Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
8
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#91

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Sziasztok!
Nekem két R6 -m is van, konkrétan nem én használom, de többször fordul meg a kezembe.
Az egyik 3/32 a másik 4/64 -s Kb hasonló körülmények közt van használva, ahogy Te is írod és ezek is lemerülnek elég jól 1 nap alatt.
Vettem új aksit is, de nem cseréltem.
Másik modellen, közel hasonló tudással, perifériákkal ROM csere volt nem egy, és nem kettő, és tapasztalatként, és saját használat mellett az üzemidő nem volt számottevő :/


12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 24.04.15 A14 /
Xiaomi 14 - heti dev xiaomi.eu /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#92

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

Segítsetek nekem, bár szerintem nem itt fogom megtalálni a választ a problémára. Google Play-ből letöltött applikációt szerettem volna fizetni. A fizetési lehetőségeknél csak a bankkártyás fizetést lehet beállítani. A mobilszámlázást nem, noha a Telenor támogatja a szolgáltatást. Velük már beszéltem, részükről nincs akadálya a szolgáltatás igénybevételének. Tehát nem náluk van a hiba. Mikor rányomok a fizetésre, azt írja, hogy Fiókja nem jogosult mobilfizetési szolgáltatásra. Gondolom itt a Google fiókra utalnak. Hát persze hogy nem, mert be sincs állítva, pontosabban opció sincs a beállításra. Én már órákat töltöttem el a Google fiókomban, a Súgókat vizslattam, de arról mindenholm kussolnak, hogy lehet a fizetési módhoz a mobilszámlázást is hozzáadni, pontosabban mi kell ahhoz, hogy a fizetési módoknál egyáltalán megjelenjen. Nyilvánvalóan valahol a GOogle körül lesz a bibi, de gondoltam, hátha valaki tapasztalt már ilyet, vagy van megoldása. Ami feltúnt, a Beállítások/Google/Az eszköz telefonszáma menüben a telefonszám nincs ott. De beírni sem lehet. Fogalmam nincs oda hogy kerülhetne be atelefonszám. Arra gondolok, ez a probléma, hiszen nem tud mivel azonosítani. A Google fiókban meg van adva a telefonszám. Se mobilnetről, se wifiről nem megy a mobilfizetési lehetőség.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#93

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

Ezaz, hogy csak a bankkártyás fizetést kínálja fel. A mobilfizetést nem. Pedig a Telekom és a Telenor támogatja, működik. Ezt szeretném, nem a bankkártyás verziót. DE egyszerűen nem jövök rá, hogy mi kell még ahhoz, hogy a fizetési módok között a mobilfizetés is ott legyen, mint sokan másoknak. A Telenor oldalán is vannak képernyőképek, csak éppen azt nem írják sehol, hol mit kell megadni ahhoz, hogy ez az opció ott megjelenjen.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#94

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

De mondom, hogy csak a bankkártya van, semmi más lehetőség.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#95

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

De jó. Az volt az első amit megnéztünk. VIszont a Google súgójában találtam egy ilyet:
Lehetséges, hogy a Google Pay nem működik olyan telefonokkal, amelyek:

Az Android fejlesztői verzióival működnek.
Rootoltak, egyedi ROM-ot használnak, vagy amelyek gyári szoftverét módosították. Biztonsági kockázatok miatt a Google Pay ezeken a telefonokon nem működik.
Samsung MyKnoxot használnak.
Nem voltak tesztelve, és nem kapták meg a Google engedélyét.
Kártyafüggetlen rendszerindítóval rendelkeznek.
A fentiek közül számos problémát megoldhat, ha a telefont visszaállítja a gyári beállításokra. Megjegyzés: A rootolt telefonok esetében ez nem megoldás.

Az alsó kettő kivételével tuti, hogy nincs gond, mert nem lett piszkálva sehogy. HOyg ezt a típust tesztelték-e és támogatott-e, azt nem tudom. Majd mindjárt felhívom a Telenort. VIszont az utolsó az érdekes. Én biztosra veszem, hogy gyári független a telefon annak ellenére, hoyg a Telenortól vettem. Az égvilágon semmi nincs benne ami egy Telenor függő telefon esetén szinte mindig van. Például egy logó, egy csengőhang, egy háttérkép, bármi, ami a szolgáltatóra utalna, nincs. Ráadásul mikor vettem, mondom a hölgynek, hoyg ezt a másik kártyát vis tegye már bele, azt is le kell vágni nano méretre. Erre mondja, hogy a készülék csak Telenoros sim kártyával használható ... elvileg. Szóval ebből a kis hatásszünetből és elvilegből arra következtettem, hogy elvileg oigen, de gyakorlatilag nem függő a készülék, ráadásul valahol olvastam, hogy a kétkártyás készülékek függetlenek.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#96

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

Na, valahogy sikerült a fizetés. Igaz, beszéltem a Telenorral, de igazán nem látták az okát. Azért némi ür9öm is vegyült az 9örömbe. A fizetésről meg is jött a bizonylat, csakhogy igazán nem történt semmi. A program ugyanúgy nem működött. Ha rányomtam a fizetésre, akkor meg kiírta, hogy ez már megvan neked. Visszakértem az árát.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#97

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Esetleg elárulod milyen ROM van a telefonodon ?
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#98

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

Ez lenne az? MIUI Global 10.3 I Stabil 10.3.2.0(OCGMIXM)
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
csabaspecial
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.10.10. 03:32
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Gender:

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#99

Hozzászólás Szerző: csabaspecial »

Beszereztem egy Redmi 6-ot. Teljesen jól müködik minden a mikrofonját leszámítva beszélgetés közben. Tapasztalt már ilyet valaki ennél a típusnál?
GSandor
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.08.22. 14:41
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 5

Re: Xiaomi Redmi 6 kérdések, válaszok megoldások

#100

Hozzászólás Szerző: GSandor »

Sziasztok! A feleségem Redmi 6 telefonján (8 hónapos) bal oldalt inkább a felső részén olyan szivárványszerű csík jelentkezett ma délben. Ez milyen hiba lehet, mert nem találtam ilyen dologról leírást a NET-en? Próbálok képet csatolni.
Kép
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 6/6A”