálni szerintetek mi home ba? (inkább kérdezek, mielőtt megint valami rossz verziót vennék) :D

előre is köszi.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28443
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 19 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#86

Hozzászólás Szerző: rajen »

Persze, csak EU szerverre kell váltani hozzá.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
szat
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2015.07.07. 10:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#87

Hozzászólás Szerző: szat »

Zoli50 írta: 2019.05.08. 14:04 Az első görbét különösen érdekesnek találom, mert az X-tengelyen háromszor szerepel a 15:21-es időpont, más-más Y-értékkel, ami csak úgy lehetséges, hogy 1 percen belül háromszor regisztrált a rendszer LUX-értéket.
A mozgást sűrűn érzékeli.
A fényről mér értéket amikor mozgás van, ha jelentősen változnak a fényviszonyok, illetve 1 óránál többet talán sosem vár.
Egy percen belül nem mért többet. Ahogy belezoomolok az ábrába, a vízszintes tengelyen kb mindig ugyanakkora távolságonként kiírja az időpontot. Ha "túlságosan" belezoomolok, akkor ugyanazt írja oda, de a görbe láthatóan változik, szóval innen következtetek arra, hogy a fix mérési pontokra csak illeszt egy parabolát.
Nyilván a legtöbb célnak általában ez a pontosság bőven elegendő.
Én egy funkciót hiányolok erősen: nem lehet állítani, mekkora fényerő alatt kapcsoljon be valamit. Ez azért hiányzik, mert nyilván a mozgásérzékelés miatt be van korlátozva, hová érdemes tenni, és az lehet sötétebb ill. világosabb helyen is a házon belül.
Deleted User 44714

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#88

Hozzászólás Szerző: Deleted User 44714 »

További tapasztalatok (#72 folytatása):

25. Kíváncsi voltam, hogyan kezeli a rendszer a hőmérséklet és páratartalom érzékelő által mért értékeket, amikor valamilyen eszköz irányítására szeretnénk használni. Írtam ezért egy automatikus folyamatot, amelyben az érzékelő „Ha a hőmérséklet meghaladja a 24°C-ot” feltétele és a Control Hub „Játsszon le egy előre beállított dallamot” parancsa szerepelt. A kísérlet elején a szoba hőmérsékletére kijelzett érték váltakozva 23,9 és 24,0°C volt, amely a kísérlet során – a kinti napsütés miatt lassan emelkedett. A Control Hub először akkor szólalt meg, amikor a kijelzett hőmérséklet érték váltakozva 24,0 és 24,1°C lett, majd ezt követően pontosan 10 percenként (10:31-10:41-10:51-stb.).

Kép

Ezek szerint a rendszer 10 perc gyakorisággal vizsgálja meg, hogy az automatikus folyamatban szereplő feltétel teljesül-e vagy sem. Elképzelhetőnek tartom, hogy a 10 perces adatokat is felhasználja a hőmérséklet diagramhoz, annak dacára, hogy csak 60 perces értékeket lehet látni a diagram fölött.
Andree
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.05.18. 07:16
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#89

Hozzászólás Szerző: Andree »

Sziasztok!

Ma vettem egy EU smart home kit-et és egyből elakadtam :)
Az egyik mozgásérzékelőt kiraktam a folyosóra, hogy ha este megy valaki, kapcsolja fel az egyik lámpát (MI RGB izzó).
A baj az, hogy akárhogyan próbálom rávenni a MI appban (akár scene futtatással, akár direkt az izzónak adott paranccsal), tökre nem csinál semmit, cserébe bőszen logolja, hogy volt mozgás ekkor és ekkor.
A szenzorokat a dobozból kikerülésük után már látta a HUB, így nem reseteltem őket, valamit átneveztem mindet.
Van ötletetek, hogy mi lehet a gubanc?

Köszi:
Andree
Andree
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.05.18. 07:16
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#90

Hozzászólás Szerző: Andree »

Hello!

A szenzorok amúgy reset után is ugyanazt tudták, mint fentebb, aztán kb fél nap után összekapta magát a rendszer és azóta is megy.
Nem mellesleg jelentem, hogy ez a GB-ről rendelt kocka üzemel (kicsit csavarosan kell behegeszteni a rendszerbe, de működik) a hazai dugvillás kittel 5.5.30 app alatt! :)

Kép
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”