Ismét egy új Xiaomi kütyü: Mi Smart Fan

Xiaomi és MIUI hírek minden mennyiségben
Válasz küldése
Avatar
parkasz
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2013.12.14. 11:42
10
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Medálok

Ismét egy új Xiaomi kütyü: Mi Smart Fan

#1

Hozzászólás Szerző: parkasz »

Sziasztok!

A nyári hőség leközdésére a Xiaomi is készül, íme az ökoszisztéma legújabb tagja, a Mi Smart Fan.

Kép

Tavaly bemutattuk a Mi USB ventilátort, amelyet akár a Power Bank-ről is lehet üzemeltetni. Az idén valami nagyobbal készültünk. Ez nem egy apró USB-s ventilátor, már, saját áramforrás kell neki. Az ökoszisztéma egyik cége, a Zhimi készítettek, hogy otthonod nyáron is hűvös legyen akár klíma nélkül is.
Kép

Kép
Szelek kiszámíthatatlanok, de a mérnökeink keményen dolgoztak, hogy adatokat gyűjtsenek és elemezzék a természetes légáramlatokat. A Mi ventilátor kényelmesebb és természetesebb hatást biztosít.
Kép

Kép
Tovább fejlesztettük a légkavarókat, így jelentősen csökkent a légellenállás. Erősebb, természetesebb, direktebb hatású a hagyományos ventilátorok kedvelőinek számára.
A Mi a Smart Fan-ban egy kefe nélküli egyenáramú motor található. A kefe nélküli egyenáramú motor egy szinkron villanymotor, egyenáramú táplálással, ami elektronikusan vezérelt kommutációs rendszerrel rendelkezik a kefés mechanikus kommutáció helyett. A kefe nélküli motorok jellemzően 85-90% -os hatékonysággal bírnak, míg a kefés DC motorok esetében ez az érték 75-80%. Ez a különbség azt jelenti, hogy a motor által felhasznált energia nagyobb része alakul át forgási energiává és így kisebb a hőveszteség.
Kép
Minél csendesebb, annál jobb, főleg, ha a ventilátor alacsony fordulatszámon éjjel, alvás közben is működik. A labor vizsgálatok alapján (eredmények a környezet függvényében eltérhetnek) a ventilátor csak 29dB zaj bocsájt ki.
Kép
Most pedig következzék a ventilátor legfőbb jellegzetessége, amely egyedivé teszi és amely miatt teljesen eltér a hagyományos és szokásos álló ventilátoroktól. Itt a mobiltelefonod segítségével tudod állítani a ventilátor szögét, az oszcillálás módját, az időzítést és alapvetően minden mást is. A Mi a Smart Fan jól együttműködik a Mi Smart Home Suite-tal is. Tegyük fel, hogy egy test érzékelőt helyezel el közel az ajtóhoz, és ha az mozgást érzékel (akkor nyitja vagy zárja az ajtót), majd a ventilátort automatikusan ki/be kapcsolja.
Kép
A Mi Smart Fan kapott egy beépített 33,6 WH akkumulátort, amely akár 16 órán át is tudja működtetni. Ez jól jön például áramszünet esetén. A súlya mindösszesen 3,4 kg, így könnyen lehet hordoznia lakásban vagy azon kívül.
Kép

Kép
A kezdőára pedig: ¥799 ($121)

forrás: http://en.miui.com/thread-293458-1-1.html


Avatar
Toportyan
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2015.04.28. 21:34
8
Telefonom: Redmi Note 11 NFC
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Medálok

Re: Ismét egy új Xiaomi kütyü: Mi Smart Fan

#2

Hozzászólás Szerző: Toportyan »

Hiánypótló, okosventillátor, zseniális :)
Amikor lebukik a nap, a nyitott ablakba szoktam kitenni egy ventillátort, hogy a friss kinti levegőt fújja befelé, ha összehozom egy távolról vezérelhető, kifelé nyíló ablakkal, akkor mire hazaérek megfelelő friss levegő lesz otthon :)
Ha bírja a napsütést/hőséget, akkor kifelé nyíló ablak sem kell, mert elvan a párkányon :D
Redmi 1s (elhalálozott) MIUI8 6.9.15. MIUIHU / Redmi 3 Pro MIUI9 8.3.22. MIUIHU
Redmi 3 beüzemelés, első lépések ROM csere, GAPPS, BL nyitás, TWRP, MULTI ROM, saját tollból
Avatar
dvs
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2016.01.30. 21:26
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G
Tartózkodási hely: Earth

Re: Ismét egy új Xiaomi kütyü: Mi Smart Fan

#3

Hozzászólás Szerző: dvs »

Szerintem a direkt napfényt nem bírja mert beltéri használatra van.
Én a tetőtérben egy ventillátorral a benti meleget kifelé fújatom, lent az alsó szinten me jön be a friss levegő ami az egész lakást és a lépcsőházat is átöblíti.
Neked is ezt ajánlom és akkor nem kell kitenni a napra sem.



Tapatalkkal küldve az én HM NOTE 1S eszközömről
Janosfi
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2015.07.22. 20:34
8
Telefonom: Xiaomi Mi Max
Tartózkodási hely: Budapest

Medálok

Re: Ismét egy új Xiaomi kütyü: Mi Smart Fan

#4

Hozzászólás Szerző: Janosfi »

Én közvetlenül lefekvés előtt lehűtöm magam jócskán a zuhanyzóban, majd legrövidebb úton az ágy, és ha nem mozdulok meg, egész túlélhető. Persze ez a ventillátor nagyon menő!
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Ismét egy új Xiaomi kütyü: Mi Smart Fan

#5

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

A héten kötik be a klímát. Panel, 4. emelet, nincs az a ventillátor, ami lehűti....

Sent from my MI 5 using Tapatalk
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
nthz1984
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.01.01. 14:05
7
Telefonom: Xiaomi Mi5s

Re: Ismét egy új Xiaomi kütyü: Mi Smart Fan

#6

Hozzászólás Szerző: nthz1984 »

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Rendelni akarok egy okos ventilátort, de nem vagyok biztos a dolgomban.
A két ajánlatban szereplő típus az egy és ugyanaz vagy van köztük valami különbség? Bárhol próbáltam keresni nem találtam semmi infót.
https://www.gearbest.com/other-home-imp ... id=1433363
https://www.gearbest.com/living-applian ... gIMZfD_BwE
A magas árkülönbségből, illetve a különböző reklám képekből gondolom, hogy nem ugyanaz a két modell.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Ismét egy új Xiaomi kütyü: Mi Smart Fan

#7

Hozzászólás Szerző: rajen »

Az egyiket a MiJia gyártja a Xiaomi-nak, a másik meg jóval drágább klón.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Válasz küldése

Vissza: “MIUI Hírek”