[MEDÁL] MIUI örökké

Itt lehet medálokat szerezni (ideiglenesen kikapcsolva)
Lezárt
leveeg
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.07.30. 14:17
9
Telefonom: Xiaomi Mi4
Tartózkodási hely: Bakonyszentlászló

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#21

Hozzászólás Szerző: leveeg »

Tavaly nyáron telefoncserén gondolkodtam. Váltani akartam valami komolyabbra az agyonhasznált alsókategóriás telómról. Összegyűjtöttem egy kis pénzt, de az itthoni flagshipekhez az sajnos kevés volt, meg nem is igazán jöttek be. Kutakodni kezdtem a neten, hogy mi lehetne egy olcsóbb alternatívája egy sgs5-höz hasonló tudású telónak, ami még jól is néz ki, és megbízható, jó véleménnyel vannak mások is róla. Először az Oppo termékeivel szemezgettem. A Find 7-tel és a 7a-val, amit tudtam mindent elolvastam/ megnéztem róluk. Aztán valahogy rábukkantam a Xiaomi-re is, szereleme volt első látásra :D Szeptember elején meg is rendeltem a Mi4-emet, azóta is ugyanolyan jó a véleményem róla, életem egyik komoly döntése volt, amit a mai napig nem bánok :)


Avatar
kelcsi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.12.22. 17:12
9
Telefonom: Xiaomi Mi4

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#22

Hozzászólás Szerző: kelcsi »

Szép napot mindenkinek!

Az első találkozásom a MIUI-val egy Elephone P6i telóval sikerült.
A telefon megrendelésénél opcionálisan kérhető volt a MIUI.
Gondoltam vágjunk bele a felfedezésébe!Nem bántam meg, csak a telefont.
Így a következő márka a Xiaomi Mi 4W lett.
Azóta vagyok a követőtök.
Ezúton is köszönöm Nektek a sok munkát hogy Mi boldoguljunk! ^:)^ :ymhug:
gyurici
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015.03.05. 06:23
9
Telefonom: Xiaomi Mi4

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#23

Hozzászólás Szerző: gyurici »

Kb 4 évnyi Sony Ericsson X8 után, ami az első okoskodó telefonom volt, készülék cserét terveztem.
Függetlent akartam, 4-5coll képernyőméret között, max 40 pénzért. Hardver elképzelések is voltak, így keresgéltem,
olvasgattam fórumokat, teszteket, stb. Aztán egyszer szemet szúrt a mobilarenán egy teszt, ha jól emlékszem pirospacsi
címmel. Itt találkoztam először a MIUI-val leírva, bár akkor még el sem tudta képzelni hogyan nézhet ez ki. Minden
esetre megragadt a fejemben hogy a tesztelőknek nagyon tetszett a rom.
Aztán pár hét, vagy hónap keresgélés után azt vettem észre hogy mindig a Xiaomi Redmi tesztet olvasom újra.
Sok sok dilemma után megrendeltem egy Redmi 1S-t. Nem bántam meg.
Aztán olvasgattam a fórumokat, megtanultam romot cserélni és közben rátok találtam. Azóta csak a MIUIHU romjait
használom, ha cserélek is valaha, csakis valami frissebb MIUI-ra! Hogy is mondta egy reklám valamikor?
KÖNNYEBB, LÁGYABB, JOBB! (vagy valami ilyesmi) :)
Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13858
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#24

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

Jajj de jó hogy írhatom újra mert nem küldte el...
Szóval, kérek szépen egy medált a történetemért.

LG L9-em volt. Hánytam a gyári ROM-tól. Arra a fostalicskára csak bootloader nyitás után lehetett fõzõtt ROM-ot rakni. Elsõk között nyitotam ki a BL-t XDA leírás alapján. Szép lassan ismerkedtem a CM-mel, AOSP-pal, PAC-cal, megírtam mások seg(g)ítségére a Logouton az L9 oldalakat. Mígnem egy nap egy lengyel srác tesztereket keresett valami MIUI-hoz. Vállalkozó kedvǔ állatfajta vagyok, hát ráengedtem a telefonra. Beleszerettem. Nagyon szomorú voltam mikor a fejlesztõ srác abbahagyta. Teszteltem csomó más ROM-ot, de a MIJAU mindig visszakerült az L9-re. Egy dolgot eldöntöttem, mikor megválok az LG-tõl, csak olyan telefont veszek, amin gyárilag MIUI fut...hát így lettem MIUI / MITU fanatikus. És amint tudjátok, most Redmi Note-n is állandóan custom-okat tesztelek, de aztán mindig megy vissza az original MIUI. ;)



Megkaptam! Köszönöm! De a MIUI.HU-t miért nem?
Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
Avatar
petrot
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.07.15. 09:40
9
Telefonom: Xiaomi Mi4
Tartózkodási hely: Szeged

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#25

Hozzászólás Szerző: petrot »

HTC Desire-re használtam még a v4 MIUI-t, ha jol emlékszem PZoley oldaláról kellett töltögetni. A kevés belső memória miatt nagyon trükkös scriptekkel volt tele a magyarított rom.

Aztán egy kis ideig Amoit használtam, mint kínai csoda, de végül nem tudtam ellenállni és beszereztem egy mi3-ast [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH] a családban van még 2 redmi1s is.

Mostanában a mi4-el szemezek, a pixit kompaktabb méret és a forma elég vonzó [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH] (az ereje nem izgat, nem játszom soha)

Tapatalk-kal küldve az én MI 3W-el
Avatar
Pistee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2014.11.08. 19:17
9
Telefonom: Redmi Note 8
Gender:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#26

Hozzászólás Szerző: Pistee »

Én az interneten nézegettem a telefonokat a távol-keleti régióban. Benne volt a kalapban a THL, Huawei, Meizu, OnePlus, Lenovo, Zopo és persze a Xiaomi.

A választásom nem kérdés melyikre esett, ugyanis ár-érték arányban szerint az egyik legjobb, valamint a MIUI rendszer testre szabhatósága fogott meg a leginkább ill. a beígért heti frissítések, amik nem igazán úgy sülnek el mindig ahogy várjuk, de ha néha döcög is egy kicsit azért nincs vele gond.

Én ezelőtt CyanogenMod rendszert használtam. Az is eléggé testre szabható de a MIUI rendszer mégis jobban bejött.

Egy szó mint száz: Love MIUI.
prigero
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015.06.23. 15:39
8
Telefonom: Xiaomi Mi3

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#27

Hozzászólás Szerző: prigero »

Egy Apple cuccokkal foglalkozó blogon találtam rá először a Xiaomi márkanévre. Egy bejegyzésben szidták, hogy mennyire másolják az Applet. Ekkor néztem kicsit jobban utána a gyártó készülékeinek. Én nem láttam bennük sok mindent, ami másolás lett volna a szememben, viszont közben nagyon megtetszettek. Ez kb 1 éve volt. Most, pár napja megfordult a fejemben az új mobil gondolata. Először Windows Phone-ra gondoltam, de az áruházban lévő szegényes kínálat nekem annyira nem jött be. Ezután visszasodródtam az Androidhoz. Nézegettem az LG és a Sony telókat (kb. ez a két márka amire azt mondom hogy jó), de nem találtam nekem megfelelőt. Plusz ott volt az is, hogy ezekre a telefonokra csoda ha évente jön egy frissítés. Ekkor jutottak eszembe a kínai csodatelefonok. El is kezdtem nézegetni őket. Nem akartam teljesen noname márkát, így végül két telefonban gondolkodtam, ami árban is jó volt nekem: Xiaomi Redmi 2 2GB-s verzió és Meizu MX2. A Meizunak nagyon tetszett a kinézete, a Xiaomi kicsit kevésbé volt bejövős ilyen téren. A nagy magyar tábor miatt aztán a Xiaomi mellett döntöttem, de a piros gombokkal nem igazán tudtam megbékélni. Aztán itt a fórumon a hirdetések között találtam egy számomra jó árú Xiaomi MI3-at, így végül azt vettem meg. Ma érkezett meg, és nagyon imádom :D
Hát ez lenne az én kis történetem, kérném a medált :ymapplause:
Avatar
vagyula
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2013.12.12. 09:17
10
Telefonom: Xiaomi MiNote Pro

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#28

Hozzászólás Szerző: vagyula »

Üdvözlet a klubban
Avatar
qwerqay
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.10.13. 13:08
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#29

Hozzászólás Szerző: qwerqay »

Első találkozásom MIUI-val.
Nekem pont meghalóban volt a telóm, így nagy keresgélésben voltam, rengeteg tesztet néztem meg és az egyik mobilos oldalon lettem figyelmes egy xiaomi redmi 1s-re. Ezek után néztem jobban utánna ennek a márkának és pont akkor jelent meg a redmi not, így hát nem is volt kérdés hogy mit vegyek. Azóta is remekül szolgál, eddigi legjobb telefonom.
MIUI örökké :D
Avatar
vonGaby
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2014.10.16. 13:11
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s
Gender:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#30

Hozzászólás Szerző: vonGaby »

Galaxy s telefonom elkezdett problémázni. Körülnéztem a neten és megtaláltam a Redmi 1s telefont ami nagyon megtetszett. Már majdnem megvettem mikor szállingózni kezdtek a hírek a Redmi 2-ről. Gondoltam megvárom. Vártam, vártam majd mivel sokat késett vettem egy Mi3 telefont és nem bántam meg.
Lezárt

Vissza: “Medálok”