Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

FuLL
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015.04.28. 11:09
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Tartózkodási hely: Kepler-442b
Gender:

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1161

Hozzászólás Szerző: FuLL »

Jelenleg ott tart a telefonom ügye, hogy másodjára fogom visszaküldeni. Egy jó tanács annak aki majd emag-ban vásárolt telefont akar garanciáztatni, hogy érdemes közvetlenül annak a cégnek küldeni aki ezt végzi, ugyanis fele annyi idő alatt - 1 hónap helyett 10 nap kb - meglehet a mutatvány. Felhívtam külön a szervizes céget és ők adták ezt a tippet. Mondtam nekik továbbra is ugyanaz a gond és hogy ez szerintem már tuti nem szoftveres probléma hanem hardver. Memória, akku...egyéb. Kérdeztem tőle, hogy csak van valami tesztprogram, mint a számítógépeknél pl a Memtest+86 ami memóriát végigellenőrzi, vagy más hardvert és könnyen rájöhetnek mi a gondja, erre mondjuk nem adott teljesen egyértelmű választ. Ugye eddig annyit csinált vele amit bármelyik mezei user otthon megcsinálhat. Én abban a hiszemben voltam, ha a rendszerfrissítés menüpontban csinálok egy keresést új szoftverre, akkor ha van azt jelzi nekem. Nos, mint ez így utólag kiderült nem jelezte a legújabb Stabil ROM-ot. Én abban a hiszemben voltam akkor az a legfrissebb és nem néztem meg külön a honlapon a verziószámot. A szervizes csak ezt tette meg külön és feltelepítette, valamint szavaiból azt vettem ki semmilyen hardveres tesztet nem csinált. Mondjuk nem ez lenne az alap egy ilyen esetben? Meddig tarthat egy ilyen teszt? Nem hinném, hogy sokáig és 10 napig ott figyelt a telefonom. No mindegy amúgy korrektnek tűnt a telefonban, távol álljon tőlem, hogy fikázzam. Próbáltam vele érzékeltetni, hogy jó lenne ha nem játszanánk azt, hogy mindig újra elküldöm ő meg rárakja teszem fel Developer ROM-ot és megint elküldi FW frissítéssel, mert akkor megmarom magam. Kértem tőle ellenőrizze le, és lehetséges memória csere vagy ilyesmi csinálja meg nem érdekel, ha 1 hónapig pihen náluk, amire persze azt mondta nem is lehetne mert 10 napig van a vállalásuk. Ez érdekes egyébként, mert ha teszem nincs az adott alkatrésze - mondta is egyébként, hogy most nincs neki ott semmi hozzá - amire odaér Kínából teszem azt, az nem 10 nap az tuti...
Kicsit más dolog a végére, ha nem javítható a dolog akkor visszakapom a pénzt és úgy döntöttem veszek egy használt Redmi 4X-et. Újat nem nagyon láttam sehol feketében ezért marad ez, persze ha valaki tud linket adni hol kaphatnék az bátran ossza meg, akár privátban is ha itt nem szabad. Amúgy miért van olyan kevés használt 4X? Alig látok, és még nagy használt telefonos pesti üzletekben se hemzsegnek, pedig tuti, hogy rengeteget vettek meg itthon.

Ui.: Újra beszéltem a szervizzel és hát ugye mint mindegyik nagyon úgy tűnt nekem, hogy addig fogják húzni ameddig lehet. Megkérdeztem, hogy mivel nincs új firmware mit fognak akkor rátenni, megint ha így próbálják megoldani? Semmi komoly válasz. Megkérdeztem, hogy le tudják-e ellenőrizni hardveresen egy tesztprogrammal? Azt mondja nem, csak "tesztelik" a készüléket. Tehát, mint én, hogy nyomogatom. Nem valami komoly szervizkörülmények ezek! :D Megkérdeztem azt is, hogy ha hardver probléma van akkor azt így honnan fogják tudni, ha nem tudják leellenőrizni és hogy jönnek rá, hogy melyik hardver? Semmi komoly válasz, csak hogy tesztelik! B@zmeg...mindegy bennem emberére akadtak, mert én ha kell elküldöm nekik a készüléket 867x is. Én úgy gondoltam az emagnak költség, ha ki kell cserélni valamit, de azt mondták nem az övéké tehát emiatt van ez a huzavona.


FoxiTaxi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.03.13. 21:24
5
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 5

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1162

Hozzászólás Szerző: FoxiTaxi »

Egy kicsit elkeseredtem, valaki szerint lerobbanni készül az 32 gigás SD kártyám. A helyzet az, hogy nem tudok rá írni, engedély kéne hozzá, még az alap File Managernek is.
Egyszerűen nem tudom hol adhatnék rá engedélyt, nem tudom hol van az a beállítás... :-(
Avatar
trebrona
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2014.01.08. 18:56
10
Telefonom: Xiaomi Mi A1

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1163

Hozzászólás Szerző: trebrona »

Documents alkalmazást kell engedélyezni, ha jól rémlik. Alapból tiltva.
iPhone 12 Pro
FoxiTaxi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.03.13. 21:24
5
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 5

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1164

Hozzászólás Szerző: FoxiTaxi »

Elképzelhető hogy mi párhuzamosan egy másik fórumon is írunk egymásnak? :)
Egyébként, a Documents alkalmazást nem találom a telepített appok listájában.
Avatar
trebrona
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2014.01.08. 18:56
10
Telefonom: Xiaomi Mi A1

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1165

Hozzászólás Szerző: trebrona »

Hát csodák nincsenek. :)
iPhone 12 Pro
Avatar
Bandita1981
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 3255
Csatlakozott: 2016.03.03. 09:11
8
Telefonom: Redmi Note 8
 megköszönték: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1166

Hozzászólás Szerző: Bandita1981 »

Eddig működött az SD kártyád?
Nézd meg PC,vagy laptop segítségével hogy jó e,esetleg formázd le......

Redmi Note 5 /Whyred/ MIUIHU 10 | 9.3.7 | Béta

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!
Telefonom:Redmi Note 3pro//Redmi Note 5pro//Redmi Note 8 :ymhug:
FoxiTaxi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.03.13. 21:24
5
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 5

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1167

Hozzászólás Szerző: FoxiTaxi »

Bandita1981 írta: 2019.03.14. 19:53 Eddig működött az SD kártyád?
Nézd meg PC,vagy laptop segítségével hogy jó e,esetleg formázd le......

Redmi Note 5 /Whyred/ MIUIHU 10 | 9.3.7 | Béta Kép
Február 22-én írtam rá utoljára, azóta most próbáltam, így derült ki. (Egyébként 32 GB-os Sandisk, 2015 májusa óta van meg, magyar boltban vettem, 5 év garanciával, azóta folyamatosan használom, ebben a telefonban tavaly július óta van).
Most próbáltam formázni, a telefon azt sem hajlandó... :-(
Kivenni és másik készülékben (tablet) kipróbálni legközelebb hétfőn lesz alkalmam, utána megírom mi a helyzet.

Sajnos a tabletből sem műküdik a kártya törlése/írása... Jövő héten viszem vissza a boltba garanciáztatni.
Sandor369
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.03.20. 08:09
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1168

Hozzászólás Szerző: Sandor369 »

tárgy: rendszerhang?
sziasztok, tudna valaki segíteni?
redmi note5, 8.1.0 android, 10.2 miui global telefonnál, beállítások--hangok és rezgések--néma/ne zavarjanak--alapértelmezett. ugyanitt lejebb: bekapcsolás időzítése--timer1 bekapcsolva (22h-6h), reggel 6-kor (jó hangosan!) a 'természethangok' megszólal, pedig sehol sem állítottam be ezt a hangot (csengőhang: 'visszhang', fogadott sms hang: 'kristály', naptár hangja: 'radar', üzenetek és értesítések hangja: 'csörrenés'). rendkívül zavaró, főleg az, hogy már kb. egy hete nem tudtam rájönni, hogy tudom kikapcsolni ezt a hangot...
Megköszönném, ha valaki érdemben tudna segíteni, előre is köszönöm.
Avatar
Bandita1981
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 3255
Csatlakozott: 2016.03.03. 09:11
8
Telefonom: Redmi Note 8
 megköszönték: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1169

Hozzászólás Szerző: Bandita1981 »

Óra widget/Jobb felül 3 pötty/Beállítások /Alapértelmezett ébresztési hang

Redmi Note 5 /Whyred/ MIUIHU 10 | 9.3.14 | Béta

Könnyű annak, akinek nem nehéz!!!
Telefonom:Redmi Note 3pro//Redmi Note 5pro//Redmi Note 8 :ymhug:
Sandor369
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.03.20. 08:09
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 5/Pro kérdések, válaszok, megoldások

#1170

Hozzászólás Szerző: Sandor369 »

Bandita1981 köszönöm válaszod.
1. nálam nincs abban a menüben alapértelmezett hang :-( (esetleg a verziószám miatt??)
nem is ez a gond, az ébresztéssel nincs gondom, azt be tudtam állítani, ott viszont a 'okos ébresztés' csengőhang van/lenne kiválasztva.
2. viszont a beállítás--hangok és rezgések' -- 'néma/ne zavarjanak' --bekapcsolas időzítése'--be(azaz bekapcsolva) (22h-06h) "lefutása" után (reggel / hajnal :-) 6 órakor, egy 1 mp-es hang (az u.n. 'természethangok' -ez a neve :-)) elég hangosan megszólal. ezt a hangot szeretném hatástalanítani, hogy egyáltalán ne szólaljon meg.
sajnos sehol sem találtam a megoldást, és úgy vélem, talán még a 'profiknak' is komoly fejtörést okozhat a dolog. :-)
ha valaki segítene tudna, megköszönném.
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 5/Pro”