[Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

Arpicsku
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.11.22. 10:42
4
Telefonom: POCO X3
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#21

Hozzászólás Szerző: Arpicsku »

A REDMI8-on hogy lehet elérni, hogy a hívás beszélgetést felvegye? Redmi4X-en ez automatikusan megy.
A másik: a REDMI8-ban hogyan lehet különböző csengőhangot beállítani az egyes névjegyekhez? Bármit csinálok, csak az alap csengéssel jelez.
Előre is köszönöm a segítséget.


internetezoo
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2015.01.23. 15:55
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 4A

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#22

Hozzászólás Szerző: internetezoo »

Google a GDPR miatt kivette az újabb Android rendszerből a hívás beszélgetést. Lehet erre külön appot felrakni Play áruházban.
Csengőhangot nem tudom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2020.01.28. 18:30-kor.
Ok: Ne idézd a közvetlen előtted szólót feleslegesen! Szabályzat!
steveo84
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.12.22. 23:22
9
Telefonom: Redmi Note 7
Tartózkodási hely: UK
Gender:

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#23

Hozzászólás Szerző: steveo84 »

Nem tudom ki hogy van vele, de mi többet vártunk a nagy akkutól! Kb. 1 nap... Facebook, wifi Hotspot és némi GPS használattal, női kézben. Ellenben nem döcögős a rendszer, pedig ilyesmiket írtak róla a proci miatt. (Ez egy 4/64GB változat).

Sajnálatos a/z (beépített) automata hívásrögzítés funkció megszűnése. Most akkor (erre is) kell egy újabb App (Igen, a másik 30 mellett ez is elfér).
Bt-t, wifi-t ritkán használunk (korlátlan mobilnet mellett) így abba a hibába nem futottunk még bele.

A régiről (Note 4x SD még miui9) való átköltözés sajnos nem megy. A MI Mover nem tudta áttenni az üzeneteket, hívás és tiltó listát (és még jó néhány programot). A régin sajnos nem működött a MI Cloud szinkronizálás (a miui10 meg nem akart felmenni rá).

A Redmi 8 kínai stabil miui10-el jött és a beállítások között találtam ROOT funkciót. A miui11-re való frissítéssel ez eltűnt. Pedig szerettem volna kigyomlálni a rendszerből pár dolgot (BL nyitás nélkül).

OFF:
Off Topic
Általában rögtön nyitotom a BL-t. Most először nem akarom, mert a sajátomnál legutóbb szarul sült el.

(Redmi Note 7 - miuiHU) Egyik reggel csak úgy bootloop fogadott!? Holott az automata frissítés/telepítés mindig ki van kapcsolva! Nem tudom mi történhetett amíg aludtam.

Próbáltam feltenni rá ugyanazt, majd régebbi és újabb romot is (formázás nélkül, hátha megmaradnak a nem mentett adataim) de valami képernyőzár jelszót kért az eszköz titkosítás feloldásához (nem volt ilyen beállítva).
A TWRP is jelszót kért a tároló csatoláshoz (Decrypt Data) és ADB Sideload-ban hibát dobott: Failed to decrypt data / Unable to decrypt with default password és írta, hogy FORMÁZZAM...

Végül odáig eljutottam, hogy felment egy működő rom, ami be is bootolt és ott már a (gondolom default) jeszó helyes volt, de azt írja SAJNOS AZ ADATAIM SÉRÜLTEK. Csak a gyári adat visszaállítás oldja meg...

Na ekkor tettem be azt a telefont a fiókba (még novemberben)!!
Bocs az OFFért!
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#24

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Sziasztok!
Szerintem ott a "hállózat témakörben" merül a telefon gyorsan.
Nálam igaz más modell, más használati feltétetel, de mióta belekerült a 2. sim és arról megy csak a net erőssebb sávszélességgel, és korlátlanul estére 30% körül van, amikor 1 simmel kisnettel egy-másfél napig elment 50-60%-ig.

Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
steveo84
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.12.22. 23:22
9
Telefonom: Redmi Note 7
Tartózkodási hely: UK
Gender:

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#25

Hozzászólás Szerző: steveo84 »

Nem árt néha, ha megvan egy két fontosabb hívás. Ügyfélszolgálattal, ügynökséggel, stb.
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#26

Hozzászólás Szerző: Fulee »

a hívás felvétele ha jól tudom a GDPR miatt szünt meg , mivel nem lehet csak úgy suttyomba hívást rögzíteni a másik fél beleegyezése nélkül az EUban , ezért rakták bele a google féle hívás és üzenet appot
esetleg apk mirrorról le lehet tölteni a xiaomi féle tárcsázót ( kapcsolatok,névjegyek ?) és feltelepíteni , mintha valakinek ez működött volna
valamelyik ROMban maradt a xiaomi féle csak nem tudom melyik az , a global vagy az EEA
az automatikus frissítés akkor is bekapcsolhat , ha elindítod a Biztonsági vizsgálatot és feldobja egy szerinte kis hibát (automatikus frissítés) és esetleg csak simán leokézod hogy javítsa és akkor bizony visszakapcsolja (az elejében én is jártam így)
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Bigcipo
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.03.06. 18:32
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#27

Hozzászólás Szerző: Bigcipo »

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Nem tudok nevekhez különböző csengőhangot állítani. Próbáltam névjegyzékben nevet kiválasztani, majd jobb felső sarokban csengőhangot kiijelöltem. Kiválasztottam a hangot aztán alul kipipálva és sajna nem menti. Nem működik. Előre is köszi
RN4Global
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.05.25. 18:38
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#28

Hozzászólás Szerző: RN4Global »

MiBand3 -at használok ezért a bluetooth jó ha be van kapcsolva, de akkor a mobilnet és a wifi is szörnyen lassú, egy googleplay update is órákat vesz igénybe, bluetooth kikapcsolása után viszont mindössze pár másodperc szóval durva hiba a rendszerben.

írtam ugyan az angol nyelvű xiaomi fórumra is de semmi hasznos ötlet nem volt a megoldás kapcsán, szóval jelenleg ha igénylem a netsebességet akkor bluetooth már reflexből kikapcs.

Vannak nyilván hiányosságai is,
- gyroscope hiánya
- jelzőfény hiánya
- slowMotion (ami RedmiNote4 telefonomban van és oda vagyok érte...)
- hívás hangrögzítése (RedmiNote4 szintén tudja)
de filléres volt az ára ennek a telefonnak, ennyiért ez jár és ahhoz képest nagyon strapabíró, megbízható
kompromisszumot kell kötni
olko01
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.03.18. 12:18
4
Telefonom: Redmi Note 8T
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#29

Hozzászólás Szerző: olko01 »

sziasztok,
van egy Redmi Note 8T telefonom, de nem tudok rajta több névhez más - más csengőhangot beállítani!
hiába csinálom meg, elmentem, de nem jegyzi meg! :( rossz a telo? vmit rosszul csinálok? segítsetek! hogy kell?
köszi
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#30

Hozzászólás Szerző: Fulee »

@ RN4Global a bluetooth és WIFI hiba inkább hardveres , közel vannak és bezavarják egymást szerintem , hívást fel lehetne venni ha GDPR miatt nem vették volna ki a MIUI tárcsázót , gondolom ez a ROM van rajta V11.0.4.0.PCNEUXM (MIUI11) , ha global lenne akkor lenne rajta V11.0.7.0.PCNMIXM (MIUI11) akkor lenne benne ... esetleg innen töltsd le és telepítsd , hátha elindul valamelyik https://www.apkmirror.com/?post_type=ap ... and+dialer , lehet többet is ki kell próbálni

@ olko01 ide írj , itt hamarabb válaszolnak és volt is róla szó , egy kicsit olvass vissza https://miui.hu/forum/viewtopic.php?f=190&t=4849
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 8/8A”