Xiaomi smart home kit

Brekii
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.09.15. 19:42
4
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi smart home kit

#501

Hozzászólás Szerző: Brekii »

Ok köszi a válaszokat akkor veszek egyet ezt meg kihajítom :-)


Avatar
szat
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2015.07.07. 10:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Gender:

Re: Xiaomi smart home kit

#502

Hozzászólás Szerző: szat »

Egyébként alternatív megoldásként lehet kapni olyan custom gateway-t, ami ugyan nincs szép fehér műanyaggal burkolva, és rgb led sincs benne, de felismeri a xiaomi érzékelőket, és később sem lesz gond azzal, hogy zárttá teszik.
A firmware frissítéssel amúgy is óvatosan, aki helyi hálózaton használja, mert állítólag megszünteti a xiaomi a miio támogatást, és onnantól csak a felhő marad.
Szeretem a xiaomi termékek igényes anyaghasználatát és összeszerelési minőségét, de nagyon kiakasztanak ezekkel a hülye korlátozásaikkal.

OFF
Van egy másik kedvelt márkám, ami még kevés terméket hozott ki, de azok nagyon jók, és szintén nem aranyárban mérik. Ha lenne már mozgásérzékelőjük is, le is tudnék cserélni mindent arra. Ők nemhogy nem zárják ki a helyi hálózatot, de raknak az eszközeikre csatlakozót a custom firmware flash-eléséhez, ha valakinek az kellene. Követendő példa.
ON
lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Re: Xiaomi smart home kit

#503

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Engem érdekelne ez a másik márka! Melyik az?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 3 eszközömről

Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
Avatar
szat
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2015.07.07. 10:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Gender:

Re: Xiaomi smart home kit

#504

Hozzászólás Szerző: szat »

Küldtem PÜ-t.
bagicsbb
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.09.24. 14:47
4
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi smart home kit

#505

Hozzászólás Szerző: bagicsbb »

Sziasztok, lehet hogy nagyon amatőr a kérdés, de a megválaszolása sokat segítene nekem. Van egy xiaomi smart home kit-em beüzemelve, működőképesen. Illetve van jópár yeelight color bulb, amit a mi home app-on keresztül tudok telepíteni, de használni csak a Yeelight app-ján. Hogy is van ez? Egyrészt tök jó lenne, hogy ha a szenzorokat össze tudnám kötni az égőkkel (hiszen ez lenne a funkciója) másrészt, elég hülyén néz ki, hogy több appot kell használni.

A másik probléma Amazon Alexa és mi home kompatibilitással kapcsolatos. A Yeelight izzókat remekül lehet használni Alexával, a smart home kit cuccokat viszont sehogy sem tudom szinkronizálni. Erre van megoldás?

Jelenleg szingapúri szerverről futtatom a dolgot (gondoltam egy próbát megér) mert a Mainland Chaina szervernél a gateway mindig azt írta ki hogy "failed to initialize the devices".

Köszi a segítséget!
Adamper
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.08.28. 17:54
4
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi smart home kit

#506

Hozzászólás Szerző: Adamper »

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy kaptam egy tippet, mi szerint több apróság is működik az EU-s gateway-en.
Jelentem a hőmérőm megérkezett és nem megy:
https://www.gearbest.com/goods/pp_00957 ... 909_AI_0_0
automatikusan nem találom meg , manuális hozzáadáskor hibaüzenet: nem támogatott gateway.

Mivel folyamatosan lehet olvasni, hogy egyre több eszköz érhető el az EU-s verzión is, Jó lenne egy lista, hogy épp miket tudunk használni.
Esetleg van ilyenünk?

Köszi:
Ádám
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28442
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi smart home kit

#507

Hozzászólás Szerző: rajen »

Az EU-s gateway kompatibilitási listáját magában a gateway-ben találod. Mikor child device-t akarsz hozzáadni, mutatja, hogy mit lehet:
- Mozgás érzékelő
- Ajtó/ablak érzékelő
- Okos gomb
- Függöny motor
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Lizingrider
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.09.29. 23:30
4
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi smart home kit

#508

Hozzászólás Szerző: Lizingrider »

Sziasztok! Van nekem egy Mija Smart Remote Controller egységem, tavalyi Aliexpress-es beszerzés. Első gondom, hogy a kezelőfelület csak kínai, de ez a kisebbik baj, a nagyobb, hogy az előre definiált 30 Daikin klíma séma közül egyik sem viszi a légkondimat. Google fordítóval nagynehezen összeraktam, hogy miként tudom megtanítani a klíma eredeti távaszbályzójának a jeleit, így ki / be tudom kapcsolni és az automatizálás is működik. Megjelent mostanában ennek a 2019-es verziója az Aliexpressen és ahogy néztem annak már legalább angol nyelvű a felülelte. Renedelt már valaki lyen idei modellt? Van róla tapasztalat? Illetve a tavalyi modell esetében van valakinek infója, hogy hogyan lehetne beszerezni további Daikin sémákat, ha egyáltalán ez lehetséges?
Adamper
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.08.28. 17:54
4
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi smart home kit

#509

Hozzászólás Szerző: Adamper »

#510 2019.09.27. 09:52
Az EU-s gateway kompatibilitási listáját ...


Sziasztok!

Jelentem hőmérő hozzáadható az EU-s verzióhoz, smart switch-ként kell hozzáadni és felismeri annak aminek kell.
Szépen teszi a dolgát.
hajoact
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.08.25. 02:16
4
Telefonom: Xiaomi Mi A2
Gender:

Re: Xiaomi smart home kit

#510

Hozzászólás Szerző: hajoact »

Adamper írta: 2019.09.30. 19:21 #510 2019.09.27. 09:52
Az EU-s gateway kompatibilitási listáját ...


Sziasztok!

Jelentem hőmérő hozzáadható az EU-s verzióhoz, smart switch-ként kell hozzáadni és felismeri annak aminek kell.
Szépen teszi a dolgát.
Szia!

Pontosan hol található ez a Smart switch? Több Aqara-s cuccot is felismerhet?
Köszi!
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”