[MEDÁL] MIUI örökké

Itt lehet medálokat szerezni (ideiglenesen kikapcsolva)
Lezárt
nbalazs
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.12.25. 13:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi3

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#71

Hozzászólás Szerző: nbalazs »

Motorola Defy+ mobilomon kezdődött az ismerkedésem a custom ROM-okkal, mivel a gyári angol nyelvű volt, tele felesleges alkalmazásokkal, és lassúnak éreztem. Szinte az összes jelentősebb Cyanogenmod 7 ROM-ot kipróbáltam, a Skanky vált be a legjobban, de aztán a kíváncsiság elsodort a MIUI felé, ezért felraktam a mobilra a WajkUI nevű, módosított MIUI ROM-ot, amit ráadásul egy honfitársunk adott ki. A Gingerbread alapút választottam, mivel inkább a stabilitást tartottam fontosnak, és a sebességet.
A Cyanogenmod 7 olyan fapadosnak tűnt a MIUI mellett, és olyan kényelmes volt az utóbbit használni, hogy addig rajta maradt a Defy+on, ameddig öreggé nem vált a készülék. Nem volt kérdés, hogy az utódján MIUI-t szeretnék-e majd használni, így esett a választásom a Xiaomi márkára. :D


kiscsucsesz
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2016.02.15. 03:04
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2
Tartózkodási hely: Gyenesdiás

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#72

Hozzászólás Szerző: kiscsucsesz »

Én akkor ovlastam róla először amikor a volt nokia telefonom javithatatlanul elromlott. sajnos volt egy pár hónappal ezelötti egy fürdése,akkor szervizben kiultrahnagozták és kb 1 honappal ezelöttig ment is. aztán meggondolta magát és behalt. na itt kezdődött el a telefonok utáni keresgélés. egészen addig keresgettem amig rá nem bukkantam a redmi note 2-re amiről aztán találtam szép kis leírásokat,majd mindenhol irták hogy miui igy miui ugy. mondom utánanézek ennek a miui dolognak,mert nem vágom most mi ez???!!!! lényegében igy olvastam róla talán a prohardveren legeslegelőször ahol egy "kollega" leirta hogy van miuihu magyar támogatás is. ennek köszönhetően találtam ide nem olyan régen,azzóta az itteni leirások sokat segitettek,többek között jómagam is használom a magyar romot (6.3.3) és teljesen elégedett vagyok vele. nagyon tetszik a miuiban az hogy a számomra felesleges dolgok pont nincsenek benne gyárilag. ilyen pl a gmail app. a google kereső és ezek. számomra ez már magában megér egy pacsit a fejlesztőknek :ymhug: :ymhug: :ymhug:

a Másik az ui kinézete. pont oylan megjelenése van ami nem ronda,de nem is túl csicsa. tökéletesen az én igényeimnek megfelel. úgyhogy 1 szó mint 100 örülök hogy rátaláltam,örülök,hogy létezik. remélem,hogy ezt nem cseszik el ugy mint a wp-t :(
Avatar
pellerrichard
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015.12.29. 16:56
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#73

Hozzászólás Szerző: pellerrichard »

Pont egy régebbi " almás " telefonomat szerettem volna lecserélni valami ütősebb és egyedibb modellre , mikor kijött egy hirdetés amiben a Redmi Note 3 szerepelt. Nagyon megtetszedd a telefon kinézete , valamint hosszas utanájárás után rájöttem hogy bár fele annyiba kerülnek a Xiaomi telefonok mint az almás csúcskategóriás mobilok viszont teljesítményben elég szorosan versengenek egymással. Ekkor rátaláltam erre a fórumra ahol rengeteg dolgot olvastam erről -arról és egyéb számomra érdekes témákról ( itt is köszönöm mindenkinek ) , azóta Xiaomi Fan-nak tartom magam és elképzelhetetlen lenne a napom Xiaomi nélkül :)
Avatar
mokorottyu
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2014.05.22. 05:12
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3
Tartózkodási hely: Románia

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#74

Hozzászólás Szerző: mokorottyu »

"Asszongya" hogy volt nekem egy S2-m. még akkoriba regisztráltam a MIUI.com-on, de nem nagyon foglalkoztam vele. Utána elkezdtem kóstolgatni mindenféle romot, és köztük volt a miui akárhányas. Nem tudom már. még az a csúnya régi design is tetszett. Utána lett egy Note 3 Samsungom, ott már komolyabban, egyre sűrűbben használtam. Volt hogy naponta több romot is. Miui, Cyanogen, meg mikor mi. Végül azt eladtam, és vettem egy Note2 Redmit, majd két hét után, vagyis még azon belül visszaküldtem a cégnek ahonnan vettem, lehetőség volt rá, és megvettem a 3-ast. Rá voltam már kattanva az MI3 megjelenése óta a telókra. Így meg lett teló is, MIUI rom is, előbb utóbb összejött. Meglett amit akartam sok éve. Akkoriba még nem volt elterjedve ez a Kínából teló vásárlás, mikor kinéztem magamnak Xiaomi telefont először. Jobb később, mint soha
Avatar
Nataniel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2014.12.06. 08:20
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Tartózkodási hely: Berlin
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#75

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

pellerrichard » 2016.03.28. 00:32 írta:Pont egy régebbi " almás " telefonomat szerettem volna lecserélni valami ütősebb és egyedibb modellre , mikor kijött egy hirdetés amiben a Redmi Note 3 szerepelt. Nagyon megtetszedd a telefon kinézete , valamint hosszas utanájárás után rájöttem hogy bár fele annyiba kerülnek a Xiaomi telefonok mint az almás csúcskategóriás mobilok viszont teljesítményben elég szorosan versengenek egymással. Ekkor rátaláltam erre a fórumra ahol rengeteg dolgot olvastam erről -arról és egyéb számomra érdekes témákról ( itt is köszönöm mindenkinek ) , azóta Xiaomi Fan-nak tartom magam és elképzelhetetlen lenne a napom Xiaomi nélkül :)
Na, akkor engedd meg,hogy gratuláljak,mert átálltál a setít oldalról :DD
Avatar
Lewenter
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2015.03.25. 22:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: BUdapest/Fót

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#76

Hozzászólás Szerző: Lewenter »

Az első Samsung okos telefonomat mikor évekkel ezelőtt elkezdtem firmwarelgetni akkor találtam egy érdekes romot MIUI néven. Később hallottam, hogy majd kiadnak egy telefont is amely nagyon jó ár/érték arányú lesz.
Éppen elhagyott egy túlhajtott, firmwarelt Doogee telefonom mikor rátaláltam az első Redmi telefonomra a szerelem azóta is tart.Egyre több eszközöm lesz ami MIUI. Remek kis telefonok ezek. Annyira jó, hogy ilyen nagy fórumozó tábora is van és Köszönhetően Nektek nagyon jók a fejlesztések hozzá magyarul is.
Avatar
trebron
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.01.28. 10:51
8
Telefonom: Redmi Note 7
Tartózkodási hely: Celldömölk
Gender:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#77

Hozzászólás Szerző: trebron »

Az első androidos telefonom egy Samsung Galaxy Mini volt. Nagyon szerettem, de mivel az egy nagyon belépő szintű telefon volt már akkor is (ismerkedésnek az Android rendszerrel viszont kiválló), szerettem volna egy használhatóbb telefont. Egy Navon Mizu D500-asra esett a választásom. A Samuhoz képest jó volt. Egy nagy bajom volt vele, hogy sokáig nem tudtam rootolni. Aztán végül azt is sikerült megoldani. Ennél a telefonnál is kezdtem rájönni, hogy az 512 MB RAM nagyon szűkös!!! Ezért kezdtem új készülék után kutatni. Eleinte ódzkodtam a kínai brandektől, de hajtott a kíváncsiság, hogy milyen telókat csinálnak sárgaföldön. Így jutottam el a Xiaomi márkához, mivel megítélésem szerint ár-érték arányban ez a márka nyújtotta a legtöbbet. Ekkor láttam meg a mostani telefonomat (Redmi Note 2), ami nagyon megtetszett. Nem is hezitáltam sokat, mivel már magyar garival is hozzá lehetett jutni, stb. Ezen a készüléken találkoztam először a MIUI felülettel, ami nagyon de nagyon megtetszett!! Soha nem csrélném el ezt a márklát másra és a MIUI-t sem!! :x :x \:D/ \:D/ :D :D
Avatar
tookie84
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.02.17. 17:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Tartózkodási hely: Fehérgyarmat

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#78

Hozzászólás Szerző: tookie84 »

Tudni kell, hogy nagy Alis vagyok és épp a butatelefonról az okos telefonra váltásának a forradalmi küszöbén álltam, amikor az egyik haverom megemlítette, hogy ez a kínai márka most kezdi bontogatni szárnyait és a hírek igencsak pozitívak a termék felől. Én meg amúgy sem kedvelem a konvencionális dolgokat így belevágtam és rendeltem egy Redmi note 2-t kínából. És milyen jól tettem! Ennyi a story.
Avatar
Toportyan
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2015.04.28. 21:34
8
Telefonom: Redmi Note 11 NFC
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#79

Hozzászólás Szerző: Toportyan »

Kellett egy telefon, egyik ismerősöm mondta, hogy tud Kínából ócón, mondtam neki, hogy biztos, kaksi, de nézzük meg.
Megjött a kis Redmi 1s-em, amiről akkor még lövésem nem volt, hogy mi. Telefonként használtam nagyon sokáig, majd idetévedtem, frissítettem, átolvastam mindent, és azóta tart a szerelem :)
Redmi 1s (elhalálozott) MIUI8 6.9.15. MIUIHU / Redmi 3 Pro MIUI9 8.3.22. MIUIHU
Redmi 3 beüzemelés, első lépések ROM csere, GAPPS, BL nyitás, TWRP, MULTI ROM, saját tollból
edcs13
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.09.13. 13:04
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Solymár
Gender:

Medálok

Re: [MEDÁL] MIUI örökké

#80

Hozzászólás Szerző: edcs13 »

Kedves Jelenlévők,
akkor míg várom, hogy mindkét kedves eszközöm frissüljön, megírom ezt is...
Már nagyon untam két telefont hurcibálni, töltögetni, amikor hallottam, hogy létezik 2 sim kártyás telefon. Akitől hallottam annak egy One Plus volt, de az nagyon férfias kinézetű volt, én meg hát nő vagyok... mondta, hogy sebaj, van más is, úgy hívják Xiaomi, most vett a fiának, aki nagyon bírja. Még vártam egy kicsit, mert hát nem ugrunk fejest a kútba, hátha mégis mást mond a srác pár hét után, de nem. Egyik üzletben pont volt akció, szóval, így lett az első redmi 2-m, nem sokkal utána, hogy megjelent itthon. Miui tetszett, az első hétig, amikor is az automatikus frissítésnél átállt szlovák nyelvre, hoppá! Felhívtam az IT támogatást, gyönyörűen végigvitt telefonon keresztül, hogy kell recovery-ből helyreállítani, pár perc alatt annyit tanultam, hogy csak na! Azt hiszem ez volt az első MIUI élményem. Amikor aztán lett egy kicsit több pénzem - idén tavasszal - s láttam, hogy kijött a globe keleti felén a Note 3 Pro, méghozzá arany színben, nagyon megkívántam, úgyhogy lett még egy! Most már akár 4 sim kártyám is lehetne, persze nincs... a következő MIUI élméény ez a fórum, köszönöm a sok segítséget a tagoknak! ( Még nincs vége, mármint a kérdéseknek, mert újabb telókám sehogy ne akarja bevenni a 6.7.28-ast..) :ymhug:
Lezárt

Vissza: “Medálok”