[MEDÁL] MIUI örökké

Itt lehet medálokat szerezni (ideiglenesen kikapcsolva)
Lezárt
Avatar
zozyk
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.02.22. 08:02
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s
Gender:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#31

Hozzászólás Szerző: zozyk »

Miui-t először a Samsung S1-en használtam,még az akkori MIUI.hu-s fordító csapatban is voltam,majd váltottam S3-ra,közben kijött a Miui v4 (ahol még vagyula-val is kontakban voltam a Ph! fórumon),de valahogy nem működött akkor problémamentesen sajna.(Volt hogy windows-t futtattam az S3-on :) link ) Utána váltottam note3-ra,ahol aztán a Samu becsukta a buherkaput a knox-al,így a samus karrieremnek vége is lett,idő kérdése volt a váltás. Mivel a megjelenés idejében -szerencsémre- ment egy ismerős Kínába,így adott volt a következő készülék,így lettem MiNote Pro tulaj.

Az hozzátartozik a sztorihoz,hogy semmi telefonos,programozói végzettségem nincs,mindent önszorgalomból tanulok meg.


Kép
Avatar
GegenyA
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.06.19. 21:36
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X
Tartózkodási hely: Budapest

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#32

Hozzászólás Szerző: GegenyA »

Sokat olvastam korábban a rendszerről, majd amikor az egyik kollégám készülékvásárlás előtt állt, egy Mi2-őt választottunk neki, amit én üzemeltem be, így ismertem meg élesben a MIUI-t (v5).
Most pedig én váltottam készüléket, és egy jól használható, de megfizethető árú két kártyás készüléket kerestem. Így esett a választásom a Redmi 2-re. Az elmúlt néhány évben sok másik készüléket és rendszert használtam, még az androidon kívülre is elbarangoltam, de nekem nagyon bejött a MIUI. És bár olvastam itt a fórumon néhány negatív kommentet a v6-tal kapcsolatban, szerintem teljesen jól használható, és tetszetős az új, modern design is. Bár a régi, szépen megrajzolt ikonok nekem is jobban tetszettek, de ez a többi rendszernél is sajnos kihalóban van.
Avatar
shiftyHungary
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015.08.05. 18:39
8
Telefonom: Nincs
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#33

Hozzászólás Szerző: shiftyHungary »

Na akkor én is beszállok a storyzásba :) Elég sok készülék megfordult a kezem alatt, egy LG GT540-el kezdtem, és buheráltam, szó ami szó, katasztrofális készülék volt amin a CM7 se segített.
Aztán a Samu Galaxy Gio, ahol megfogott az android igazán, készítettem rá rom-ot, XDA-n szerették is, és a Gio-n volt először MIUI - tetszett már akkor is, de nem volt tartós a szerelem mert a kevés RAM okozta lassúság mindig is idegesitett. Aztán SGS+ "romolós" teló volt, LG L7 II, ami egyik legjobb telefonom volt, PH! Fórum topicjába megírtam a ROM-olós összefoglalót, készítettem rá ROM-ot (szerénykedés nélkül mondhatom hogy az egyik legközkedveltebb azóta is), egy hiányossága hogy nincs rá MIUI :D aztán a SGS2, amin igazán volt értelme MIUI-t futtatni, szerettem is, de a készüléket annyira kicsinek éreztem a lapát kezeimhez hogy végre összegyűjtöttem a bátorságom(és inkább pénzem), és beruháztam(barátnőmmel együtt mindketten) egy-egy Redmi Note 4G-re, és ugyan csak 1 hete van meg, azthiszem, nem kell egy jóideig másik tyelefony :) a MIUI érzés meg külön öröm, nem beszélve a fórumról, ahova most először írok, de rengeteget olvastam és tanultam máris :)

Tapatalk-kal küldve az én HM NOTE 1LTE-el
Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13859
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#34

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

Üdv a fanatikusok között... ;-)

居廉 Xiaomi Redmi Note 3G - MIUI v6 5.8.6 by miui.hu
Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
Criminal017
Medálgyáros
Medálgyáros
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2015.07.09. 12:51
8
Telefonom: Xiaomi Mi Max
Tartózkodási hely: Győr
Gender:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#35

Hozzászólás Szerző: Criminal017 »

Igaz, hogy nem régóta vagyok jelen a fórumon, de valahol el kell kezdeni, így miért ne a medálokat gyűjtsem be először?! :D
A MIUI-val először bő egy éve ismerkedtem meg, mikor felraktam egy itthon kevésbé ismert telefonra, a ZTE V967S-re. MIUI 5-ös volt, nagyon szerettem, mert kimagaslóan gyors volt, gördülékeny stb. a többi ROM-hoz képest. Már akkor a fejembe vettem, hogy a következő telefonom egy Xiaomi lesz. Nem is régen teljesült ez, mikor is megvettem a Note 4G-t, így aztán a hatos rövid használata után a hetes futkorászik a telefonon. Elképesztően jó kis ROM (bár a hetes nem vett le annyira a lábamról újdonságok terén), mostantól mindig Xiaomit fogok venni. :)
A medált előre is köszönöm!
Xiaomi Mi Max 4/128
Avatar
Gagacs
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015.01.02. 13:30
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2
Tartózkodási hely: Gyömrő
 megköszönte: 3 alkalommal

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#36

Hozzászólás Szerző: Gagacs »

Nekem egy Sony Xperia Neo V-n futott először Miui. Elsőre a v4, meglátni és megszeretni. :D. Mivel a telefon hardveresen nem túl jó, plusz a v4 gyári ICS alapon ment az is rátett egy lapáttal. Megpróbáltam a régebbi v2 romot, az CM alapon volt, 1-2 dolog nem működött, hdmi kimenet, stb, plusz itt nem voltak szoftveres gombok még és a telcsi gombjai kivoltak, így maradtam az ICS, később (bootloader nyitás után) JB custom romoknál, de valahogy végül mindig a miui v4 jött vissza. :D

Aztán ezek alatt az évek alatt eldöntöttem, hogy a következő telefon kizárólag olyan lehet amire hivatalosan is adja a Xiaomi a Miuit (nem feltétlen Xiaomi telefon). Valahogy úgy alakult, hogy egy Redmi 1S lett, nagyjából egy hónapja. Nem ez a legújabb, nem ez a legerősebb, DE AZ ENYÉM. És IMÁDOM! :)
Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen. Pedig nem...
kohis
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:24
10
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#37

Hozzászólás Szerző: kohis »

rajen » 2015.03.25. 21:30 írta:Szasztok!

Meséljétek el, hogy kerültetek kapcsolatba a MIUI-val és kaptok egy [medal=Love MIUI Forever]http://miuiandroid.hu/forum/images/ranks/lovemiui.png[/medal] medált!
Lehet csak a softver, vagy hardver, haver kezébe láttátok, olvastatok róla valahol, stb. Részletes sztorikat várunk! :D :ymhug:
Samsung Galaxy SII -re tettem először MIUI romot. Megtetszett, maradt is rajta. A következő telefonom egy Concorde 5700 volt. erre is hamar felkerült a MIUI. Mikor megjelent e Xiaomi Redmi Note nem tudtam neki ellenálni.
Avatar
Nataniel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2014.12.06. 08:20
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Berlin
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#38

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

Kész :)
Avatar
davidq
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.09.12. 00:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi5s
Tartózkodási hely: Szeged

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#39

Hozzászólás Szerző: davidq »

Érdekes, de egészen a múlt hétig fogalmam sem volt arról, mi az a MIUI :D Samsung Galaxy Note3-at használtam, előtte Galaxy 3, így mondhatni számomra csak a TouchWiz létezett. Pár hete amikor eldöntöttem, hogy lecserélem a Noteom elkezdtem nézelődni, és eljutottam a Xiaomiig. Specifikáció tökéletes, ár még annál is fantasztikusabb, nem is keresgéltem tovább. Youtuben néztem pár videót a telefonról, és ekkor láttam először MIUI-t. Múlt héten megérkezett a Redmi 2-m, azóta is imádom. ;)
Nem minden kínai szirszar sz*r. :D
Sekypapa
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015.01.16. 21:17
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#40

Hozzászólás Szerző: Sekypapa »

Régóta szerettem volna egy Xiaomi telót. Nem mondom, hogy az indulás óta kísérem figyelemmel a céget, de elég sok fórumban jártam én is előtte. Így kötöttem ki egy redmi note 2-nél, ami nagyon bejött. Rendeltem már mibandet is, csak egy fake-t küldtek, így sajnos nem tudtam tesztelni azt a termékét a xiaomi-nak. Tegnap egy mikey-t is rendeltem, reméljük hamar megérkezik. A smart home dolgok is nagyon tetszenek, csak ahogy olvastam csak kínai nyelven érhetőek el a leírások / applikáció - így egyelőre csak álom marad a beszerzése. Még egy mérleget is szeretnék a távoli jövőben :) Ezt megelőzően egy huawei p7esem volt, de az emui-nál jobban tetszik a miui. A legfontosabb: a support rész nagyon korrekt, heti frissítések stb.
Kép

广交友,无深交(guǎng jiāo yǒu,wú shēn jiāo) -A friend to everybody is a friend to nobody.
Lezárt

Vissza: “Medálok”