Kérdések, válaszok, megoldások

Gallion
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.09.10. 16:16
8
Telefonom: POCOPHONE F1
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#11

Hozzászólás Szerző: Gallion »

Sziasztok,

Tegnapi nap folyamán érkezett meg a Pocophone F1-em Gearbestről, szuper telefon. Mi 4-ről váltottam most, és már ott is voltak Mi Cloud account problémáim. A gondot az okozza, hogy még Mi 4 korszak alatt kaptam új számot (új SIM), és nem sikerült a fiókkal "szinkronba" hozni az új számot, törölve az előzőt. Most a Poco-nál ugyanez a probléma van, a számom (SIM) a régi de jön az értesítés, hogy nem sikerül beaktiválni a számot, próbáltam új fiókot létrehozni a számmal, de mivel már fel lett használva az előző fiókban így nem sikerült, viszont az előzőt meg nem tudom használni. Szeretném teljesen 0-ról kezdeni, ha már új telefonom van, csak pár régi kép és jegyzet van talán az előzőben, úgyhogy nem vészes ha elvész. Hogyan tudnám teljesen megszűntetni/kitörölni az összes létező Xiaomi / Mi cloud accountomat, hogy ezzel a számmal és az új telefonnal egy tiszta új fiókkal indulhassak? Olvastam külföldi fórumon, hogy emailben kell írni a Xiaomi staff/helpdesk-nek és hetekbe telik de ők ki tudják törölni.

Ha bárkinek van hasonló élménye/tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy hogy tudnék elindulni, kérem ossza meg itt, vagy privátban!

UPDATE: Elvileg sikerült kitörölnöm az i.mi.com oldalon az előző számomhoz tartozó fiókot, és tudtam is újat létrehozni ugyanazzal az emaillel de a már aktuális telefonszámmal, már a készülékkeresés is működik. Viszont még mindig kapok értesítést, hogy az aktiválás nem sikerült és, hogy próbáljam újraküldeni, de nem kapok semmiféle SMS-t. Az Mi Cloudban a "Jelenlegi készülékek" alatt azt írja a POCOPHONE-nál, hogy "A SIM-kártya nincs behelyezve vagy aktiválva", de ha rányomok nem történik semmi, hogyan tudnám aktiválni?

Előre is köszönöm!


Avatar
trebrona
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2014.01.08. 18:56
10
Telefonom: Xiaomi Mi A1

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#12

Hozzászólás Szerző: trebrona »

Állítsd angolra a nyelvet a SIM aktiválás idejére, régebben ez volt a bevett megoldás.

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről

iPhone 12 Pro
Gallion
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.09.10. 16:16
8
Telefonom: POCOPHONE F1
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#13

Hozzászólás Szerző: Gallion »

trebrona írta: 2018.11.30. 14:11 Állítsd angolra a nyelvet a SIM aktiválás idejére, régebben ez volt a bevett megoldás.

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
És pontosan mi a SIM aktiválás folyamata? Mert az értesítés azóta eltűnt, és újat küldeni nem tudom hogy tudok manuálisan. Már értesítés nem jön róla, hogy nincs aktiválva, viszont Mi Cloudban még mindig azt írja a POCOPHONE-nál, hogy a SIM nincs behelyezve vagy aktiválva, viszont lehetőséget nem ad rá, hogy megtegyem (SMS vagy bármi).

Köszi a választ!
Avatar
rockerzotyi
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2014.11.28. 16:50
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9 SE
Tartózkodási hely: Felvidék
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#14

Hozzászólás Szerző: rockerzotyi »

A SIM kártya aktiválásnak van engedélye az SMS-ek kezelésére? Már volt rá példa hogy amiatt nem tudták aktiválni!
Beállítások-Engedélyek-Engedélykezelő-SMS majd az alján ráböksz az Egyebekre és Rendszeralkalmazások mutatása.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 3 eszközömről

lnbaci
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2014.08.07. 15:03
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#15

Hozzászólás Szerző: lnbaci »

Elvileg van, válassz másik régiót.
Mondjuk a mobilarena tesztben simán feloldott másik arcra is. Lehet azóta javult, de ki tudja...
rdn
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.11.01. 02:01
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#16

Hozzászólás Szerző: rdn »

Sziasztok! Lenne pár kérdésem az új a poco-mmal kapcsolatban.
1) nem igazán ismeri fel a régi sd kártyámat. Formázni akarja, de aztán mégse sikerül neki, a folyamatjelző sáv már első pillanattól kb 15% áll.

Redmi 1s-nél is szenvedni kellett vele, fat32-re formázni, de aztán 4 évig jól működött.

Mi lehet a gond? Milyen fájlrendszert kedvelnek manapság a xiaomik?

2) a SIM pin kódját meg lehet változtatni valahol?

3) miui 10-esre frissítésről vissza lehet térni a régire , ha nem jön be?
Redmi 1S -> Poco F1 :D
Avatar
rockerzotyi
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2014.11.28. 16:50
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9 SE
Tartózkodási hely: Felvidék
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#17

Hozzászólás Szerző: rockerzotyi »

2. Beállítások - Rendszer - Adatvédelem - szolgáltató neve - SIM kártya PIN kód változtatás

3. Gyári rom-nál nem! Ha esetleg mégis megpróbálnád, búcsúzz el a készüléktől!

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 3 eszközömről


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rockerzotyi 2018.12.13. 08:48-kor.
Apophissz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2016.01.22. 08:28
8
Telefonom: POCOPHONE F1
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#18

Hozzászólás Szerző: Apophissz »

szigetvary írta: 2018.12.02. 22:34 Sziasztok!
Poco F1-em jelenleg MIUI 10.0.4.0 verziójú global Stabil. Szeretném megkérdezni, hogy Face ID lesz majd valamelyik frissítésben?
Köszönöm!
Ha át állítod a régiót indiai-ra akkor azonnal van FACE ID. Én átállítottam, és nem tudom, hogy annak hála vagy másnak, de megkaptam a legfrissebb frissítést ota-n keresztül és tele van minden alkalmazásom reklámmal. Borzasztóan zavaró. Ha valaki tud rá megoldást akkor szóljon. Köszönöm előre is!
rdn
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.11.01. 02:01
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#19

Hozzászólás Szerző: rdn »

Apophissz írta: 2018.12.17. 23:37
Én is kipróbáltam az indiai régiót. Néhány appot is telepített egyből, Inkább visszaállítottam svájcira, abban legalább Téma választás van, ha face id és wallpaper carousel nincs is. Nem próbálgattam végig az összes régiót még.
Ha valaki tudja melyikben eu régióban aktív a wallpaper carousel (lockscreen háttér váltogató), szóljon már.
Redmi 1S -> Poco F1 :D
Bagoly29
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2016.06.08. 19:51
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#20

Hozzászólás Szerző: Bagoly29 »

Sziasztok. Hol érdemes ilyen készüléket venni, ahonnan biztos megérkezik és relatív olcsó? Ki honnan vásárolta?
Válasz küldése

Vissza: “POCOPHONE F1”