[Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

labe
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2019.06.06. 20:57
4
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#161

Hozzászólás Szerző: labe »

Ha esetleg bekapcsoltad az újra indítás utáni ujjlenyomatot akkor kapcsold ki.



Mark01
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.06.04. 15:34
4
Telefonom: Xiaomi Mi 9 SE

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#162

Hozzászólás Szerző: Mark01 »

Szuper, köszönöm! Már működik is.
labe
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2019.06.06. 20:57
4
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#163

Hozzászólás Szerző: labe »

Használ valaki smart nyitható tokot hozzá? Vagy lehet tudni fel e ismeri. Én nem találtam.
HeNike01
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.01.23. 17:05
8
Telefonom: Egyéb

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#164

Hozzászólás Szerző: HeNike01 »

Sziasztok!

Hétvégén volt időm és letelt a 167óra is ezért megcsináltam a MIUIHU rom telepítést.
A korábbi leírásom nem volt teljesen pontos ezért javítottam.
Így már teljes azt gondolom, azért nézzétek ti is át több szem többet lát. Nekem így működött.

1, Bootloader nyitás
A telefonon:
-Beállítások-->A telefonról-->MIUI verziója sorra 10katt (fejlesztő vagy)
-Beállítások-->Rendszer és Készülék-->további beállítások-->Fejlesztői beállítások-->OEM feloldás (bekapcsolni), majd alatta Mi Unlock-állapot engedélyeket megadod-->Fiók és klk hozzáadása (ott bejelentkezel Mi accountoddal)

A PC-n:
-letöltöd ezt: https://en.miui.com/unlock/download_en.html
-Kitömöríted
-MiUsbDriver.exe elindítod követed a lépéseket Driverek feltelepülnek, fastboot módban (Hangerő le + Bekapcsológomb hosszan nyomásával) is telepíts a drivereket.
-MIFlash_unlok.exe elindít belépsz mi accountoddal (amivel a telódon is beléptél Mi accountoddal)
-Kikapcsolod a telót, majd bekapcsolod Fastboot módba a Hangerő le + Bekapcsológomb hosszan nyomásával
-Csatlakoztatod a telefont a PC-hez majd az Unlock gombra katt.
!!!MINDENT TÖRÖL A TELÓRÓL!!! érdemes mindent lementeni a belső memóriából

2, TWRP recovery telepítése:
A PC-n:
-Letöltöd innen a Romot (MI 9 SE esetén: http://miui.hu/miuihu/klikk/click.php?id=MI9SE_M)
-Felmásolod a telefon belő memóriájának gyökerébe (vagy ahol könnyen megtalálod)
-Letöltöd a Multitool programot innen ( http://miui.hu/forum/viewtopic.php?f=4&t=2358 ) Jelenleg a grafikus felületűben még nincs benne az MI 9 SE, használd az első verziót. Csak 64bites Windows alatt fut.
-telepíted, majd futtatod a programot

A telefonon:
-Beállítások-->Rendszer és Készülék-->további beállítások-->Fejlesztői beállítások-->USB hibakeresés (bekapcsolni)
-Kikapcsolod a telót, majd bekapcsolod Fastboot módba a Hangerő le + Bekapcsológomb hosszan nyomásával
-USB-t csatlakoztatod

A PC-n:
-TWRP Recovery telepítése (1-es) --> követed a lépéseket (következő oldalon lesz MI9 SE [77-es])
-Ha felkúszott rá a TWRP recovery válaszd a az újraindítást TWRP recovery módban (Ha nem így teszel, csak simán újraindítod utána nekem csak a gyári recovery menü jött be a hangerő fel+ power kombinációval.)

3, MIUIHU Rom telepítése
-Itt már TWRP recovery módban vagy
-A jobb alsó sarok környékén találod a Language ott állítsd át angol nyelvre mert kínai az alapértelmezett (csirkelábbakkal kicsit nehezebb romot telepíteni)
-Advanced menü, majd ADB Sideload-->pipald be Wipe Dalvik és Cache, majd húzd el a csuszkát alul.
-Install menü, betallózod a Frissen letöltött/felmásolt romot.
-Az első indulás jó pár percig eltarthat várj türelmesen...
Fuji82
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.06.17. 11:14
4
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Gender:

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#165

Hozzászólás Szerző: Fuji82 »

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék. Lehet-e változtatni azon, hogy a telefonban a Névjegyeknél be van állítva, hogy Lista rendezési elve:Vezetéknév, Névjegyek neveinek megjelenítése mint:Vezetéknév előre.
Ha a Névjegyekbe belemegyek akkor eszerint is mutatja de ha hívást indítok akkor is a Keresztnevet mutatja elöl és a Híváslistában is. Lehet ezen segíteni valahogy?

Előre is köszönöm szépen!
Avatar
zozo67
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2474
Csatlakozott: 2016.10.11. 20:26
7
Telefonom: Nincs
Tartózkodási hely: Kaposvár
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#166

Hozzászólás Szerző: zozo67 »

Szerintem.Kép

Tapatalkkal küldve az én MIX 2 eszközömről

"Az az ember, aki nem olvas könyvet, semmiben sem különbözik attól az embertől, aki nem tud olvasni." Mark Twain
Avatar
7even
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 470
Csatlakozott: 2016.03.14. 04:48
8
Telefonom: Xiaomi Mi 9 SE
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#167

Hozzászólás Szerző: 7even »

kecso76 írta: 2019.06.13. 17:22 Sziasztok!
Uj Xiaomi tulajdonos vagyok, elotte Huawei mate 10 pro-t hasznaltam, de lecsereltem Mi 9-re! A kerdesem az, hogy az NFC-vel kell valamit mokolni, mert sem a mobilfizetes nem mukodik, sem NFc-s eszkozokhoz nem tudok csatlakozni! Mobil fizetesnel nem is erzekeli a terminalt! Alapertelmezett fizeto alkalmazasnak be van allitva, amit hasznalok!
Elore is koszonom a valaszokat!
Udv:
Tamas
Szia!
A beállításokban be kell kapcsolni az NFC-t. Sajnos erre nincs kapcsoló az állapot soron, mint sok más telefonnál. A XIAOMI -nál amúgy is ritka volt eddig az NFC, főleg a global romok esetén.
labe
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2019.06.06. 20:57
4
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#168

Hozzászólás Szerző: labe »

Működik az csak nem zárt kijelzőn.

Tapatalkkal küldve az én Mi 9 SE eszközömről

otcat
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017.12.03. 13:44
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 3s

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#169

Hozzászólás Szerző: otcat »

Ahoj,
Nevjegyeknel azt lehet e mahingalni hogy ne a jobb oldalain legyen az abc hanem a másikon?
Illetve készül meg mindig sok fekete fénykép a zsebemben...plusz neha hivja az uccso szamot..
Attertem a gesztus vezerlesre egesz jo, de lehet ez okoz problémát?
Avatar
zozo67
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2474
Csatlakozott: 2016.10.11. 20:26
7
Telefonom: Nincs
Tartózkodási hely: Kaposvár
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9 SE] Kérdések, válaszok, megoldások

#170

Hozzászólás Szerző: zozo67 »


7even írta:
kecso76 írta: 2019.06.13. 17:22 Sziasztok!
Uj Xiaomi tulajdonos vagyok, elotte Huawei mate 10 pro-t hasznaltam, de lecsereltem Mi 9-re! A kerdesem az, hogy az NFC-vel kell valamit mokolni, mert sem a mobilfizetes nem mukodik, sem NFc-s eszkozokhoz nem tudok csatlakozni! Mobil fizetesnel nem is erzekeli a terminalt! Alapertelmezett fizeto alkalmazasnak be van allitva, amit hasznalok!
Elore is koszonom a valaszokat!
Udv:
Tamas
Szia!
A beállításokban be kell kapcsolni az NFC-t. Sajnos erre nincs kapcsoló az állapot soron, mint sok más telefonnál. A XIAOMI -nál amúgy is ritka volt eddig az NFC, főleg a global romok esetén.
Hogy milyen rom annak mi köze hogy van-e a készülékbe NFC?

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2 eszközömről

"Az az ember, aki nem olvas könyvet, semmiben sem különbözik attól az embertől, aki nem tud olvasni." Mark Twain
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi 9 / SE / EE / T / Lite / Pro”